Слатка стана мамичка на прекрасна ќеркичка

Честитки за новородените бебенца. Да им посакаме добродојде и благослов на најмалите членови.

Moderator: Модератори

borjana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 406
Придружен: 19 Apr 2015, 23:42
Му се допанале: 81 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Слатка стана мамичка на прекрасна ќеркичка

Post by borjana » 14 Nov 2015, 16:59

Слатка да сте здрави и живи и многу весели убав ксмет да има малата слаткичка (joy) (lovet) dance

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Слатка стана мамичка на прекрасна ќеркичка

Post by Vesela » 14 Nov 2015, 18:24

Честитки, да е жива, здрав и среќна принцезата. (con) (con) (con) (con) (s) (b7) (b7) (b7) (l2) (ce)

buci12345678
Редовен член
Редовен член
Мислења: 299
Придружен: 04 Nov 2013, 14:25
Му се допанале: 188 пати
Им се допаднал: 238 пати

Re: Слатка стана мамичка на прекрасна ќеркичка

Post by buci12345678 » 14 Nov 2015, 20:15

честитки и од нас за новата мамичка и малата принцезичка да биде здрава и жива голема да порасне (part) (part) (part) (jmp) (jmp) (jmp)

WhiteRose
Член
Член
Мислења: 102
Придружен: 25 Nov 2014, 15:27
Му се допанале: 47 пати
Им се допаднал: 31 пати

Re: Слатка стана мамичка на прекрасна ќеркичка

Post by WhiteRose » 15 Nov 2015, 18:13

Честитки!!! (part) Да е здрава и жива, убава и паметна... (joy) dance (joy) dance (joy) dance

imambebe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1603
Придружен: 30 Apr 2011, 00:18
Му се допанале: 216 пати
Им се допаднал: 588 пати

Re: Слатка стана мамичка на прекрасна ќеркичка

Post by imambebe » 16 Nov 2015, 11:47

Честитки (con) Слатка, да е здрава и жива принцезата. (part) (part) (part) dance (joy)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Слатка стана мамичка на прекрасна ќеркичка

Post by sweety » 17 Nov 2015, 07:07

фала ви на ситрза честитки и убавите зборови Господ се каде нека дава и вас ссмо убавина да ве следи, од дома се читкаме на почесто ни треба малку време да влеземе во ритам ;-)

Радост
Модератор
Модератор
Мислења: 2203
Придружен: 23 May 2013, 07:48
Location: Скопје
Му се допанале: 1320 пати
Им се допаднал: 1927 пати

Re: Слатка стана мамичка на прекрасна ќеркичка

Post by Радост » 17 Nov 2015, 07:52

(beer) Честитки слатка! Добредојде во светов на убавините, само тоа да ја прати цел живот! (big-hug) (jmp)

hrizantema
Домашен член
Домашен член
Мислења: 516
Придружен: 01 Nov 2013, 11:44
Му се допанале: 150 пати
Им се допаднал: 252 пати

Re: Слатка стана мамичка на прекрасна ќеркичка

Post by hrizantema » 17 Nov 2015, 12:28

Слатка честито мајчинство,да е жива и здрава ќеркичката (part) .Гушки за двете (a2)

aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Слатка стана мамичка на прекрасна ќеркичка

Post by aneance » 17 Nov 2015, 12:35

Слатка честитки и од мене, нека е жива и здрава принцезата (big-hug)

ripcence
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1127
Придружен: 03 Aug 2013, 02:50
Location: Скопје
Му се допанале: 1340 пати
Им се допаднал: 892 пати

Re: Слатка стана мамичка на прекрасна ќеркичка

Post by ripcence » 20 Nov 2015, 02:25

Честитки Слатка, нека е жива и здрава малата принцеза, само радости да ви носи, уживај во мајчинството! (big-hug) (part) (part) (part)

Одговори

Return to “Честитки за новите бебуши”