Колку подои во текот на денот?

Зошто доење, совети, проблеми во доењето и се што е поврзано со доење на бебето.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1153
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 548 пати
Им се допаднал: 738 пати

Re: Колку подои во текот на денот?

Post by sunshine_2012 » 22 Oct 2015, 07:13

Јас Филип го дојам на 3 саата, и последниот подој му е во 24ч. навечер се буди само еден пат, на 4ч. Спие убаво барем засега,ама тој е и новороденче па така да и малку повеке спие. значи се на се се доеме околу 8 пати во еден ден. Активно цица околу 10 мин. ( не е правило) но најважно е што исцицува една града до крај.
засега неможам да се пожалам.

Одговори

Return to “Доење”