Леле колку ме нервира .....

Работи со кои се соочуваме во секојдневниот живот, а сакаме да ги споделиме

Moderator: Модератори

sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1153
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 548 пати
Им се допаднал: 738 пати

Re: Леле колку ме нервира .....

Post by sunshine_2012 » 09 Dec 2014, 20:34

Duso se razbira deka sekoj brak ima problem. Te razbiram deka najvazno e da e toj do tebe koga ke dojde vreme da se porodis. Mislam deka nesmee da go propusi najbaviot moment u zivotot, veruvam deka ke se kae pokasno Vo zivotot ako ne e do tebe, objasni mi ja vaznosta na bebeto I tatkoto vo prviot moment od zivotot na bebeto. Se nadevam deka ke donese prava odluka. Ako veke toj resil da odi sto Mozes da napravis?? Ne se nerviraj.
¿ (big-hug)

Neda_Jovan
Редовен член
Редовен член
Мислења: 384
Придружен: 18 Jun 2013, 14:40
Му се допанале: 362 пати
Им се допаднал: 155 пати

Re: Леле колку ме нервира .....

Post by Neda_Jovan » 10 Dec 2014, 09:52

I toj prasuva nekolku pati dali da odi ili ne...razbiram mu se odi i navistina mnogu rabotii i da ne e vakva situacija dojdena nikogas nema da mu kazam nisto...no me nervira sto i posle nekolku pati razgovor pak ke me prasa (ner) .." pa aj ke vidime sega na ctg sto ke kaze i sl...". Da ne zamaram...takov karakter sum sto posle nema da mozam da mu oprostam i vo kraj granici odam bidejki znam da bidam navistina losa i pomnam kako slon...i nasiot brak samo ke trpi....znam deka sekoj pat posle koga ke posakam da go gusnam ili bacam ili da vodime ljubov...ke se setam deka mu bila povazna zabavata nego jas ili bebeto. (unsure)

RedRose30
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1060
Придружен: 26 Oct 2013, 11:05
Му се допанале: 1303 пати
Им се допаднал: 446 пати

Re: Леле колку ме нервира .....

Post by RedRose30 » 10 Dec 2014, 10:43

Skroz te razbiram I poddrzuvam. I Jas sum takva, ke mu recam da odi ama posle se toa ke mi e vo glava. (big-hug)

Ariela
Нов член
Нов член
Мислења: 85
Придружен: 24 Nov 2014, 14:52
Му се допанале: 23 пати
Им се допаднал: 43 пати

Re: Леле колку ме нервира .....

Post by Ariela » 10 Dec 2014, 12:23

Neda Jovan i jas potpolno te poddrzuvam i se soglasuvam so Smesko i so Sunshine.
Vo druga situacija bi trebalo da mu kazes odi pomini si ubavo , no vo ovaa nikako. Jas ne bi mozela da mu prostam koga bi mi go napravil toa i posle celo vreme ke mislam na toa i ke mu prefrlam kako sto ti kazuvas. zatoa drzi si do svoeto i objasni mu deka mnogu e vazno zaedno da pominete niz toj proces-doaganjeto na vaseto najmilo na svet.
Kako i da e gledaj kolku mozes sega da ne se nerviras, sega toa najmalku ti treba. znam deka ne e lesno, no pred se misli si na bebeto.
Ja imas podrskata od site nas. (a2)

b bebe
Член
Член
Мислења: 179
Придружен: 11 Mar 2013, 18:45
Му се допанале: 2 пати
Им се допаднал: 68 пати

Re: Леле колку ме нервира .....

