Гардероба за трудници

Разни теми поврзани со бременоста, облека, патувања, вежбање во бременоста, спремање за бебушите итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
Maaja
Редовен член
Редовен член
Мислења: 343
Придружен: 23 Apr 2013, 18:52
Му се допанале: 116 пати
Им се допаднал: 97 пати

Re: Нашето топло зимско катче во празнична атмосфера

Post by Maaja » 15 Mar 2015, 17:55

Здраво девојки .... да ве почестам едно кафенце (coffee) (coffee) (coffee) Денес времето убајни (rad) (rad) (rad) Сакав да прашам тука бидеќи не најдов соодветна тема за Гардероба за трудници! Веќе ништо не ме собира од старата гардероба (t3) па ако можи некој са сподели информации од каде набавувате, се отепав од шетање низ Битолава ама се само некој тесни туники кои не ми одговараат (confus) за низ дома се снаоќам некако ама за подизлегвање немам што да облечам :ymblushing: некој совет? :ymblushing:

happiness
Домашен член
Домашен член
Мислења: 746
Придружен: 02 May 2014, 21:37
Му се допанале: 221 пати
Им се допаднал: 269 пати

Re: Нашето топло зимско катче во празнична атмосфера

Post by happiness » 15 Mar 2015, 21:52

maaja ima edno dukance vo pazarot stara casrshija" mami" mislam deka se vika e sega ne znam bash kako da ti objasnam.... (unsure)
od kaj prodavnicinjata so kifilna ( neli ima nekolku prodavnicinja sto imaat pola roba nadvor izvadeno i toa e najcesto testo i lokumi isto okolu niv prodavaat i krpi) treba da sleguvash nadolu od desna strana e ovoj dukjan a odma do nego na kosh ima pprodavnice za bizuterija... i neka ne te buni izlogot nikogas ne im e sreden a vnatre jas sum nashla super parcinja dve bluzina gi nosev do kraj na (t3) a i sega oslicno izgledaat dvete gi zedov so cipka (tongue) ne se samo za tie denovi... (thumbsup)
butik NORA na sirok sokak isto mislam deka imashe trudnicki parcinja ama ako si pogolemka tesko deka nesto ke ti odgovara... jas probuvav trudnicki pantoloni imashe brojce S i M (rolll) a mene mi trebashe 9Xl (laugh1)

Maaja
Редовен член
Редовен член
Мислења: 343
Придружен: 23 Apr 2013, 18:52
Му се допанале: 116 пати
Им се допаднал: 97 пати

Re: Гардероба за трудници

Post by Maaja » 16 Mar 2015, 00:33

Фала срцка многу (big-hug) Оваа мами ја знам ама... скрос сум заборавила на неа :ymblushing: а нора ќе ја побарам ако треба и неколку пати ќе го поминам широк сокак и ќе ја најдам (laugh1) (laugh1) (laugh1) Фала ти уште еднаш (a2)

happiness
Домашен член
Домашен член
Мислења: 746
Придружен: 02 May 2014, 21:37
Му се допанале: 221 пати
Им се допаднал: 269 пати

Re: Гардероба за трудници

Post by happiness » 16 Mar 2015, 08:42

NORA se naoga kaj oficerski vo blizina na bistro tref od istata strana e na tref (smile)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Гардероба за трудници

Post by SMESKO » 14 Aug 2016, 19:50

Нa 28 aвгуст сум нa свaдбa,дaли претстaвувa прoблем aкo стaвaм хулaхoпки сo мидер (confus) (piggy)

Bube
Редовен член
Редовен член
Мислења: 448
Придружен: 08 Jul 2014, 12:20
Му се допанале: 180 пати
Им се допаднал: 259 пати

Re: Гардероба за трудници

Post by Bube » 15 Aug 2016, 09:36

Смешко ако ти се чувствуваш удобно нема зошто да би било проблем јас мислам. Кој те знае што носиш одоздола. И сигурна сум дека не си толку дебела како што зборуваш (rp)
Сега бидејќи си скрос на почеток може да ставиш мидер ама понатаму немооој. Понатаму само можеш да си се фалиш со стомачето и да изгледаш фантастично (bu) (love5) (bu)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Гардероба за трудници

Post by SMESKO » 15 Aug 2016, 12:32

Абе не сум ама и сум (rolll) (rolll) (rolll) меше имам отсекогаш а и сега имам повеќе и се забележува (t3)

Одговори

Return to “Разни теми поврзани со бременоста”