Како му соопштивте на партнерот дека ќе стане татко?

Разни теми поврзани со бременоста, облека, патувања, вежбање во бременоста, спремање за бебушите итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
Bambina
Нов член
Нов член
Мислења: 96
Придружен: 05 Mar 2012, 15:59
Му се допанале: 19 пати
Им се допаднал: 11 пати

Re: Како му соопштивте на партнерот дека ќе стане татко?

Post by Bambina » 28 Sep 2012, 21:14

ААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААА! ПРЕСРЕЌНА СУМ! ПЕПЕРУТКА САМО СО ЛЕСНО:)

malenaD
Домашен член
Домашен член
Мислења: 840
Придружен: 03 May 2011, 11:30
Му се допанале: 155 пати
Им се допаднал: 121 пати

Re: Како му соопштивте на партнерот дека ќе стане татко?

Post by malenaD » 28 Sep 2012, 22:47

Како не сум ја видела оваа тема (confus) .Ајде и јас да се присетам на денот кога ги видов bfp
Ми каснеше само еден ден и бев сигурна дека сум (t3) бидејќи никогаш не ми доцнела,тоа поладне со мм бевме излезени и јас купив тест,но не го направив вечерта причекав до сабајлето за да биде точно како што треба. утрото мм стана за нас работа и јас се разбудив зошто ми се одеше во вц и мораше тогаш да го направам и тестот,ставив од мокрачата на тестот и го оставив тестот во вц а јас отидов до спална,мм во меѓу време замина на раб. по 3-4 мин. отидов и го гледам тестот со двете цртички,од радост солзи ми потекоа и одма му се јавив на мм да му кажам,беше мн среќен и гласот му трепереше,сега знам зошто тој излезе и замина не причека ни минут за да не го видам како му се насолзуваат очите и нему (love5)

sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1153
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 548 пати
Им се допаднал: 738 пати

Re: Како му соопштивте на партнерот дека ќе стане татко?

Post by sunshine_2012 » 16 Oct 2012, 20:20

prekrasni momenti za spodeluvanje. Jas i mm bevme vo USA kaj negovite i momentot koga ostanav bremena znam deka imav temperatura i mi kasnese 3 dena am si vikav ajde nisto ne e 3 dena no pocna i od nosot krv da mi tece, i togas etrvata posumnja deka mozebi sum (t3) i mi kupi test. no sepak cekav barem deset dena da pominat pa da znam za sigurno deka sum bremena. edvaj izdrzav da ne go pravam testot :) na 10 den go napraviv i imase bfp , mnogu se izraduvav prvo mu go pokazav na maz mi normalno bese presreken me izguska itn. pa zardno im kazavme na negovite oti site ocekuvaa novosti.
site tri se napraveni vo USA i slicno bese i so drugite 2 presrekni i radosni za (b4).

carina
Домашен член
Домашен член
Мислења: 726
Придружен: 20 Jul 2011, 08:21
Location: skopje
Му се допанале: 193 пати
Им се допаднал: 279 пати

Re: Како му соопштивте на партнерот дека ќе стане татко?

Post by carina » 16 Oct 2012, 23:58

кога ке се сетиме на тоа секогаш се смееме со мм.мм тогаш ми беше дечко,3 ипол год бевме во врска.му кажав дека ке одам на гинеколог,затоа што со циклусот нешто не ми е во ред,си направив тест-негативен.ај што помина шокот кога докторов ми кажа,туку мм на кафе со другар.јас му се јавувам и му викам ,,бев на гинеколог,знаеш што ми рече,, а мм ни на крај на памет што ке му кажам,кога му кажав дека сум бремена,го сменил изразот на лицето и другаров го прашувал што е а мм не му кажал зашто не бевме земени.дечково стално ни вика ,,нема да ја заборавам таа фаца никогаш,,

Nadja
Редовен член
Редовен член
Мислења: 445
Придружен: 26 Aug 2012, 19:03
Му се допанале: 9 пати
Им се допаднал: 52 пати

Re: Како му соопштивте на партнерот дека ќе стане татко?

Post by Nadja » 14 Dec 2012, 12:40

Јас му соопштив по телефон. Тогаш се уште бевме дечко и девојка. Тој знаеше дека тој ден ќе направам тест за бременост. Кога на тестот видов bfp се изненадив (иако бебето беше планирано). Му се јавив на телефон и му кажав дека на тестот има bfp . Не му се веруваше. Морав да му повторам уште два пати за да ми поверува.

imambebe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1603
Придружен: 30 Apr 2011, 00:18
Му се допанале: 216 пати
Им се допаднал: 588 пати

Re: Како му соопштивте на партнерот дека ќе стане татко?

Post by imambebe » 14 Dec 2012, 12:44

Celo vreme bese so mene i koga go pravev testot preku krv i koga prvpat bevme na eho i dvajcata bevme vidno vozbudeni, presrekni.

