Свечена гардероба

Moderator: Модератори

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2598
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 935 пати
Им се допаднал: 613 пати

Свечена гардероба

Post by Peperutka » 24 Oct 2010, 19:14

(lovet) (lovet)

Kjara
Модератор
Модератор
Мислења: 439
Придружен: 11 Nov 2009, 17:48
Им се допаднал: 6 пати

Re: Свечена гардероба

Post by Kjara » 24 Oct 2010, 20:50

Аххх колку ја сакам :grin: и имам неколку навистина свечени фустани ама немам многу можност да ги носам :grin:

Lady D
Домашен член
Домашен член
Мислења: 854
Придружен: 01 Oct 2010, 17:24
Му се допанале: 7 пати
Им се допаднал: 17 пати

Re: Свечена гардероба

Post by Lady D » 24 Oct 2010, 22:04

:) Имам посебен дел во гардероберот за свечена гардероба, не дека толку ја практикувам,полн е со парчиња на кои не сум можела да им одолеам,а некои од нив не добиле шанса ниту еднаш да бидат облечени :) Јас сум спортски тип,ама овака за очи убави ми се свечените алишта, за свадби и др.свечени моменти :)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11020
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5795 пати
Им се допаднал: 3549 пати

Re: Свечена гардероба

Post by Debora » 24 Oct 2010, 22:34

Е и јас така, за очи таквата гардероба ми е убава, ама не ја носам баш. Има некои парчиња што си стојат и чекаат шанса, ама тешка работа...

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Свечена гардероба

Post by Petra » 24 Nov 2010, 11:41

Сакам свечена гардероба, убава ми е и убаво се чувствувам во неа, ама немам веќе многу таква гардероба оти и многу ретко имам можности да ја носам.

Ana.I
Домашен член
Домашен член
Мислења: 523
Придружен: 27 Oct 2010, 22:03
Им се допаднал: 8 пати

Re: Свечена гардероба

Post by Ana.I » 30 Nov 2010, 10:53

Obozavam sveceni halini,osobeno dolgi,ama nemam bas nesto mnogu izbor,a i nemam kade da gi nosam,samo za nekoja svadba koga ke dojde i tolku (sad1)

babygirl
Нов член
Нов член
Мислења: 35
Придружен: 08 Sep 2011, 15:18

Re: Свечена гардероба

Post by babygirl » 08 Sep 2011, 17:30

Свечено некогаш носам за излегување, зависи што повод е :grin: И по свадби, матурски, дипломски и сл. (smile) Имам 3-4 фустани кои можам да ги наречам баш свечани, и сите ги имам облечено по еднаш на свадби, бидејќи не се соодветни за в чаршија, макар и Нова Година да е :grin:

ivana28
Член
Член
Мислења: 200
Придружен: 30 Nov 2011, 15:46
Им се допаднал: 1 time

Re: Свечена гардероба

Post by ivana28 » 19 Dec 2011, 12:02

Никогаш не сум купувала свечени работи.Секогаш сакам попрактични и поедноставни работи,зашто инаку знам дека џабе ќе стојат и ќе фаќаат место во плакар.

Bube
Редовен член
Редовен член
Мислења: 448
Придружен: 08 Jul 2014, 12:20
Му се допанале: 180 пати
Им се допаднал: 259 пати

Re: Свечена гардероба

Post by Bube » 15 Aug 2016, 21:20

Ајде помош со слики кој има време за избор на свечен фустан. Имам битна свадба во октомври сакам нешто екстра (rad) (part)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1418
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1551 пати
Им се допаднал: 905 пати

Re: Свечена гардероба

Post by SMESKO » 15 Aug 2016, 21:31

Јас си купив денес екстра фустан али тек на 28 август ќе го облечам и ветувам слика,инаку тегет со златно горе кај градите ама не она златно да сјаее многу,мене ме бендиса го зедов 4800 од Резидент Бутик од Бт.

Одговори

Return to “Мода”