Post by b bebe » 10 Dec 2014, 14:10

i jas se soglasuvam potpolno so vas, ednostavno i jasno kazu mu deka bebeto na tato epten ke mu se naluti ako ne ja ispolni uste od start tatkovskata zadaca, proslavi i zabavi ke ima za doaganjeto na bebeto kolku sakas, togas ke se veseli, jas ke recam ednoglasno NE ajde neka ne pokazuva sebicnost od negova strana, i na kraj kraeva nova godina 100 pati vo zivotot do sega slavel i ke slavi ama momentot na raganjeto na bebenceto ednas do docekuva vo zivotot, sepak razgovarajte mirno i vie ke pobedite zatoa sto 2 sprema 1 ste, so sreka i so lesno

Neda_Jovan
Редовен член
Редовен член
Мислења: 384
Придружен: 18 Jun 2013, 14:40
Му се допанале: 362 пати
Им се допаднал: 155 пати

Re: Леле колку ме нервира .....

Post by Neda_Jovan » 10 Dec 2014, 14:16

Fala vi mesinja...vakva podrska mnogu znaci. Se nadevam deka nema da moram da forsiram...vi pisuvam obavezno. Guski (kup)

Ariela
Нов член
Нов член
Мислења: 85
Придружен: 24 Nov 2014, 14:52
Му се допанале: 23 пати
Им се допаднал: 43 пати

Re: Леле колку ме нервира .....

Post by Ariela » 18 Dec 2014, 17:25

Neda Jovan znaci nemalo potreba od forsiranje, posle tvojot posleden post vecerta tebe te fatile bolkite (rad)
i pretpostavuvam namesto proslava za nova godina vo Belgrad, imalo proslava so mekici.
pisi na ovaa tema koga ke mozes
pozdravce (a2)

loran
Нов член
Нов член
Мислења: 40
Придружен: 19 Nov 2014, 20:55
Му се допанале: 22 пати
Им се допаднал: 21 пати

Re: Леле колку ме нервира .....

Post by loran » 18 Dec 2014, 20:31

Морам да си кажам (ner) (ner) ,значи дефинитивно лугево се без осет(не дека јас сум нешто размазена или посакувам посебен третман)ама значи веке четврти пат ми се случува ,значи влагам у автобус абе не ми е криво за децава (средношколциве)што вртат глава,се прават не те гледаат(таков им е имиџот сега на овие генерации)ставаат рака на очи иако стоиш до нив ,ама госпоѓи од 50 години да гледаат трудна жена и да не и отстапат место мислам се згрозив денеска,еј стојам и никој ама никој од цел автобус не се најде да ми отстапи место.
Мислам толку сум изиритирана, ова ми се случува веќе неколку пати,ама денеска толку сум се запрепастила и си викам зарем не сум заслужила едно место да ми отстапат. (comp) (comp)

Neda_Jovan
Редовен член
Редовен член
Мислења: 384
Придружен: 18 Jun 2013, 14:40
Му се допанале: 362 пати
Им се допаднал: 155 пати

Re: Леле колку ме нервира .....

Post by Neda_Jovan » 18 Dec 2014, 20:46

Ariela pogodi do posleden zbor...sto poveke mm mi vika "ete i ovoj nema da mi e ortak nisto od slavenjeto vo Belgrad"...a jas go gledam i si vikam more da se rodi detevo ko sto treba pa ke ti objasnam ubavo kaj da odis (brows)
i normalno dr den padnaa mekici. Moze vodenjakot i od nervozi mi pukna...koj znae...vazno mil Gospod ne cuval
pozdravce

imambebe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1603
Придружен: 30 Apr 2011, 00:18
Му се допанале: 216 пати
Им се допаднал: 588 пати

Re: Леле колку ме нервира .....

Post by imambebe » 19 Dec 2014, 07:42

Лоран верувај и мене тоа ме нервира. Јас додуша дома си седев кога бев бремена, ама сега кога одам на работа и гледам такви работи многу се нервирам. Во автобус станувам на бремени, мали дечиња и некој постар ама ако видам дека одвај стои. Еднаш станувам за една бремена, а др. се мести да седни, полека викам чекај девојчево да седне, а добро. добро.
А бе народ, а се возам на најдолга релација, па се гледам.

Одговори

Return to “Секојдневие”