Како му соопштивте на партнерот дека ќе стане татко?

Разни теми поврзани со бременоста, облека, патувања, вежбање во бременоста, спремање за бебушите итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
mihaela
Член
Член
Мислења: 115
Придружен: 17 Nov 2009, 15:57
Им се допаднал: 4 пати

Re: Како му соопштивте на партнерот дека ќе стане татко?

Post by mihaela » 08 Jun 2011, 14:37

На телефон (smile) беше на службено патување па тоа беше неизбежно,инаку ќе требаше да чекам цела недела (scared) за да му кажам дека ќе стане татко (laugh1) (laugh1)

MacenceEna
Нов член
Нов член
Мислења: 5
Придружен: 13 Jul 2011, 21:41
Location: Krefeld Deutschland

Re: Како му соопштивте на партнерот дека ќе стане татко?

Post by MacenceEna » 15 Jul 2011, 19:13

Pa posle nekolku dena od kasnenjeto na periodot na decko mi mu rekov deka mi kasni i resiv da napravav test.
Posto bese nedela nemase od kaj da kupam test i pocekav sledniot den i go kupiv testot. Slednoto utro nemozev da spijam mislejki na toa a decko mi kaza koa ke go napravam testot odma da mu se javam. Jas go napraviv pokaza breme i posle nkolku vreme nemozev da se svestam sto se slusuca..
Mu se javiv na mobilen on na rabota i Samo me prasa dali e pozitiven ili negativen -
Mu vrekov Bremena sum
Posle nekoe vreme molk na telefon ...
Nemozese da zbori pred kolegite
Ama zatoa mi isprati 2 poraki da mi kaze kolku e srekjen (smile) (smile) (smile)

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 940 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Како му соопштивте на партнерот дека ќе стане татко?

Post by Peperutka » 04 Oct 2011, 13:34

Мм знаеше дека ќе правам тест и тоа го направив во 4 часот сабајле (rad) (rad) Јас станав и отидов во тоалет да го направам тестот а тој си лежеше целиот сонлив и поспан (couch) Штом се покажа тестот позитивен,влегов во спална и му кажав-тестот е позитивен!!! (lovet) Го запали светлото и го виде тестот и беше мноооогу збунет :ymblushing: Го изгасна светлото,се изгушкавме и приметив дека солзи му течеа од радост кои несакаше да ги приметам (w1) Ми рече кога ќе почне да ти се лоши,да повраќаш (rolll) (rolll) Пресреќни бевме дефинитивно (bu)

ivana28
Член
Член
Мислења: 200
Придружен: 30 Nov 2011, 15:46
Им се допаднал: 1 time

Re: Како му соопштивте на партнерот дека ќе стане татко?

Post by ivana28 » 01 Dec 2011, 08:35

Мене ми каснеше една недела а и башка имав некои симптоми кои претходно не сум ги осетила,и бидејки несакав да правам тест со мм си отидовме на гинеколог и дур траеше прегледот беше внатре со мене така да докторот кога кажа дека сум бремена веќе 6 недели беше пресреќен,очите му светеа од радост (jmp)

macuska
Нов член
Нов член
Мислења: 46
Придружен: 12 Dec 2011, 18:43

Re: Како му соопштивте на партнерот дека ќе стане татко?

Post by macuska » 07 Jan 2012, 02:30

Hahaha bidejki sum golema spanka mene mm me razbudi edvaj pred da odi na rabota za da napravam test. Jas testot go napraviv no izleze edna temna i edna bleda linija i ne bev 100% sigurna.MM otidena rabota a jas napraviv uste eden na koj crtickite bea skoro isti pa mu se javiv da go izraduvam. Posle toa cel den mi vrtese i mi prakjase ubavki poraki. Vecerta si izlegovme na vecera t.e. mala proslava za bebusko. dance dance dance

dusicka
Нов член
Нов член
Мислења: 44
Придружен: 10 Jan 2012, 17:26
Им се допаднал: 1 time

Re: Како му соопштивте на партнерот дека ќе стане татко?

