Руптура на матка

Разни теми поврзани со бременоста, облека, патувања, вежбање во бременоста, спремање за бебушите итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
Одговори
Emilija85
Член
Член
Мислења: 200
Придружен: 20 Nov 2012, 16:33
Му се допанале: 63 пати
Им се допаднал: 73 пати

Руптура на матка

Post by Emilija85 » 24 Aug 2018, 09:10

Дали некој го слушнал овој израз и дали се соочил со овој проблем?
После породувањето со царски рез, гинекологот ми кажа дека ми е оштетена матката, за време на пораѓајот најверојатно, како точно не знам, дали со царскиот или пред тоа кога пробуваа да ме породат природно а неотворена доволно, дека тоа е како некоја дупка сега, и дека ќе треба да се следи и внимава во следна бременост.

Одговори

Return to “Разни теми поврзани со бременоста”