Нашата евалуација

Деца со посебни потреби. За посебните ангели на земјава, место каде што се прифатени и децата и нивните родители. Место на љубов, помош и охрабрување.

Moderator: Модератори

happy cumulus
Домашен член
Домашен член
Мислења: 759
Придружен: 13 Oct 2011, 04:57
Му се допанале: 83 пати
Им се допаднал: 169 пати

Нашата евалуација

Post by happy cumulus » 22 Oct 2012, 18:25

Uf, neznam dali na ovoj post mu e tuka mestoto, ama ete pocuvstvuvav potreba da se izdisam tuka. Zadutre e nasata evaluacija, i mnogu, mnogu sum napnata celo vreme. Iako nema da mi soopstat nikakva novost, dokolku potvrdat deka sin mi spaga vo spektarot na autisticni narusuvanja, znam deka nema lesno da go podnesam. Dokolku pak resat deka e mal za definitivna dijagnoza, pak nema da imam mir na dusata, zasto togas pak ke mu ja mislam dali mu e pruzena pomosta sto mu treba. Kako i da e, tezok period ni pretstoi, znam. Davam se od sebe da sum smirena, ama znaete deka toa ne odi lesno...
Fala sto mi dozvolite da si se iskazam.

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Нашата евалуација

Post by Debora » 22 Oct 2012, 18:56

Хепи кумулус за жал нема ништо што можам да кажам за да се смириш, само да знаеш дека сме тука со тебе и ја имаш нашата целосна подршка. Колку и да ти е тешко или да ти е лесно, што ти лежи на срце и што сакаш да споделиш, тука имаш место за тоа. (a2)
Баш деновите ве мислев. (bu)

konstantina 6
Редовен член
Редовен член
Мислења: 302
Придружен: 26 Mar 2012, 10:30
Му се допанале: 9 пати
Им се допаднал: 23 пати

Re: Нашата евалуација

Post by konstantina 6 » 22 Oct 2012, 19:16

happycumulus wrote:Uf, neznam dali na ovoj post mu e tuka mestoto, ama ete pocuvstvuvav potreba da se izdisam tuka. Zadutre e nasata evaluacija, i mnogu, mnogu sum napnata celo vreme. Iako nema da mi soopstat nikakva novost, dokolku potvrdat deka sin mi spaga vo spektarot na autisticni narusuvanja, znam deka nema lesno da go podnesam. Dokolku pak resat deka e mal za definitivna dijagnoza, pak nema da imam mir na dusata, zasto togas pak ke mu ja mislam dali mu e pruzena pomosta sto mu treba. Kako i da e, tezok period ni pretstoi, znam. Davam se od sebe da sum smirena, ama znaete deka toa ne odi lesno...
Fala sto mi dozvolite da si se iskazam.
Happycumulus..od kade sega ova, od kade Ian vo taa grupa...jas ili ne sum informirana ili...zbuneta sum v kraj... (confus)

happy cumulus
Домашен член
Домашен член
Мислења: 759
Придружен: 13 Oct 2011, 04:57
Му се допанале: 83 пати
Им се допаднал: 169 пати

Re: Нашата евалуација

Post by happy cumulus » 22 Oct 2012, 20:22

Konstantina, ovoa ne novo. Poveke imam diskutirano kaj temata na majkite. Evaluacijata ni ja zakazaa duri od pred 3 meseci. Nie imame somnezi za vakvo nesto uste od koga Ian bese 7-8 meseci star. Ke vidime zadutre sto ke ni kazat strucnjacite. Sega za sega se molam Ian da se pokaze pred niv vo pravo svetlo. Zatoa pred se sakam tocna evaluacija. A potoa na kaj ke odime, ke vidime. Se sto treba, po red.
Fala vi devojki za podrskata, mi treba.

Bambina
Нов член
Нов член
Мислења: 96
Придружен: 05 Mar 2012, 15:59
Му се допанале: 19 пати
Им се допаднал: 11 пати

Re: Нашата евалуација

Post by Bambina » 23 Oct 2012, 08:47

Happycumulus те гушкам силно најсилно и се молам што поскоро да имате одговори на овие работи што ве мачат (kup)

Hera
Домашен член
Домашен член
Мислења: 736
Придружен: 20 Nov 2010, 23:27
Му се допанале: 89 пати
Им се допаднал: 75 пати

Re: Нашата евалуација

Post by Hera » 23 Oct 2012, 19:54

Хепикумулус една за тебе (a2) и една за Иан (a2) . Утре е денот, сигурно бавно ти поминуваат минутите ама тука сме ние, пиши се што ти лежи на душата. Што и да ти кажат нема да го промени фактот дека ти си најдобра мајка и го сакаш своето синче најмногу на светот и му пружаш се што му е потребно. Иан е среќно дете, не се сомневај во тоа.

Bambina
Нов член
Нов член
Мислења: 96
Придружен: 05 Mar 2012, 15:59
Му се допанале: 19 пати
Им се допаднал: 11 пати

Re: Нашата евалуација

Post by Bambina » 24 Oct 2012, 08:47

Happycumulus денес е денот "Д". Ајде со лесно миличка...се надевам дека ќе има позитивен исход.. И како што кажа Хера, Иан ги има најдобрите родители на светот и ништо нема да го смени тоа (kup) (a2) за Иан (lovet)

carina
Домашен член
Домашен член
Мислења: 726
Придружен: 20 Jul 2011, 08:21
Location: skopje
Му се допанале: 193 пати
Им се допаднал: 279 пати

Re: Нашата евалуација

Post by carina » 24 Oct 2012, 12:20

happycumulus sakam da znaes deka site sme so tebe i cekame rezultati.kakov i da bide ishodot ke se pridruzam na postovite na drugite forumdziki,Ian e srekno dete,ima prekrasni roditeli. (kup)

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 941 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Нашата евалуација

Post by Peperutka » 24 Oct 2012, 13:45

Хепикумулус,сите на форумов сме со тебе мила (a2) (a2) Каков и да биде резултатот,знам дека ти ќе бидеш најдобрата мајка а Иан најпаметното детенце кое ќе се гордее што има мајка каква што си ти!
Те гушкаме најсилно и чекаме да ни пишеш за сите новости (a2)

Mia85
Редовен член
Редовен член
Мислења: 377
Придружен: 06 Mar 2011, 23:11
Им се допаднал: 10 пати

Re: Нашата евалуација

Post by Mia85 » 24 Oct 2012, 15:52

So roditeli kako vas...Ian nema da ima nikakva precka zs nisto...samo hrabro...nema otkazuvanje od nisto...Backi do dvajcata

Одговори

Return to “Деца со посебни потреби”