Девојки, ве молам за помош околу изборот :)

Moderator: Модератори

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Девојки, ве молам за помош околу изборот :)

Post by Petra » 24 Jul 2014, 21:41

Во август сум на свадба. Сакам да шијам фустан. Имам одбрано неколку модели, и сега кој да го изберам. (laugh1) Ве молам за помош околу одлуката, а ако не ви се допаѓа ниту еден од овие, слободно може да ми предложите по ваш вкус. (thumbup) Малку сум поправена, затоа избегнувам тесни, и сакам да бидам на рамно. Поелегантно е на штикла, ама одамна не сум носела и знам дека нема да издржам. А и свадбата е во друг град. (smile) Барав некои со ептен кратки ракави, не најдов ништо што ме бендиса освен третиот модел. Ако имате некој предлог добредојден е. (thumbsup)
Еве што одбрав. (smile)

1)http://s23.postimg.org/ew1mitfsb/green.jpg


2)http://s4.postimg.org/b8sa82drx/image.jpg


3)http://s29.postimg.org/3x0yg7oxz/ccccchhhh.jpg

3)http://s18.postimg.org/h92fk6d49/cheap.jpg


4)http://s3.postimg.org/noe7xg0df/Greetin ... 33x650.jpg


5)http://s23.postimg.org/6vrx82o8b/Little ... 33x650.jpg


5)http://s1.postimg.org/qhpf9c6zz/image.jpg


6)http://s21.postimg.org/vd3t33nuf/image.jpg


http://s10.postimg.org/t2ys6fc6x/fff.jpg

http://s8.postimg.org/8icjl6mqd/fro.jpg


http://s29.postimg.org/tdrspcydj/ppp.jpg


http://s9.postimg.org/69q1rt6vz/image.jpg


http://s22.postimg.org/xd1ylziap/image.jpg

Петиот модел само малку погдолг, до над колената. (smile)

Crnokosaa
Домашен член
Домашен член
Мислења: 572
Придружен: 11 Nov 2012, 22:16
Му се допанале: 102 пати
Им се допаднал: 236 пати

Re: Девојки, ве молам за помош околу изборот :)

Post by Crnokosaa » 24 Jul 2014, 21:47

1 и 4 мене ми се најубави :)

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Девојки, ве молам за помош околу изборот :)

Post by Petra » 24 Jul 2014, 21:49

Обично секогаш ја одбирам црната боја. Свечена, но овој пат сакам некоја друга боја, иако од сите вие пак некако повеќе ми се допаѓаат црните. Најмногу бев за 6 модел, црн нели. (laugh1) Само назад да не биде со гол грб, туку како предниот дел. Ги гледам и другите...поим немам што сакам. (rolll)
Ве молам за помош и околу моделот и околу бојата.
Благодарам за одвоеното време. (kup)

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Девојки, ве молам за помош околу изборот :)

Post by Petra » 24 Jul 2014, 21:50

Фала Црнокоса (a2) , првиот најпрво го одбрав. (smile) Зелената боја ми е една од омилените.

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Девојки, ве молам за помош околу изборот :)

Post by Vesela » 24 Jul 2014, 21:50

Mene mi se dopagja slikata 6,.crniot so masnickaite. Epten mi e eleganten, a od druga strana mozes da gi nosis so ramno cevli. Super ke bides. Ke cekame sliki od svadbata. (piggy)

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Девојки, ве молам за помош околу изборот :)

Post by Petra » 24 Jul 2014, 21:55

Фала Весела. (a2) Такво нешто барам ем елегантно, ем на рамно. (thumbup) Ќе има слика. (piggy)

Girl
Член
Член
Мислења: 191
Придружен: 26 Feb 2014, 09:01
Му се допанале: 27 пати
Им се допаднал: 102 пати

Re: Девојки, ве молам за помош околу изборот :)

Post by Girl » 24 Jul 2014, 23:15

Бр.4 (thumbsup) (thumbsup) (thumbsup)

Sashka
Администратор
Администратор
Мислења: 869
Придружен: 01 Oct 2009, 22:08
Му се допанале: 1150 пати
Им се допаднал: 550 пати

Re: Девојки, ве молам за помош околу изборот :)

Post by Sashka » 24 Jul 2014, 23:28

1 и 4, малку повеќе ми се допаѓа 4 (smile)

ripcence
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1127
Придружен: 03 Aug 2013, 02:50
Location: Скопје
Му се допанале: 1340 пати
Им се допаднал: 892 пати

Re: Девојки, ве молам за помош околу изборот :)

Post by ripcence » 24 Jul 2014, 23:53

Во 5 се заљубив (lovet) мислам дека тој модел трпи рамни чевли, другите како да сакаат салонка или сандалка барем малку со штикличка (smile) (ама тоа јас така сметам) . И 3 е (thumbsup)
Незнам дали си за отворено горе, еве вакви моделчиња мене ми се најомилени
http://fancy.mk/Files/Posts/prom-green-dresses-1.jpg
http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9 ... ckqbfIGPQI
http://forum.idividi.com.mk/uploads/200 ... CA2L85.jpg

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4048
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1284 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Девојки, ве молам за помош околу изборот :)

Post by Lejla7 » 25 Jul 2014, 09:49

Br.1 iako malku mi bese tezok izborot bidejki mi se dopaga i crniot fustan so otvor na grbot, a zatvoren od pred.Ne gledam zosto ne bi nosela ramni cevli, mene licno mi odat so sekoj model - ima dosta elegantni baletanki, samo za ilustracija - princezata Kate i Carla Bruni nosat baletanki vo najsveceni priliki, za mene poelegantni zeni ne postojat.Stiklata ne ja pravi elegancijata tuku stavot

Одговори

Return to “Мода”