Тетоважа и пирсинг

Moderator: Модератори

marinela999
Домашен член
Домашен член
Мислења: 898
Придружен: 14 Jun 2011, 18:32
Му се допанале: 3 пати
Им се допаднал: 6 пати

Re: Тетоважа и пирсинг

Post by marinela999 » 05 Oct 2012, 16:41

Јас прв пат ја гледам темава (smile) . Хаха Херра баш ме насмеа. Па нема врска кој каков став си има, тоа си е индивидуално. Еве да не ти е срам и јас ќе ти се приклучам, и јас имам пирс на папокот веќе 14 години. Никогаш не се покајав што го направив и секогаш мн си го сакам (laugh1) . Само се чудам каква храброст имав да го ставам, сега би барала анестезија (laugh1) . Инаку имам и тетоважа, на кичмата. И нејзе мн си ја сакам. Планирам да се истетовирам уште 2 тетоважички, ама кога ќе дојде време. (smile)

ilovebabies
Домашен член
Домашен член
Мислења: 597
Придружен: 05 Apr 2012, 23:53
Му се допанале: 159 пати
Им се допаднал: 194 пати

Re: Тетоважа и пирсинг

Post by ilovebabies » 05 Oct 2012, 17:19

Da vi se pridruzam i jas sega prvpat ja gledam temava. Koga bev okolu 20 i nekoa god mn sakav tetovaza i bev so namera da si stavam, megutoa se uplasiv i toa mnogu bas vo momentot koga trebase da cekam da dojdam na red :)) vo posleden moment se odluciv za pirsing na papok. Go nosam okolu osum godini. A za tetovazata podobro sto ne staviv zatoa sto sega voopsto ne sakam tetovazi :)

Herra
Редовен член
Редовен член
Мислења: 264
Придружен: 12 Dec 2011, 03:13
Му се допанале: 107 пати
Им се допаднал: 22 пати

Re: Тетоважа и пирсинг

Post by Herra » 06 Oct 2012, 19:35

marinela999 wrote:Јас прв пат ја гледам темава (smile) . Хаха Херра баш ме насмеа. Па нема врска кој каков став си има, тоа си е индивидуално. Еве да не ти е срам и јас ќе ти се приклучам, и јас имам пирс на папокот веќе 14 години. Никогаш не се покајав што го направив и секогаш мн си го сакам (laugh1) . Само се чудам каква храброст имав да го ставам, сега би барала анестезија (laugh1) . Инаку имам и тетоважа, на кичмата. И нејзе мн си ја сакам. Планирам да се истетовирам уште 2 тетоважички, ама кога ќе дојде време. (smile)
хаха истото и јас си го велам, сега да ме пирсаат без анестезија нема шанси ама тогаш какви анестезии, какви чуда, стиснеш заби и толку (smile) и мачкај се со бетадин после (smile) а за тетоважа сакав и јас да ставам ама некако како никогаш да не собрав храброст за тоа а сега касно е а и мм некако е против тоа ми вика кога не си го направила тоа мала кога си била сега касно е (rolll) го зезам дека е како дедо во сфаќањата. Вели добро е што си го ставила пирсот пред да ме запознаеш мене, иначе немаше да ти дозволам а ја си се смеам си викам не ме знаеш ти уште, ако наумам нешто ќе го остварам па ти биди си против колку сакаш (rolll) Здравје може еден ден ќе го убедам да се истетовираме и двајцата (tongue)

Nadja
Редовен член
Редовен член
Мислења: 445
Придружен: 26 Aug 2012, 19:03
Му се допанале: 9 пати
Им се допаднал: 52 пати

Re: Тетоважа и пирсинг

Post by Nadja » 14 Nov 2012, 14:10

Јас немам ни тетоважа, ни пирс. Не ми се допаѓаат тие работи.

Bobe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1055
Придружен: 20 Nov 2010, 14:35
Му се допанале: 1344 пати
Им се допаднал: 800 пати

Re: Тетоважа и пирсинг

Post by Bobe » 30 Jun 2013, 02:19

Dali znae nekoj tattoo studio vo Bt(osven toa sto e vo centarot),na drugo mesto,provereno? (smile)

Bobe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1055
Придружен: 20 Nov 2010, 14:35
Му се допанале: 1344 пати
Им се допаднал: 800 пати

Re: Тетоважа и пирсинг

Post by Bobe » 01 Jul 2013, 17:23

Nikoj???? (confus) (sad1)

Crnokosaa
Домашен член
Домашен член
Мислења: 572
Придружен: 11 Nov 2012, 22:16
Му се допанале: 102 пати
Им се допаднал: 236 пати

Re: Тетоважа и пирсинг

Post by Crnokosaa » 01 Jul 2013, 18:32

Bobe Neznam za Bt ama Pp ima eden odlicen majstor za tetovazi
https://www.facebook.com/Bokitattoo?ref=ts&fref=ts eve link od fb ako sakas razgledaj si, a mozam i za Bt da se rasprasam pa ko ke doznaam ke ti pisam ;-)
Inaku jas imam tetovaza shepi na noga, a pirs nemam ama ednoto use mi e izreseteno, imam 7 obetki (smile) ;-)

Bobe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1055
Придружен: 20 Nov 2010, 14:35
Му се допанале: 1344 пати
Им се допаднал: 800 пати

Re: Тетоважа и пирсинг

Post by Bobe » 01 Jul 2013, 20:07

ej super.....moze ke vi dojdam na pivo fest,pa da sredam za tattoo I taka biva,sega mu gi gledam delata odlicen e fala mnogu crnokosa (rad) (a2) (a2)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11020
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5795 пати
Им се допаднал: 3549 пати

Re: Тетоважа и пирсинг

Post by Debora » 03 Jul 2013, 21:33

Бобе ако не е тајна, каква тетоважа ќе ставаш? (w1)

Bobe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1055
Придружен: 20 Nov 2010, 14:35
Му се допанале: 1344 пати
Им се допаднал: 800 пати

Re: Тетоважа и пирсинг

Post by Bobe » 05 Jul 2013, 08:15

Sakam violinski kluc....doma se bese povrzano so muzika,tatko mi profesor...majka mi nesto slicno i rastev so toa....a imav i eden moment koga me ucese tatko mi da psuvam,violinski kluc i notti......svirev flejta mala (love5) se do onoj moment so cigarite koga se sretnav za zal (sad1) ......ja pretsavuva muzikata,a taa e golem del od mene,e smetam edno od najubavite nesta sto moze covek da gi dozivee,blagoslov,taa ne vodi na "mesta" kade sto covek ne mu trebaat pari,a i ne moze da plati(nema cena)da gi pocuvstvuva i vidi vo sebe (smile) (love5) (love5) (love5) (love5) (love5)

Одговори

Return to “Нега и убавина”