Долна облека

Moderator: Модератори

ivana28
Член
Член
Мислења: 200
Придружен: 30 Nov 2011, 15:46
Им се допаднал: 1 time

Re: Долна облека

Post by ivana28 » 19 Dec 2011, 12:11

Памучна секогаш.танга кога бев тинејџерка носев ретко,сега веќе сум заборавила и како изгледа :grin:

Nadja
Редовен член
Редовен член
Мислења: 445
Придружен: 26 Aug 2012, 19:03
Му се допанале: 9 пати
Им се допаднал: 52 пати

Re: Долна облека

Post by Nadja » 20 Nov 2012, 12:58

Јас носам само памучна долна облека. И тоа само обични гаќи. Танги имам дома, ама многу ретко ги носам.

ripcence
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1127
Придружен: 03 Aug 2013, 02:50
Location: Скопје
Му се допанале: 1340 пати
Им се допаднал: 892 пати

Re: Долна облека

Post by ripcence » 28 Sep 2013, 23:40

Исклучиво памучна долна облека, гаќички имам секакви и обични и танга, не ми пречат тангата односно полутанга се овие и памучни. (laugh1) Имам и по некој комплет егзотичен долен веш, мора да се има (w1)
Сега по предлог на јатрва ми сакаме да си порачаме по еден комплет од ова

http://s22.postimg.org/3oox7ihep/image.jpg
да ги изненадиме браќава, ама па јас додека да можам да го облечам ова... а баш е (drool)

Одговори

Return to “Мода”