Како да си пријател со родители на деца со посебни потреби?

Деца со посебни потреби. За посебните ангели на земјава, место каде што се прифатени и децата и нивните родители. Место на љубов, помош и охрабрување.

Moderator: Модератори

Одговори
happy cumulus
Домашен член
Домашен член
Мислења: 759
Придружен: 13 Oct 2011, 04:57
Му се допанале: 83 пати
Им се допаднал: 169 пати

Како да си пријател со родители на деца со посебни потреби?

Post by happy cumulus » 26 Feb 2013, 01:10

Eve eden link do clenok napisan od roditel na dete so specijalni potrebi. Bi sakala da napisam prevod, ama neznam koga ke imam vreme. Se nadevam ke mu koristi na sekogo sto ima prijateli koi imaat decinja so posebni potrebi.
http://www.whattoexpect.com/wom/toddle ... rent.aspx#

Одговори

Return to “Деца со посебни потреби”