Учителки, Наставници.....

Подфорум за децата од училишна возраст. Училиште, предизвици, недоумици, убави моменти и пофалби, совети и подршка.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Одговори
Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Учителки, Наставници.....

Post by Vesela » 16 Apr 2013, 14:55

Форумџики дали некоја од вас има проблем со учителката или со некој од наставниците? Ние имаме проблем со учителката. Божем со врски ја баравем испадна обратно. воопшто не е заинтресирана за децава. Со мм правиме муабет да разговараме со директорката, ама па пусти страв да не го "фати на око" па поголема беља да направиме. (ner)

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Учителки, Наставници.....

Post by Petra » 17 Apr 2013, 13:34

Весела, до сега сме немале проблеми со наставниците. Во таква ситуација, мислам дека би реагирала, ако гледам работите не се добри. Мислам дека првично би разговарала со наставничката, па ако има потреба би одела понатаму.

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Учителки, Наставници.....

Post by Vesela » 17 Apr 2013, 14:48

Што да разговарам со учителката Петра. Не може да се разговара се си сфаќа зената лично. Вчера бевме на родителска и толку се изнервирав што на мм , му велам поарно што не беше (ner) (ner) (ner) (ner) . Некако не се погоди. Ќе видиме нек азаврши синко прво одделение па ако не следната година ќе го префрлиме кај другата учитлека.
Отпрвин мислев дека проблемом е во нас, ама и другиве родители се жалат на истото.

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Учителки, Наставници.....

Post by Petra » 17 Apr 2013, 15:46

Весела, ако нема друго решение, можете и да го префрлите во друга паралелка. И јас помислив на тој момент. Ако се реагира, сосема можно е да го земе на пик. Ама па и да не се реагира не бива. Ќе си тера така. Може да се реагира, па ако не се подобрува ситуацијата, префрлете го кај друга наствничка.

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Учителки, Наставници.....

Post by Vesela » 28 May 2013, 13:22

Денес синко се враќа од школо плачејќи, целиот вознемирен. Што е работава? Од неговиот ранец, несакајќи ( верувам дека е така) се спонала учителката и очнала да му вика и му го фрлила ранецот. И сега синко ми плаче на телефон да му купам помал ранец да не ја сопнувал учителкатата. (ner) (ner) (ner) (ner) (ner) (ner) (ner) (ner) (ner) .

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Учителки, Наставници.....

Post by Debora » 28 May 2013, 13:27

Срце мало. (sad1) А сега како што е крај на година, можете ли да го префрлите од наредната во нова паралелка?

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Учителки, Наставници.....

Post by Debora » 30 May 2013, 12:01

Весела разговаравте ли за проблемот со некого?

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Учителки, Наставници.....

Post by Vesela » 30 May 2013, 12:08

Не сме, од една стран сакам да го префрлам во друго одделение, ама ми е проблем синко, ептен е приврзан со другарчињата од одделение со нив е од градинка и не сака кога го прашав. Ке видиме може ќе се стабилизра работава.

Одговори

Return to “Училишна возраст”