Избор на обувки

Moderator: Модератори

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Избор на обувки

Post by Debora » 29 Dec 2009, 14:34

Како ги бирате обувките? Дали имате некоја омилена фирма или купувате што ќе ви се допадне?
Јас имам проблем оти носам голем број, ама пак наоѓам нешто. За се друго би заштедила, ама обувките сакам да ми бидат удобни, ако не се такви ... ќе си облечам патики. (laugh1)
Најчесто наоѓам од Пеко, ама не значи дека сите се квалитетни, бидејки се на други фирми.

Annabel
Редовен член
Редовен член
Мислења: 490
Придружен: 09 Nov 2009, 21:21
Им се допаднал: 13 пати

Re: Избор на обувки

Post by Annabel » 29 Dec 2009, 15:25

Морам да признам дека порано си дозволував поскапи обувкиј и најчесто и јас купував од Пеко, ама сега знам да си купам и од Traffic, финансиска криза, тоа ти е. (mad1)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Избор на обувки

Post by Debora » 29 Dec 2009, 15:31

Јас на се друго си заштедувам, си носам турско и гајле си немам. (laugh1)
А од Пеко си ги начекувам попустите и не ми доаѓа нешто многу поскапо. Не ми е битно да се по последна мода, ама ми е многу битно да се удобни.

izabela
Нов член
Нов член
Мислења: 55
Придружен: 20 Jan 2010, 11:45

Re: Избор на обувки

Post by izabela » 10 Feb 2010, 22:51

I jas sakam kvalitetni da se, makar i malku poskapi

Trena
Редовен член
Редовен член
Мислења: 253
Придружен: 01 Nov 2010, 11:05
Им се допаднал: 4 пати

Re: Избор на обувки

Post by Trena » 12 Nov 2010, 12:46

Eeeee i jas se naviknav na PEKO i sega tesko mi "vleguva " nogata vo drugi.
Nemozam da podnesam obuvkata da mi e nezgodna i da me stega,mislam deka ke izlezam od koza.
Stalno se zafrkavam deka sum stanala kako princezata na zrno grasok,ako malku me stega obuvkata ili e iskrivena ODMA ja osekam i i naodjam mana (love5)
Nema vrska,se slucuva i da si najdam nekoi cevlinja za iljadarka pa da gi "puknam" od nosenje...ne patam od marki ili modeli ,samo da e zgodno i da ja zastituva nogata.

ELIANA
Редовен член
Редовен член
Мислења: 369
Придружен: 21 Dec 2009, 15:32
Му се допанале: 2 пати
Им се допаднал: 18 пати

Re: Избор на обувки

Post by ELIANA » 11 Mar 2011, 15:00

Дали знаете во Скопје каде има добри чизми кожни, ниски? Ако има сеуште сега....

Hera
Домашен член
Домашен член
Мислења: 736
Придружен: 20 Nov 2010, 23:27
Му се допанале: 89 пати
Им се допаднал: 75 пати

Re: Избор на обувки

Post by Hera » 17 Mar 2011, 11:37

Не знам какви се, случајно наидов на каталогов, па провери си. Еве ја страната, видов дека имаат и ниски чизми, пишува дека се природна кожа.
http://www.spaskomerc.com/
Можеш и на Facebook да ги најдеш, ги има.

ELIANA
Редовен член
Редовен член
Мислења: 369
Придружен: 21 Dec 2009, 15:32
Му се допанале: 2 пати
Им се допаднал: 18 пати

Re: Избор на обувки

Post by ELIANA » 17 Mar 2011, 12:21

Фала Хера (smile)

Hera
Домашен член
Домашен член
Мислења: 736
Придружен: 20 Nov 2010, 23:27
Му се допанале: 89 пати
Им се допаднал: 75 пати

Re: Избор на обувки

Post by Hera » 19 Mar 2011, 12:26

Чекам да се пофалиш што си си купила Елиана. (smile)

ELIANA
Редовен член
Редовен член
Мислења: 369
Придружен: 21 Dec 2009, 15:32
Му се допанале: 2 пати
Им се допаднал: 18 пати

Re: Избор на обувки

Post by ELIANA » 19 Mar 2011, 13:55

Ако воопшто успеам да отидам (smile) . Се нема време, а овие продавници ми изгледаат дека ми се малку подалеку. Бебето мора да го земиме со нас, нема кој да ни го чува, и ограничени сме со време, а има и некои други работи кои сакаме да ги купиме за неа. Така што тешко дека ќе стигнам да одам, ако воопшто имаат уште чизми. Ама ако купам, секако ќе се пофалам (thumbsup) . Ако не сега, тогаш следната година (laugh1) .

Одговори

Return to “Мода”