Каталошка продажба на производи

Moderator: Модератори

Одговори
Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 940 пати
Им се допаднал: 618 пати

Каталошка продажба на производи

Post by Peperutka » 23 Mar 2011, 11:11

Преферирате купување козметика од каталози(Oriflame,Avon),или посигурно ви е од продавници?

Marina
Домашен член
Домашен член
Мислења: 643
Придружен: 22 Mar 2011, 15:00
Location: Giessen,Germany
Му се допанале: 2 пати
Им се допаднал: 20 пати

Re: Каталошка продажба на производи

Post by Marina » 23 Mar 2011, 13:10

imam koristeno od oriflame i avon, ama ne povekje, vo prodavnica mi e posigurno,mozes da go probas proizvodot i znaes sto kupuvas, a i ne moras da cekas nedela dena;)

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 940 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Каталошка продажба на производи

Post by Peperutka » 23 Mar 2011, 13:18

Јас од Oriflame и Avon имам користено мноооогу производи,додуша повеќе од Oriflame.Купување преку каталог ми се допаѓа бидејќи на тој начин производот е најдобро претставен,ја гледаш цената,составот,количината + има некои производи поефтини од оние во парфимериите.

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Каталошка продажба на производи

Post by Debora » 23 Mar 2011, 15:45

Јас сум купувала и од двете фирми и од некои производи сум била ептен задоволна. Е сега што се однесува до боите може и да отстапуваат.
Инаку па со искуство си научува човек што му одговара, а и некои колекции па си знам дека немаат грешка. Така да, си купувам од каталози, ама и од продавница, не се ограничувам.

Lady D
Домашен член
Домашен член
Мислења: 854
Придружен: 01 Oct 2010, 17:24
Му се допанале: 7 пати
Им се допаднал: 17 пати

Re: Каталошка продажба на производи

Post by Lady D » 24 Mar 2011, 01:46

Порано многу порачував и од Авон и од Орифлејм, посебно од Авон. И не сум баш задоволна, на слика изгледа едно, во живо друго (unsure) Парфемите не ми се баш допаѓаат, има исклучоци ама малку. Боите на кармините немаат врска на слика. Единствено што сум задовлна од Авон се производите на Планет Спа и кремите за нозе (laugh1) Целата колекција за нега на нозе е многу убава. Од Хемел порачувам исто така кога ќе ми текне, имаат многу убави производи. Али од парфимерија нема поубаво (laugh1) На лице место ќе си видиш, ќе пробаш, и веднаш си го купуваш (smile)

ivana28
Член
Член
Мислења: 200
Придружен: 30 Nov 2011, 15:46
Им се допаднал: 1 time

Re: Каталошка продажба на производи

Post by ivana28 » 17 Dec 2011, 21:50

Јас пред неколку години стално зимав нешто од Avon и Oriflame,ама некако се што ќе земев не ми се бендисуваше,па се откажав и веќе се си купувам од продавнициве,така ми е најсигурно,башка има и на многу произвои тестери,така да тоа е чиста работа. (smile)

Nadja
Редовен член
Редовен член
Мислења: 445
Придружен: 26 Aug 2012, 19:03
Му се допанале: 9 пати
Им се допаднал: 52 пати

Re: Каталошка продажба на производи

Post by Nadja » 14 Nov 2012, 16:31

И јас порано нарачував производи од Avon и од Oriflame. Престанав да нарачувам затоа што многу од прозиводите не ми се погодија. Оттогаш купувам козметика од продавници.

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Каталошка продажба на производи

Post by Vesela » 20 Sep 2013, 14:22

Нарачувам и од Авон и од Орифлеим и секој пат си велам нема повеќе да нарачувам зошто во 80% од нарачаото бојата не е истата со онаа од каталотгот, или парфемите секој пат ги утнувам. Од продавница сметам дека е по веродостојно зошто можеш веднаш да пробаш, видиш количина итн. Арно, ама секој пак тоа каталозите ќе ме подлажат нешто. На пример маскарите за трепки од Авон воопшто не ми се погодени. Досега сум купила 2 и ниту една не ми одговара. Ама повторно се подлажав и нарачав не една туку две маскари во боја (ner) . Кога ги отоврив, немаат врска со каталогот (sad1) . Ај може ќе се опаметам за следниот пат. (fr)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Каталошка продажба на производи

Post by Debora » 20 Sep 2013, 16:53

Кога веќе сме на темава, денес случајно додека чекав на лекар, една сестра кажа дека имало многу убави ташни од Авон сега. (laugh1) Инаку јас со години не сум купила ништо (изгледа откога сум го напишала горниот пост пред 2 години) - се опаметив. (rolll)

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Каталошка продажба на производи

Post by Vesela » 10 Jan 2014, 11:03

Мене памет не ми иде (fr) (comp) (rp) . Реков веќе не купувам од каталог и пак се зезнав. Кој ѓавол ме натера да порачам еден парфем од Орифлаем (ВИП така некако се викаше). Уууууууууухх сташно ми мириса, не можам да го поднесам. За ќотек сум. Се надевам ова ми е памет за понатаму.

Одговори

Return to “Нега и убавина”