Како му соопштивте на партнерот дека ќе стане татко?

Разни теми поврзани со бременоста, облека, патувања, вежбање во бременоста, спремање за бебушите итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Како му соопштивте на партнерот дека ќе стане татко?

Post by Debora » 16 Dec 2010, 00:45

Како му соопштивте? Чекавте погоден момент или истрчавте вриштејки со тестот во рака? (joy)
Како реагираше тој? (smile)

Ana.I
Домашен член
Домашен член
Мислења: 523
Придружен: 27 Oct 2010, 22:03
Им се допаднал: 8 пати

Re: Како му соопштивте на партнерот дека ќе стане татко?

Post by Ana.I » 16 Dec 2010, 10:47

jas so testot vo raka otidov odma kaj nego i mu vikam-aj vidi dali se dve crticki(a crtickite bea jako crveni,ama mene nekako ne mi se veruvase deka se pojavija dve) i mu vikam epa zlato za devet meseci ke imame bebusce.On se nasmea,me gusna,mi cestitase i mi vika aj sega stavi po ednao kafe da castis (rolll)
Nekako i dvajcata bevme srekni,ama kako zbuneti.

luna
Нов член
Нов член
Мислења: 78
Придружен: 07 Dec 2010, 15:41
Им се допаднал: 1 time

Re: Како му соопштивте на партнерот дека ќе стане татко?

Post by luna » 16 Dec 2010, 15:33

па скоро и кај нас беше исто тестот го гледавме со неверување се гушнавме и цело време го гледавме тестот ...а и сега кога би останала со второ дете мислам дека пак ке биде тој прв што ке дознае (lovet)

SILVANA
Нов член
Нов член
Мислења: 14
Придружен: 20 Dec 2010, 13:57

Re: Како му соопштивте на партнерот дека ќе стане татко?

Post by SILVANA » 23 Dec 2010, 12:46

jas koga mu kazav na maz mi totalno se zbuni nedela dena bese zbunet i ne mi pravese muabet samo "sluzbeno", sreka sto jas si bev ni na nebo ni na zemja si bev najsrekna na svet pa ne se zamarav mnogu okolu negovata reakcija ama posle nekoe vreme se osvesti i on pa sega e super (joy)

mosa
Нов член
Нов член
Мислења: 60
Придружен: 03 Feb 2011, 22:53
Им се допаднал: 1 time

Re: Како му соопштивте на партнерот дека ќе стане татко?

Post by mosa » 27 Mar 2011, 00:43

koga go pravev testot bev kaj nego imneno toj mi velese da napravam test bidejki veke cel mesec mi docnese ciklusot,no sepak neveruvav deka sum bremena.Koga go napraviv testot vidov dve crti cela se zbuniv i mu vikam:iiiiiihhhhhhhhhhhhhhhh dve crti.Kako sto si gledase televizija ripna od krevetot go pogledna testot i pocna silnoooooooooo da me guska.Bese presreken,a sekako i jas. (joy) (joy) (joy) (joy) (joy) dance dance dance dance dance dance (jmp) (jmp) (jmp) (jmp) (jmp)

Marina
Домашен член
Домашен член
Мислења: 643
Придружен: 22 Mar 2011, 15:00
Location: Giessen,Germany
Му се допанале: 2 пати
Им се допаднал: 20 пати

Re: Како му соопштивте на партнерот дека ќе стане татко?

Post by Marina » 30 Mar 2011, 17:55

i mene maz mi me natera da napravam test, mi docnese 10 dena i 100% bev sigurna deka ke dobijam ne ni veruvav deka moze da sum bremena bidejki se stitevme. i den pred katolicki bozik go napraviv testot,togas imav mn rabota doma spremav jadenje za bozik(mm e katolik) i vikam epa aj stom si go kupil testov ke napravam pauza od gotvenje ,taman da se osiguram.. koga vidov dve crticki se shokirav,neznaev sto da mislam, odma mu kazav i dvajcata bevme zbuneti skroz,ni trebaa dva-tri dena da se navikneme so idejata..sega odvaj cekame da se porodam;D

Bonita
Нов член
Нов член
Мислења: 16
Придружен: 02 Apr 2011, 16:54
Им се допаднал: 1 time

Re: Како му соопштивте на партнерот дека ќе стане татко?

Post by Bonita » 03 Apr 2011, 13:42

Еден јунски ден мм ме земаше од работа, бевме на пазарење и од миризбата во маркетот ми дојде наеднаш за повраќање (cry1) На патот кон дома мм застана до аптеката и ми зеде тест и истата вечер го направив во веце, а тој сирот цело време дремеше пред врата и кога излегов со двете цртки во рака...од радост не знаевме што да направиме (a2) (a2) (a2)

Trena
Редовен член
Редовен член
Мислења: 253
Придружен: 01 Nov 2010, 11:05
Им се допаднал: 4 пати

Re: Како му соопштивте на партнерот дека ќе стане татко?

Post by Trena » 04 May 2011, 00:19

За син ми чекав да дојде од работа .Не му се јавив, не му кажав ништо ,а тој знаеше дека ќе одам на гин.
Кога дојде од работа ме најде во купатилото,перев нешто ..влезе и ми вика : „ И ? “..,а јас мртва ладна ..„Трудна сум“....одма почна да ме гушка и да ме бацка (tongue)
Сега го сликав тестот со телефонот и му ги пуштив двете цртки по ммс...
Одма ми се јави насмеан и ми честиташе..се радуваше многуууууу (joy)

Mamino_srce
Домашен член
Домашен член
Мислења: 872
Придружен: 27 Apr 2011, 22:26
Му се допанале: 103 пати
Им се допаднал: 107 пати

Re: Како му соопштивте на партнерот дека ќе стане татко?

Post by Mamino_srce » 04 May 2011, 18:15

Ние двајца отидовме кај гинеколог, бидејки мојот матичен е во друг град и кај докторот имам направено тест. Ја оставив урината кај сестрата и седнав до маж ми во чекаона. Кога сестра ме викна после неполна минута, во глас и чуствував што ќе ми рече. Кога ми соопшти , јас вриснав од одушевување, така да маж ми заедно со сите други во чекаона знаеја што се случува! (w1)

MONIKA LITITAROVA
Нов член
Нов член
Мислења: 3
Придружен: 05 May 2011, 13:22

Re: Како му соопштивте на партнерот дека ќе стане татко?

Post by MONIKA LITITAROVA » 05 May 2011, 13:33

Na tato mu priredivme iznenaduvanje.dodeka toj bese na rabota jas napraviv vecera.ja ukrasiv sobata so isuseni rozi i mirisni sveci.a na mojot stomak zalepiv pliko na koe pisuvase 'TATO OVAA E ZA TEBE'a vnatre vo plikoto stoese pozitiven test za bremenost.Soprugo bese mnogu prijatno iznenaden i srecen sto duri se pobrka ni samiot neznaese kako da izreagira..pozzzzzzzzzzzzzzzzz

Одговори

Return to “Разни теми поврзани со бременоста”