Спектар на аутистични нарушувања (САН)

Деца со посебни потреби. За посебните ангели на земјава, место каде што се прифатени и децата и нивните родители. Место на љубов, помош и охрабрување.

Moderator: Модератори

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Спектар на аутистични нарушувања (САН)

Post by Debora » 30 Dec 2012, 15:18

Најдов една интересна статија на Меркола, Докторка си го излечила синот од аутизам:
How a Physician Cured Her Son's Autism...

Теорија за влијанието на цревната микрофлора врз менталното здравје кај децата.


GjJhh47Emao

DiaCor
Нов член
Нов член
Мислења: 1
Придружен: 12 May 2015, 16:14
Location: Скопје
Contact:

Re: Спектар на аутистични нарушувања (САН)

Post by DiaCor » 12 May 2015, 20:11

Moze bi mozno e da vi se pomogne vo Centar za Informaciona Medicina - Skopje na ul. Majka Tereza 2/4 (Vodnjanska). Probajte bidejki za bilo kakvi konsultacii ne se plakja.

Одговори

Return to “Деца со посебни потреби”