Доење во јавност

Зошто доење, совети, проблеми во доењето и се што е поврзано со доење на бебето.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
imambebe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1603
Придружен: 30 Apr 2011, 00:18
Му се допанале: 216 пати
Им се допаднал: 588 пати

Re: Доење во јавност

Post by imambebe » 28 Apr 2014, 09:25

Д е веќе поголем и кога сме излезени има др. алтернатива за јадење (кашичка, банана), но додека само го доев си доев во јавност, но никогаш со пола града надвор. Има начин за да се потскриеш, а и др. луѓе не се ѕвереа во мене.
Сашка мила, да си се олесниш и да си доиш и бебушка да ти е мирна, оти ако е како Д ќе гледаш само да ја смириш и нема да ти е важно каде си. (big-hug)

carina
Домашен член
Домашен член
Мислења: 726
Придружен: 20 Jul 2011, 08:21
Location: skopje
Му се допанале: 193 пати
Им се допаднал: 279 пати

Re: Доење во јавност

Post by carina » 02 May 2014, 08:53

ако сакаме да излеземе и да не сме само дома нормално дека мора и да се доиме во јавност.ке се скриеме во некое ќоше и ке се покриеме и ке си продолжиме со прошетките.и навистина само постариве се ѕверат како манијаци,и јас или мм ке им упатиме еден ваков поглед (sneeky) ,па не знам кој треба да се срами во тој момент

ripcence
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1126
Придружен: 03 Aug 2013, 02:50
Location: Скопје
Му се допанале: 1339 пати
Им се допаднал: 891 пати

Re: Доење во јавност

Post by ripcence » 27 Jul 2014, 01:04

Поддржувам доење во јавност, кога бебуш е гладен-гладен е.
Ама јас некако како да немав храброст да го дојам јавно(затоа и не правевме долги прошетки), додека бевме на одмор и во тоа малку време на плажа се случуваше да сака да цица, се опуштив и му давав ни покриена со нешто ниту на страна некаде-така на лице место (smile)ама таму сите се скоро голи (laugh1) Откако се вративме со комшикава со бебушите отидовме до Палма го надоив пред излегување, ама додека отидовме, па само додека дојде келнерката времето летна, бебето сака да цица...срам-не срам ставив една пеленка на рамо и супер си го надоив(одма е мир (rad) ) никој ниту погледна, ниту не загледа (thumbsup)

sju
Член
Член
Мислења: 155
Придружен: 19 Apr 2012, 14:26
Му се допанале: 28 пати
Им се допаднал: 68 пати

Re: Доење во јавност

Post by sju » 10 Oct 2014, 22:35

Јас по долго размислување сватив дека доењето е чин на хранење. Нема потреба да се криете или срамите. Уште помалку да се прекриваме со пелени, марами и др. реквизити. Замислете си вие кога се храните некој да ви ја покрие главата. Се надевам охрабрив многу мајки. Јас давам буквално секаде без да се прекриваме.

maried
Домашен член
Домашен член
Мислења: 823
Придружен: 12 May 2012, 01:22
Му се допанале: 192 пати
Им се допаднал: 422 пати

Re: Доење во јавност

Post by maried » 11 Oct 2014, 01:04

Не сум доела, и нема да дојам во јавност. Подржувам доење во јавност, ама ете јас неможам.

Miki
Домашен член
Домашен член
Мислења: 600
Придружен: 09 May 2012, 17:27
Му се допанале: 33 пати
Им се допаднал: 133 пати

Re: Доење во јавност

Post by Miki » 14 Oct 2014, 16:43

Гладно дете не е ни срамно ни вулгарно, а и не е дека се покажува не знам што, секое второ деколте е поразголено. Цицаме секогаш кога треба и секаде, тоа е една од убавините на доењето... не те ограничува :)

saska075
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1714
Придружен: 17 Apr 2012, 19:48
Му се допанале: 335 пати
Им се допаднал: 614 пати

Re: Доење во јавност

Post by saska075 » 14 Oct 2014, 19:29

maried wrote:Не сум доела, и нема да дојам во јавност. Подржувам доење во јавност, ама ете јас неможам.

Истомисленици сме.

Одговори

Return to “Доење”