Првиот ден во училиште

Подфорум за децата од училишна возраст. Училиште, предизвици, недоумици, убави моменти и пофалби, совети и подршка.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Одговори
Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 940 пати
Им се допаднал: 618 пати

Првиот ден во училиште

Post by Peperutka » 18 Apr 2011, 21:08

Еве отворив една интересна тема (joy) Како помина првиот ден во училиште на вашето дете како првооделенче?

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Првиот ден во училиште

Post by Petra » 03 Sep 2012, 21:30

Cestitki za prvacinjata! Tuka na forumot mislam deka imame dve prvacinja na Konstantina i Carina. Ako nekoe go propustiv se izvinuvam mnogu. Pa mamicki kako go pominaa prviot ucilisen den vasite ucenicinja? (lovet)
Ajde da im posakame srekno poagjanje vo uciliste i da bidat vredni kako mravki, ispolnitelni na site obvrski. So ljubov da odat na uciliste, da imaat vistinski drugarstva i uspesi brojni da nizat. Srekno! (bu)

carina
Домашен член
Домашен член
Мислења: 726
Придружен: 20 Jul 2011, 08:21
Location: skopje
Му се допанале: 193 пати
Им се допаднал: 279 пати

Re: Првиот ден во училиште

Post by carina » 04 Sep 2012, 09:33

ti blagodaram petra na cestitkite,nie bevme mnogu vozbudeni za poaganjeto vo skolo,si imaa eden cas,pola od decata se znaat od gradinka pa nemaat gajle,a mnogu se smesni,nauceni se vo gradinka da se guskaat so ucitelkite,pa ja gledam kerka mi samo ja guska nastavnickata,mu vikam na mm saka pod koza da i se pikne,opasna e.vecerta imaa priredba vo skolskiot dvor kade sto dobija mnogu ubavi podaroci od gradonacalnikot,peeja potocinja,imaa kuklena pretstava.utroto ni dojdoa babi i dedovci pa taka go proslavivme prviot skolski cas a vecerta ni dojdoa prijateli so deca,taka da cel den i bese ispolnet.a zaboraviv da kazam deka si vodi dnevnik(znae da pisuva i gledala na petko deka petko ima dnevnik) i jas vcera i zirnav sto pisuvala,napisala-denes mi e najsrekniot den vo zivotot,pocnav vo skolo.pozdravce

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 940 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Првиот ден во училиште

Post by Peperutka » 04 Sep 2012, 11:43

carina wrote:ti blagodaram petra na cestitkite,nie bevme mnogu vozbudeni za poaganjeto vo skolo,si imaa eden cas,pola od decata se znaat od gradinka pa nemaat gajle,a mnogu se smesni,nauceni se vo gradinka da se guskaat so ucitelkite,pa ja gledam kerka mi samo ja guska nastavnickata,mu vikam na mm saka pod koza da i se pikne,opasna e.vecerta imaa priredba vo skolskiot dvor kade sto dobija mnogu ubavi podaroci od gradonacalnikot,peeja potocinja,imaa kuklena pretstava.utroto ni dojdoa babi i dedovci pa taka go proslavivme prviot skolski cas a vecerta ni dojdoa prijateli so deca,taka da cel den i bese ispolnet.a zaboraviv da kazam deka si vodi dnevnik(znae da pisuva i gledala na petko deka petko ima dnevnik) i jas vcera i zirnav sto pisuvala,napisala-denes mi e najsrekniot den vo zivotot,pocnav vo skolo.pozdravce
Леле Карина колку убаво (love5) (love5)
Ајде сега ја чекаме и Константина да се јави (a2)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Првиот ден во училиште

Post by Debora » 04 Sep 2012, 13:26

Константина и Карина имаат синчиња првачиња и Кит кет има ќерка прваче. (joy)
Епа честитки за сите три, да им биде училиштето убаво место, исполнето со радост и да си носат многу петки. (con)

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Првиот ден во училиште

Post by Petra » 04 Sep 2012, 17:26

Znaev deka Kit-ket ima ucenice no ne bev sigurna dali e prvace. Se izvinuvam za propustot.
Kit-ket cestitki za prvaceto, i so golema radost da si odi na uciliste i petki da si redi.
(jmp)

konstantina 6
Редовен член
Редовен член
Мислења: 302
Придружен: 26 Mar 2012, 10:30
Му се допанале: 9 пати
Им се допаднал: 23 пати

Re: Првиот ден во училиште

Post by konstantina 6 » 04 Sep 2012, 17:59

Фала ви девојки, абе што да ви кажам..радостии, кај нас не беше толку многу организирано, ко кај Карина ама интересно беше..многу сме сериозни сега,..па и важни се праиме..вчера дојдоа баби дедовци, кумови, стрини, чичковци..лудо беше!!! Си поминавме суперрр...Цмок од нас!!! (rad)

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Првиот ден во училиште

Post by kit-kat » 04 Sep 2012, 21:11

Да ве поправам имам син кој почна второ одделение но нема врска ако грешите многу не има на форумов и не може сите да паметиме се за секого.Релативно сум нова на форумот па и јас повторувам и прашувам работи што сте ги кажале.Нема потреба од извинување.
Инаку честитки на сите дечиња првачиња вторачиња....Да се здрави и живи да редат петки а сите од форумов да си дочекаат прв училишен ден за своите деца да доживеат вистинска возбуда и трема.
Иако е втораче син ми беше многу мноооогу возбуден и среќен и многу позрел од лани.

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Првиот ден во училиште

Post by Debora » 04 Sep 2012, 21:50

Ау па баеги сум промашила (rolll) , ем одделението, ем и ти имаш синче. Епа нека е живо и здраво и вторачето. (a2)

Одговори

Return to “Училишна возраст”