ШОПИНГ-на што најмногу трошите пари?

Moderator: Модератори

Одговори
Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 941 пати
Им се допаднал: 618 пати

ШОПИНГ-на што најмногу трошите пари?

Post by Peperutka » 31 Oct 2010, 20:55

На се...БУКВАЛНО! (jmp) (jmp) (jmp)

Kjara
Модератор
Модератор
Мислења: 439
Придружен: 11 Nov 2009, 17:48
Им се допаднал: 6 пати

Re: ШОПИНГ-на што најмногу трошите пари?

Post by Kjara » 31 Oct 2010, 21:01

Ташни , кондури , гардероба и во последно време на накит ( бижутерија - скромна сум (rolll) )

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: ШОПИНГ-на што најмногу трошите пари?

Post by Debora » 31 Oct 2010, 21:53

Порано на гардероба, ама веќе година и пол ми тргна некако во друга насока - цело време купувам компјутерска техника (rolll) , лаптоп, рутер, компјутерско столче и сл. работи. Ми треба добра плата, се ми е на отплата. (rolll)
Се надевам дека завршив со овие работи и ... ќе си се вратам на гардероба. (love5)

Lady D
Домашен член
Домашен член
Мислења: 854
Придружен: 01 Oct 2010, 17:24
Му се допанале: 7 пати
Им се допаднал: 17 пати

Re: ШОПИНГ-на што најмногу трошите пари?

Post by Lady D » 04 Nov 2010, 17:43

И јас на се’, за домот, за мене, за мм..... :ymblushing:

ivana28
Член
Член
Мислења: 200
Придружен: 30 Nov 2011, 15:46
Им се допаднал: 1 time

Re: ШОПИНГ-на што најмногу трошите пари?

Post by ivana28 » 19 Dec 2011, 12:24

Порано трошев мнопгу пари за гардероба,и секогаш бев ненаситна,секогаш викав ништо немам морам нешто да си купам,да се подновам.Сега во последно време многу,многу не идам на шопинг,ваљда не ми затребало нешто хитно (smile) .

Nadja
Редовен член
Редовен член
Мислења: 445
Придружен: 26 Aug 2012, 19:03
Му се допанале: 9 пати
Им се допаднал: 52 пати

Re: ШОПИНГ-на што најмногу трошите пари?

Post by Nadja » 17 Feb 2013, 12:58

Јас ретко одам во шопинг, затоа што ме фаќа мрза кога треба да пробувам нешто. Затоа одам само по потреба. Најчесто купувам блузи. Последен пат бев во шопинг пред еден месец. Си купив блуза и долни тренерки.

Moniche80
Нов член
Нов член
Мислења: 27
Придружен: 02 Nov 2013, 21:35
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 5 пати

Re: ШОПИНГ-на што најмногу трошите пари?

Post by Moniche80 » 10 Dec 2013, 18:57

купувам многу а најмногу трошам за облека, многу јасно. трошам пари најмногу на џемпери и удобни работи, сакам удобно да ми биде и не носам многу фармерки зашто ме стегаат и не ми се удобни.

NadicaG

Re: ШОПИНГ-на што најмногу трошите пари?

Post by NadicaG » 11 Dec 2013, 10:11

јас најмногу трошам пари за здрава исхрана за нас и кучињата,за витамини и за шетање,пред десет години најмногу трошев пари за облека,но се менуваат приоритетите во текот на животот (smile)

saska075
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1714
Придружен: 17 Apr 2012, 19:48
Му се допанале: 335 пати
Им се допаднал: 614 пати

Re: ШОПИНГ-на што најмногу трошите пари?

Post by saska075 » 11 Dec 2013, 10:42

Јас пари највеќе трошам на облека. Не сум многу по брендирана облека ама сакам да имам разновидна гардероба.

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: ШОПИНГ-на што најмногу трошите пари?

Post by Vesela » 11 Dec 2013, 10:52

На марами, чанти и козметика

Одговори

Return to “Мода”