Пушење во текот на бременоста

Разни теми поврзани со бременоста, облека, патувања, вежбање во бременоста, спремање за бебушите итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
vila-mila
Нов член
Нов член
Мислења: 36
Придружен: 19 Nov 2013, 13:49
Му се допанале: 3 пати
Им се допаднал: 13 пати

Re: Пушење во текот на бременоста

Post by vila-mila » 27 Nov 2013, 10:13

DOBRO UTRO NA SITE. I FALA VI MNOGU NA VASATA SOVET I VASITE MISLENJA KE SE POTRUDAM DA NAPRAVAM KAKO VAS (confus) (confus) (confus) (confus)

anuvce
Нов член
Нов член
Мислења: 52
Придружен: 03 Jan 2013, 17:20
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 38 пати

Re: Пушење во текот на бременоста

Post by anuvce » 27 Nov 2013, 13:55

Eve i jas da kazam za pusenjeto pusev po cela kutija na den vo momentot koga doznav deka sum bremena si rekov deka nema da go trujam bebceto i poveke ne zapaluv makar sto me fakase mnogu strf ama ke si go pogalev meseto i ne palev ne dozvoluvav da se pusi okolu mene i eve i sega go dojam i nemam zapaleno. Se e do zelbata ke si zemev gricki soncogled ama cigara ne kolku sto mozete trudete se ne e ubavo da si gi trueme bebusite uste svet ne videle pozdrav od mene.

Zdenka15
Нов член
Нов член
Мислења: 37
Придружен: 03 Mar 2014, 16:14
Им се допаднал: 14 пати

Re: Пушење во текот на бременоста

Post by Zdenka15 » 27 Mar 2014, 22:08

Мами трудете се колку што можите да ги откажвате цигарите....Зошто да го труете бебето уште не излезено на овој свет, сепак сега сте двајца не треба да мислите само вас да ви е убаво...Јас не сум пушач но сопругот е и одма кога дозна дека сум бремена уште во Плодност кога бевме ги фрле и вервајте поќе не ни помисли да купи....Кога мажите можат ние мајките уште повеќе се за нашите беби (cl)

Happy^_^
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2265
Придружен: 28 Mar 2013, 11:47
Му се допанале: 206 пати
Им се допаднал: 1170 пати

Re: Пушење во текот на бременоста

Post by Happy^_^ » 23 Apr 2014, 00:16

Никогаш не сум пушела а многу се нервирам кога на улуца некој чичко пред мене оди со цигар аааамаа ептен се нервирам :) а овој месец и нагости не сум отишла кај пушачи :)

dream4baby
Нов член
Нов член
Мислења: 64
Придружен: 21 Jan 2015, 00:59
Му се допанале: 24 пати
Им се допаднал: 24 пати

Re: Пушење во текот на бременоста

Post by dream4baby » 22 Jan 2015, 23:09

И јас сум пушач и се надевам дека бебушката ќе ме тера да си ги истурам цревата од повракање ко ке намирисам цигара друго чаре нема. Еве сега има шанси да сум (имам 2ра бледа линија) ама не осеќам такви симтоми и ме стега умот да запалам

Maceto
Домашен член
Домашен член
Мислења: 668
Придружен: 28 Oct 2014, 14:39
Му се допанале: 574 пати
Им се допаднал: 396 пати

Re: Пушење во текот на бременоста

Post by Maceto » 27 Jan 2015, 08:50

dream4baby ќе видиш дека тоа ќе е посилно од пушењето и да не ти се гади ќе си ги оставиш цигарите (smile) Еве јас бев страсен пушач ама пушач ептен и мислев дека никогаш нема да ги откажам цигарите и моментот кога дознав дека сум бремена не запалив ни една цигара и јас и сите околу мене ми се чудеа и не можеа да поверуваат а јас сум горда на мене (rad) (rad) Е сега само се да биде како што треба се надевам нема пак некогаш да попушам пошто би било штета кога толку време не пушиш пак да почнеш...Позз за сите храбри пушачки што ги откажале цигарите а секоја чест за сите тие што не се пушачи (grupna-gushka) (grupna-gushka)

happiness
Домашен член
Домашен член
Мислења: 746
Придружен: 02 May 2014, 21:37
Му се допанале: 221 пати
Им се допаднал: 269 пати

Re: Пушење во текот на бременоста

Post by happiness » 27 Jan 2015, 09:28

pred brenenosta bev pushac.... pomalku od edna kutija... vo bremenosta ne zapaliv cigara no nikogas ne rekov deka gi ostaviv ednostavno si gi gledam kako del od sekojdnevieto....znaci 9 meseci bez cigara i plus 2 meseci doenje nemase cigarce (rad)
bev na sistematski ekg beshe odlicno odma se poznavashe deka ziveam pozdravo (brows)
skoro pocustvuvav deka bebe go zashtitiv od cigari koga mu beshe najpotrebno.. i eve me pak sum pushac :ymblushing:
doma cigara ne se pali... si namestivme masicka na tarasa imame del pokrien i so mm tamu znaeme da si se napieme kafence.... (thumbup)
cigarite ne begaat ama vo bremenost i doenje mozi barem da pocekaat.....
a toa so namaluvanje na cigari nikogas ne mi uspeva... grickite isto samo me debeleat.... jas go prekinav kafeto... izbegavav kafici obicno izleguvav na mesta kade se sluzi nesto blagicko pr sladoled ili tiramisu (drool) toa mi pomogna

Одговори

Return to “Разни теми поврзани со бременоста”