Избор на костим за капење

Moderator: Модератори

ripcence
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1126
Придружен: 03 Aug 2013, 02:50
Location: Скопје
Му се допанале: 1339 пати
Им се допаднал: 891 пати

Re: Избор на костим за капење

Post by ripcence » 13 Jun 2014, 13:28

Ајде одмори се подготвуваат (smile) (rolll)
Лани си купив вакви само целите розеви со бели линии, ама ги пробав сега ми се мали (cry1) почнувајќи од кај градите па се до крај, сега пак би купила вакви, кријат тоа што треба да скријат. :ymblushing: (во било кој ќе сум како кит ама...)

http://s23.postimg.org/olnejg4jf/104194 ... 2876_n.jpg

http://s24.postimg.org/gs11mpmzp/104203 ... 0652_n.jpg

saska075
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1714
Придружен: 17 Apr 2012, 19:48
Му се допанале: 335 пати
Им се допаднал: 614 пати

Re: Избор на костим за капење

Post by saska075 » 13 Jun 2014, 18:00

Рипче во Сара Фешн има убави костими за капење стигнато, и едноделни и дводелни. Јас бендисав николку едноделни убави, од 1000-1400 се движат цените.

ripcence
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1126
Придружен: 03 Aug 2013, 02:50
Location: Скопје
Му се допанале: 1339 пати
Им се допаднал: 891 пати

Re: Избор на костим за капење

Post by ripcence » 13 Jun 2014, 20:38

Падна договор, следната недела одиме со јатрва ми во шопинг на купачи, а татковците ќе ги чуваат бебињата (rad) ќе разгледаме.
Инаку овие се од x-intima 990ден. се и има гратис градник со секој купен пар купачи. (smile)

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: Избор на костим за капење

Post by Filigran » 14 Jun 2014, 00:06

Рипченце, убав план сте направиле умници (piggy) Супер, убаво да си поминете. Пиши што си одбрала.
Јас лани меѓу дводелните си зедов еден како тие твоите, со парчето кај мешето. Е сега годинава, Боже здравје ако одиме негде на одмор мислам дека тие точни ќе ми бидат (може малку да пукаат (laugh1) ), а мислам да си купам еден пар едноделни ми се мотаат ама незнам. Со мешов каде? Може и дводелни ама долниот дел да биде малку покласичен, со повеќе прикривање (tongue)

eri
Член
Член
Мислења: 212
Придружен: 04 Dec 2013, 11:11
Му се допанале: 49 пати
Им се допаднал: 60 пати

Re: Избор на костим за капење

Post by eri » 22 Jun 2014, 00:32

Jas imam od lani dvodelni,gi kupiv vo Gtc 2 sprat ne znam kako se vikase no ima golem izbor i evtini se od razlika od drugite.

ripcence
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1126
Придружен: 03 Aug 2013, 02:50
Location: Скопје
Му се допанале: 1339 пати
Им се допаднал: 891 пати

Re: Избор на костим за капење

Post by ripcence » 02 Jul 2014, 22:52

Падна изборот на овие (smile) , а имаат и розеви и тие се преубави, мене синото ми е (lovet)

http://s29.postimg.org/ycmxnfvyv/image.jpg
гледав по нет нешто вака демек да ми го стегнат стомакот, ама ќе се опремам со марами (cry1)

http://s28.postimg.org/mduct7xgd/image.jpg
а ова е пуста желба....еххх

lucyf
Нов член
Нов член
Мислења: 1
Придружен: 25 Jun 2015, 05:49

Re: Избор на костим за капење

Post by lucyf » 25 Jun 2015, 05:57

Оваа година темата на популарната мулти-обоени, па купив овој костим за капење http://www.dear-fashion.com/Womens-Mult ... 10758.html dear-fashion-bikinis

Одговори

Return to “Мода”