Омилена боја во гардеробата

Moderator: Модератори

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 941 пати
Им се допаднал: 618 пати

Омилена боја во гардеробата

Post by Peperutka » 23 Mar 2011, 12:43

На која боја обрнувате внимание кога купувате гардероба?
Мене фаворити ми се кафена,црна,бела и темно зелена но имам гардероба речиси од сите бои за да комбинирам.Кога го има мојот број а ја нема бојата што ја сакам тогаш ја купувам таа гардероба со друга боја,не ми преставува проблем.Летната гардероба ја имам во сите летни бои (bu)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Омилена боја во гардеробата

Post by Debora » 23 Mar 2011, 15:47

Немам омилена боја во гардеробата, што ми се допаѓа тоа купувам. (smile)

Lady D
Домашен член
Домашен член
Мислења: 854
Придружен: 01 Oct 2010, 17:24
Му се допанале: 7 пати
Им се допаднал: 17 пати

Re: Омилена боја во гардеробата

Post by Lady D » 24 Mar 2011, 02:07

Јас така во постудените периоди сакам сива, црна, виолетова, кафеава. А за лето немам проблем, посветли бои, така цветни дезени по можност :)

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Омилена боја во гардеробата

Post by Petra » 07 Apr 2011, 15:35

Порано имав омилени бои во гардеробата и внимавав на тоа. А сега не, сакам да ја имам секоја боја, па го купувам тоа што ќе ми се допадне. (smile)

bibip
Нов член
Нов член
Мислења: 12
Придружен: 27 Apr 2011, 20:43
Location: дома

Re: Омилена боја во гардеробата

Post by bibip » 28 Apr 2011, 18:42

Виолетова,зелена и црна ,но на лето ги сакам сите свежи бои: жолта, портокалова итн

babygirl
Нов член
Нов член
Мислења: 35
Придружен: 08 Sep 2011, 15:18

Re: Омилена боја во гардеробата

Post by babygirl » 08 Sep 2011, 17:36

Ги сакам и ги носам сите бои. Но морам да издвојам црвена, розева и бела (smile)

ivana28
Член
Член
Мислења: 200
Придружен: 30 Nov 2011, 15:46
Им се допаднал: 1 time

Re: Омилена боја во гардеробата

Post by ivana28 » 19 Dec 2011, 11:58

Сива,бела и тегет.Ама во последно време многу сакам зелена боја,па почнав да си купувам работи (smile)

Happy_Mommy
Домашен член
Домашен член
Мислења: 630
Придружен: 17 May 2011, 21:34
Location: USA
Му се допанале: 5 пати
Им се допаднал: 42 пати

Re: Омилена боја во гардеробата

Post by Happy_Mommy » 22 Aug 2012, 18:41

Krem boja, siva, teget i crna.

Mamino_srce
Домашен член
Домашен член
Мислења: 872
Придружен: 27 Apr 2011, 22:26
Му се допанале: 103 пати
Им се допаднал: 107 пати

Re: Омилена боја во гардеробата

Post by Mamino_srce » 22 Aug 2012, 21:18

Siva, crna i bela.

Nespretna
Домашен член
Домашен член
Мислења: 553
Придружен: 17 May 2012, 05:21
Му се допанале: 86 пати
Им се допаднал: 107 пати

Re: Омилена боја во гардеробата

Post by Nespretna » 22 Aug 2012, 22:31

Порано многу сакав црно, не оти сакав, туку за да прикријам некое килце. Исто многу сакам да носам бело, ама уште за бело сум д аоблечам, се ќе ми се оцрта. Ама барем можам бели маички да си зимам, и носам, па така таа желба некако ја ублажувам.
А во последно време знам да земам и нешто шарено и во најразлични бои. Само не сакам нешто светкаво и дречливо, повеќе сакам мат бои, секакви.

Одговори

Return to “Мода”