Post by dusicka » 17 Jan 2012, 17:44

Хехе моето обајвување не беше интересно колку што беше реакцијата-никаква (rolll) Знаев дека нешто необично се случува со мене зашто одев во вц на секој пола саат и имав вртоглавици...и си зедов тест,си го направив на работа,излегоа двете цртки ептен јасни...и се јавувам кај мм да му кажам дека утре ќе одам на лекар (значи не спомнав гинеколог) и тој одма-Трудна си,а? А не знаеше ни дека тест си правам ,ни дека ми е лошо малку,а и секогаш ми доцни по 1-2 недели...ама ете не го изненадив,ми вика знаев,поинаку зрачиш (tongue) (joy)

Taa
Нов член
Нов член
Мислења: 58
Придружен: 23 Apr 2012, 08:31

Re: Како му соопштивте на партнерот дека ќе стане татко?

Post by Taa » 23 Apr 2012, 12:50

Po dolgo ocekuvanje odkako vidov 2 crtki,napisav na eden list ubava poraka deka ima bebe i mu ja staviv na kaiskata na kuceto nase(neli toa prvo trca da se pozdravi so mm)i taka vleguva toj i vika sto e ova gulabov:)i koga go procita me iznaguska i solzickipotekoa...

Happy_Mommy
Домашен член
Домашен член
Мислења: 630
Придружен: 17 May 2011, 21:34
Location: USA
Му се допанале: 5 пати
Им се допаднал: 42 пати

Re: Како му соопштивте на партнерот дека ќе стане татко?

Post by Happy_Mommy » 01 May 2012, 17:52

Брзо и едноставно (laugh1) оти не бевме во иста држава баш се слушавме на скајп и му реков да ме почека ќе идам да го направам тестот, кога се вратив му го кажав резултатот (smile) пресреќни бевме...

cucamaca
Нов член
Нов член
Мислења: 60
Придружен: 24 Aug 2012, 17:18
Му се допанале: 18 пати
Им се допаднал: 9 пати

Re: Како му соопштивте на партнерот дека ќе стане татко?

Post by cucamaca » 28 Sep 2012, 16:17

Прекрасна тема која мислам дека треба малку да се обнови dance

ајде да ја напишам и нашата приказна за bfp
Неколку месеци се обидувавме, ама некако ниту еднаш не направив тест...
Еден ден (очекував да добијам тие 2 дена бидејќи циклусот ми варираше од 27 до 29 дена), се спремавме за излегувње, и додека се облекував мм искоментира дека ми пораснале градите, и тоа онака, ноншалантно додека си кликаше пред компјутер (confus) Си поќутав, ама следното утро си напрвив тест (значи на 28ми ден од цклусот (smile) ) И си видов bfp (rad) (lovet) :ymblushing:
Му се јавив на телефон, он на работа, и му викам, „Мора да разговараме“,
а он мене: „Да си дојдам? Ти требам?“ - Дефинитивно знаеше (rad) (a2) Му реков „Сега не, ама за утре најави дека ќе излегуваш од работа“ (laugh1)

ете така, и сега (t3) си чекаме (b4)

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 940 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Како му соопштивте на партнерот дека ќе стане татко?

Post by Peperutka » 28 Sep 2012, 19:37

Тоа се случи вчера (rad) (rad)
Влегов во тоалет да го направам тестот и притоа си викам колкава будала сум што рано правам тестови (fr) Едната црта се обои а после се покажа и другата ама бледа а јас едноставно спискав (rad) мислев ми се причинува но знаев дека тоа е тоа (thumbup)
Му се јавив на мм(кој беше излезен по работа) му кажувам вака и вака а тој ми вика "Па добро"(не можеше да зборува).Штом се врати,се качи горе,му го покажав тестот и му се виде големо задоволство и радост на лицето,срце мое (love5)
Ете така,сега уште гин.да ми потврди и ќе бидам 100% среќна dance

Одговори

Return to “Разни теми поврзани со бременоста”