Избор на костим за капење

Moderator: Модератори

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 941 пати
Им се допаднал: 618 пати

Избор на костим за капење

Post by Peperutka » 28 Nov 2010, 20:17

Које вашиот избор и каква боја сакате?

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Избор на костим за капење

Post by Debora » 28 Nov 2010, 21:12

Последните што ги купив се дводелни, шарени со цветови, претежно на плаво. Складни се боите, свежи и многу ми се допаѓаат.

Lady D
Домашен член
Домашен член
Мислења: 854
Придружен: 01 Oct 2010, 17:24
Му се допанале: 7 пати
Им се допаднал: 17 пати

Re: Избор на костим за капење

Post by Lady D » 28 Nov 2010, 22:08

Имам многу костими за капење, сите се дводелни, сакам свежи летни бои, ова лето си купив зелени, и шарени.

Ana.I
Домашен член
Домашен член
Мислења: 523
Придружен: 27 Oct 2010, 22:03
Им се допаднал: 8 пати

Re: Избор на костим за капење

Post by Ana.I » 30 Nov 2010, 10:51

obozavam dvodelni kostumi,a za bojata ne sum odredena,vo momentot koga kupuvam sto ke mi se dopadne-toa,ama sakam da mi bidat kostimite razlicni boi i sari,a ne site isti kako uniforma

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Избор на костим за капење

Post by Petra » 06 Dec 2010, 15:45

Дводелни и најудобни ми се ако се со C или D корпа. Ама новиве модели не се со такви корпи,немаат (laugh1) Од еднобојни сакам црни, инаку купувам и шарени само да ми се допаднат.

ivana28
Член
Член
Мислења: 200
Придружен: 30 Nov 2011, 15:46
Им се допаднал: 1 time

Re: Избор на костим за капење

Post by ivana28 » 19 Dec 2011, 12:26

Имам и дводелни и едноделни ама не покриваат многу.Инаку сакам јаки бои,розева и тиркизна најдобри. (thumbup)

sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1153
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 548 пати
Им се допаднал: 738 пати

Re: Избор на костим за капење

Post by sunshine_2012 » 29 Jun 2013, 23:27

Сега сите се спремаме на одмори купуваме костими за капење и ајд и ајде да ја разработиме темава.
Јас порано сакав дводелни купачи но кога останав бремена со првотот почнав да си купувам едноделни, и лани си купив дводелни купачи од Ох во Сара фејшен плави со бобици тие најубаво ми стоеа поа затоа мама и не се лоши убави се. и дводелните си ги купив од Ох и тие се плави и под градите има плави каменчиња.
Ајде зенски споделете какви костими сакате, имате ли направено промени во вашиот избор?

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Избор на костим за капење

Post by Vesela » 10 Jul 2013, 12:06

Вчера девојки бев во САРА ФЕШН ( во ВЕРО ЦЕНТАР кај ЏАМБО) и морам да ги пофлам дека сум пријатно изненадена. Цените им се пристојни, (1.200,00 ден ) убави модели и што е најважно имаат поголеми броеви (thumbsup) (thumbsup) (thumbsup) (thumbsup) . Бидејки досега јас купував од ЛИСКА, таму имаше само поголеми броеви, ама отров скапи се под 3.000,00 ден нема костим. Си бендисав еден, ама беше последен и малку оштетен. На мое уште поголемо задоволство девојката беше многу љубезна, па вети дека ќе ми набави ист таков (cl) . Инаку е во морнарски стил тегет, со бели линии и малку црвено. Имаат и голем избор на шешири и торби за на плажа. Така да следниот пат ќе се опремам (laugh1) (laugh1) .
Инаку носам исклучиво едноделни, поради гумиве за спасување што ги имам оклку стомак (laugh1) (laugh1) , а и поради царскиот рез кој е вертикален од папок до доле (laugh1) (laugh1) .

malenaD
Домашен член
Домашен член
Мислења: 840
Придружен: 03 May 2011, 11:30
Му се допанале: 155 пати
Им се допаднал: 121 пати

Re: Избор на костим за капење

Post by malenaD » 12 Jul 2013, 15:31

Весела и јас ги видов костимите за капење во Веро од сара фејшн и стварно се супер,и јас еден си бендисав ама како што го опишуваш изгледа и двете сме се загледале во исти (thumbsup) и јас сакав да земам еден морнарски тегет, со бели линии и некоој црвен детаљ,само оставив за следното доаѓање и не го земав,ама сега си купив од кај нас така да ти го оставам тебе (laugh1)

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Избор на костим за капење

Post by Vesela » 12 Jul 2013, 16:01

Со здравје да го носиш (laugh1) .
ЈАс уште не сум отишла да си го купам, бидејќи имама врме до одмор. Ај викендов може

Одговори

Return to “Мода”