Raphaella
Член
Член
Мислења: 172
Придружен: 03 May 2011, 14:54
Им се допаднал: 6 пати

Re: Како му соопштивте на партнерот дека ќе стане татко?

Post by Raphaella » 10 Jan 2013, 11:45

Јас не му соопштив нему туку тој ми соопшти мене (rolll)
Сабајлето кога го правев тестот (се си мислев дека ми доцни, а уствари после пресметав дека ми е 26 ден (smile) ) требаше да чекам 5 мин за да го видам резултатот од тестот како кај сите тестови нели, ама тоа сабајле толку ми се спиеше што си реков ај ќе легнам па кога ќе поминат 5 мин ќе станам ќе видам. Ама и после тие 5 мин пак ми беше мака и му реков на мм да оди да види (а плус не ни очекував дека ќе биде позитивен). Интересно ми беше иде мм со тестот во рака и некако несигурно ми вика „има две цртки, ама овој пат стварно има две цртки“ (еднаш претходно за еден тест ми тврдеше дека има две цртки втората била бледа, а немаше врска немаше никаква втора цртка) (rolll)
Кога го видов тестот имаше бледа втора цртка и му викам „е да овој пат има бледа втора цртка“ (love5)
После два дена пак направив уште еден тест чисто да си проверам да не било грешка пошто ми текна дека не ми ни доцнеше кога го правев првиот тест, ама и тој тест си покажа 2 цртки (smile)

Sashka
Администратор
Администратор
Мислења: 869
Придружен: 01 Oct 2009, 22:08
Му се допанале: 1150 пати
Им се допаднал: 550 пати

Re: Како му соопштивте на партнерот дека ќе стане татко?

Post by Sashka » 08 Feb 2013, 18:26

На мм не му кажав дека ќе правам тест.Знаеше дека ми доцни 2 дена,ама не го замарав многу, ми беше страв и срам дека само си правам филмови :ymblushing:
Тестот го направив поручекта,околу 6.Од возбуда мобилниот ми заврши на неколку дела (smile) . Мм работи приватно,така да и тогаш си беше на работа. И му ѕвонам јас од фиксен тел., му викам имаш ли мн.работа,ако можеш дојди си.И он зошто,шо е работава,ми го сеќава гласот пред плачка и си помислил дека ми се случило нешто лошо.Му викам ништо не ми е, мобилниот ми се расипа,дојди си одма! И знаејќи ме, дека нема шанси за такво нешто да го викам,уште повеќе се убедил дека нешто не е во ред (smile) .Стасува дома за 10 мин,влегува во собата и го гледа мобилниот на делови и (ner) "За овоа ме извика да дојдам,од памет ме извади,јас 300 филмови си направив!!!" Чуреше од нервоза , а јас се смеам како будала (rolll) И го вадам тестот ,му го покажувам , (lovet) вика не знам што значат цртиве,ама по твојава реакција бебе ќе е (love5) И така,си се изгушавме,мм призна дека муабетов не бил за по телефон и отидовме на гинеколог (smile) Криво ми е што не успеав да му ја снимам реакцијата и пред да му кажам и кога му кажав (rolll)

Happy^_^
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2265
Придружен: 28 Mar 2013, 11:47
Му се допанале: 206 пати
Им се допаднал: 1170 пати

Re: Како му соопштивте на партнерот дека ќе стане татко?

Post by Happy^_^ » 27 Oct 2013, 21:59

Го сликав и му го пратив во порака :)
Ми се јави да ме праша што значи хаха и многу се израдува.

Bobe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1055
Придружен: 20 Nov 2010, 14:35
Му се допанале: 1344 пати
Им се допаднал: 800 пати

Re: Како му соопштивте на партнерот дека ќе стане татко?

Post by Bobe » 30 Nov 2013, 18:56

Сиромашкиот како што е црномањаст 20 пати пребледе (w1) од срека секако а и не очекуваше со ништо (w1),не тој ден (laugh1)
си доага он беше до Бт,имаше некоја работа и јас му нарачав да ми купи тестчиња,доага дома ми ги подава тестовите и јас му велам ај еден утре ке пробам да видам што ке излезе,ок ми вели ,отиде надвор во двор имаше нешто да среди,му велам побрзај ручекот е поставен да не се олади (tongue) ,јас земање едниот тест срце не ми издрза,правац во вц,он додека се качува по скали,отвара надворешна врата,влага внатре,и јас свриштев(иако ама ич не сум пискав тип (laugh1) )влезе во вц,и свати веднаш,почна да ме гушка,му се насолзија очите, да се тресе целиот (cold),едвај си дојде при себе,отиде кај иконите да се заблагодари,и после ми вели ај части едно кафе ке бидам тато (love5) а јас, а ручекот (confus) (laugh1) ,не му се ни јадеше од срека,некако како да го исполни сето ова (smile) а беше гладен како волк (drool) (laugh1) (laugh1) (laugh1) така да не му соопштив сам си виде (brows) (laugh1) (love5)

Одговори

Return to “Разни теми поврзани со бременоста”