Свечена гардероба

Moderator: Модератори

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 941 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Свечена гардероба

Post by Peperutka » 15 Aug 2016, 21:35

Бубе ако те носи патот во Скопје,во бутик Енџел во тц.Бисер сигурно ќе најдеш,имаат преубав избор на фустани,за секаков вкус и џеб.
Имаат и ФБ страница,можеш да видиш а и да прашаш дали праќаат преку карго.
За старосватица кога бев,фустанот за во матично и црква од таму си го купив,црвен фустан до под колена.

Радост
Модератор
Модератор
Мислења: 2203
Придружен: 23 May 2013, 07:48
Location: Скопје
Му се допанале: 1320 пати
Им се допаднал: 1927 пати

Re: Свечена гардероба

Post by Радост » 16 Aug 2016, 09:18

Бутик Енџел има и на Рекорд. И јас од таму земав фустан за на свадба.

Bube
Редовен член
Редовен член
Мислења: 448
Придружен: 08 Jul 2014, 12:20
Му се допанале: 180 пати
Им се допаднал: 259 пати

Re: Свечена гардероба

Post by Bube » 16 Aug 2016, 12:17

Ајде смешко ќе почекаме слика.
Е девојки убаво ме потсетивте за енџел. Бев таму пред неколку месеци за една свадба и јас и сестра ми си купивме многу убави фустани. Вистинаааа има гооолем избор и прифатливи цени. Испорачуваат и по карго, прашував. Ама пак кога ќе се сетам таков фустан треба да се проба прво, јас носам 40 а таму некои фустани 42 па и 44 ми беа точни зависи моделот и матријалот. Ама па имам време може ќе дојдам до скопје , дај боже

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1420
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Свечена гардероба

Post by SMESKO » 01 Sep 2016, 20:34


Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 941 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Свечена гардероба

Post by Peperutka » 01 Sep 2016, 20:59

Тегет+златно - убава и елегантна комбинација Смешко,и ти си многу убава во фустанот (lovet)

Bube
Редовен член
Редовен член
Мислења: 448
Придружен: 08 Jul 2014, 12:20
Му се допанале: 180 пати
Им се допаднал: 259 пати

Re: Свечена гардероба

Post by Bube » 01 Sep 2016, 21:19

Фустанот е убав Смешко вистина , ама ти уште поубаво го носиш . Ептен ти прилега (bu)

Одговори

Return to “Мода”