Кога да се купат алишта за бебето

Разни теми поврзани со бременоста, облека, патувања, вежбање во бременоста, спремање за бебушите итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Алишта за бебето

Post by Petra » 24 Dec 2010, 15:51

Уште малку и ќе си се гушкате elka. (smile) (joy) dance
Сега се потсетив и јас со каква радост ги перев и пеглав алиштата, а тие толку малечки нежни убавки и со каква радост го наместивме и креветчето за бебето. (joy)

Marija
Нов член
Нов член
Мислења: 40
Придружен: 24 Oct 2010, 10:00

Re: Алишта за бебето

Post by Marija » 24 Dec 2010, 17:33

I za mene e sueverie da ne kupuvas pred da se rodi bebceto. Toa se zivi gluposti. Jas pocnav da kupuvam sedmi mesec sum (t3) si kupivme kebence komplet postelnina spikozni 4 bodenca pelenki. Bi si iznakupila uste kuip raboti samo od rabota me zafrknaa ne mi dadoa boziknina od rabota (fr) inaku sto se mislev da si iznakupam so tie pari. Edvaj cekam da zemam pak platicka i da odam da mu kupuvam na mailot. Inaku jas voopsto ne sum po shopingot ama ova e isklucitelno zadovolstvo za mene (joy)

mihaela
Член
Член
Мислења: 115
Придружен: 17 Nov 2009, 15:57
Им се допаднал: 4 пати

Re: Кога да се купат алишта за бебето

Post by mihaela » 08 Jun 2011, 15:17

нема одредено време (laugh1) (laugh1) (laugh1) може да се купува кога ќе се посака и што и да се посака (thumbsup) (thumbsup) (thumbsup) само да не се претерува со купување многу малечки работи,затоа што бебињата зачудувачки брзо растат.Она што ќе го носат во првиот месец веќе во вториот му е мало,затоа оставете нешто да купите и откако ќе се роди бебето (thumbup) (thumbup) (thumbup)

Happy_Mommy
Домашен член
Домашен член
Мислења: 630
Придружен: 17 May 2011, 21:34
Location: USA
Му се допанале: 5 пати
Им се допаднал: 42 пати

Re: Кога да се купат алишта за бебето

Post by Happy_Mommy » 24 Aug 2011, 21:47

Jas uste koga do doznav polot na bebeto se pustiv vo shoping ... (love5) Sekoja nedela kupuvav po nesto i sega stvarno ima mnogu alistenca pa pred da se porodam planiram uste nekoj popratkicni raboti i toa e.

JasminaJN
Домашен член
Домашен член
Мислења: 627
Придружен: 09 May 2011, 15:18
Им се допаднал: 3 пати

Re: Кога да се купат алишта за бебето

Post by JasminaJN » 25 Aug 2011, 09:57

Мене ми беше шубе и кога влегов во 9-ти се пуштив во шопинг.Ми беше страв поради првиот спонтан а и не смеев мн да шеткам.Кога и кажав на докторката дека првиопт ден кога влегов во 9-ти сум се забораила од шопинг шетање ќе ме „убиеше“ (laugh1) .
Убав ден госпоѓи.

ivana28
Член
Член
Мислења: 200
Придружен: 30 Nov 2011, 15:46
Им се допаднал: 1 time

Re: Кога да се купат алишта за бебето

Post by ivana28 » 01 Dec 2011, 10:29

Мене ми е уште рано за купување зашто сега треба да мирувам повеќе,ама штом влезам во 6,7 месец ќе почнам да си купувам.Сега си гледам по излози секакви работи и тоа многу ме исполнува и ме прави среќна,а па тек кога ќе почнам да купувам.Уфф,одвај чекам dance

imambebe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1603
Придружен: 30 Apr 2011, 00:18
Му се допанале: 216 пати
Им се допаднал: 588 пати

Re: Кога да се купат алишта за бебето

Post by imambebe » 20 Mar 2013, 12:31

Jas mnogu sakam da si kupam nesto za bebeto, ama aj vikam da ne e rano uste, a eve veke sum 20 nedela, barem da zemam nekoe bodi ili corapcinja, ama aj ke izdrzam uste malku, da ja pomineme kontrolava dr. nedela pa posle zdravje Boze ke odime na soping.

SIMONA
Редовен член
Редовен член
Мислења: 273
Придружен: 27 Nov 2012, 19:01
Му се допанале: 73 пати
Им се допаднал: 81 пати

Re: Кога да се купат алишта за бебето

Post by SIMONA » 20 Mar 2013, 15:50

imambebe помини го мила скринингот 22-24 недела и ако не веруваш во бабини деветини фрлисе во шопинг (smile)

ani4ka
Редовен член
Редовен член
Мислења: 427
Придружен: 14 Jun 2012, 12:09
Му се допанале: 98 пати
Им се допаднал: 204 пати

Re: Кога да се купат алишта за бебето

Post by ani4ka » 20 Mar 2013, 17:23

jas sum 6ti mesec no seuste nisto nemam kupeno, ne deka sum sueverna tuku deka uste im se zimskite kolekcii pa cekam nesto novo da izleze i taka bebus sred leto ke dojde ne ke kupuvam sega zimski raboti...edvaj cekam da dojde vremeto za shoping. (rad)

tanjic
Нов член
Нов член
Мислења: 99
Придружен: 16 Dec 2012, 13:14
Му се допанале: 14 пати
Им се допаднал: 46 пати

Re: Кога да се купат алишта за бебето

Post by tanjic » 18 Aug 2013, 12:51

i nie sme vo 6 mesec i nemame pocnato uste da kupuvame (sad1) neznam zosto cekam da zaladi malku zosto ke se rodime vo noemvri i ce pocekame da pomine malkku zeskoto uste ovoj mesec pa se frlzame vo soping odvaj cekammmmm dance

Одговори

Return to “Разни теми поврзани со бременоста”