Наставници, педагошка служба

Подфорум за децата од училишна возраст. Училиште, предизвици, недоумици, убави моменти и пофалби, совети и подршка.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Одговори
nagmama
Нов член
Нов член
Мислења: 1
Придружен: 01 Nov 2019, 00:39

Наставници, педагошка служба

Post by nagmama » 01 Nov 2019, 01:00

Здраво, Имам дете 2 одд.Не работи воопшто на часовите, шета низ училна и сл. Бељи нема закачки нема.меѓутоа наставничките бараат помош од службата а истата не соработува (педагог, психолог и дефектолог) помош во смисла да се направи план за работа служба-дете-наставник-родител. Разговарав и со директорот меѓутоа тој е као тоа е тоа . Е сега тука има и освета директор -поранешна директорка и партиски глупости нормално , ама децава не се криви. Се што знае детево е од работа со мене дома , не може вака. Во школо до 12 па и дома по 4 - 5 часа работа. Буквално како да е таму за ништо. Како можам ова да го решам? Само го шуткаат детево , дали да се обратам во општина ? Ви благодарам.

Одговори

Return to “Училишна возраст”