Леле колку ме нервира .....

Работи со кои се соочуваме во секојдневниот живот, а сакаме да ги споделиме

Moderator: Модератори

Anence66
Член
Член
Мислења: 126
Придружен: 27 Aug 2014, 11:15
Му се допанале: 34 пати
Им се допаднал: 66 пати

Re: Леле колку ме нервира .....

Post by Anence66 » 02 Mar 2015, 10:04

Сите од моите и на мм неговите знаат за царскиот пошто докторката што ќе ме пораѓа им е роднина и кажала пред узвесен период.Иначе не сум од тие што ќутат се си кажувам што мислам ама не сакам да навредам никој.Мерак и било да поседи со бебето,нека седи ама само здравје да се породам со лесно се ќе и биде објаснето.

eri
Член
Член
Мислења: 212
Придружен: 04 Dec 2013, 11:11
Му се допанале: 49 пати
Им се допаднал: 60 пати

Re: Леле колку ме нервира .....

Post by eri » 02 Apr 2015, 00:03

Lele luge kolku me nervira se vrakat svekorot i svekrvata od germanija a kolku ubavo se naviknav sama so mazot bas uzivav.... (scared) (sad1)

Neda_Jovan
Редовен член
Редовен член
Мислења: 384
Придружен: 18 Jun 2013, 14:40
Му се допанале: 362 пати
Им се допаднал: 155 пати

Re: Леле колку ме нервира .....

Post by Neda_Jovan » 11 May 2015, 18:09

Mnoguuu me nervira i zagrizuva momentalnata situacija vo makedonija. Prostete mozebi izbegav od temata ama moram da kazam na nekoj. Imame dve deca i sum zagrizena za nivnite zivoti po poslednive slucuvanja. Ziveeme vo Singilic blisku aracinovo i veke se slusaat rafali (ner) ..neznaes kako da reagiras...prostete uste ednas ama morav da si kazam (cry1)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Леле колку ме нервира .....

Post by sweety » 15 Jun 2015, 23:10

mozebi ke zvucam sebicno dolgo vreme posakuvav da ostanam trudna a sega me nervira komentarot kaj lugeto za polot, ok sekoj si ima mislenje I si kaze sto misli no me nervira so mw ubeduvaat deka e masko I toa milion posto I se slucuva koga zboruvaat da zborat vo maski rod kako veke da se znae sto e I toa me strasno nervira koga nekoj ke mi rece aaa masko e na koja strana mrdnalo kako mi izgleda stomakot drn drn, mozebi ke vi zvuci smesno ili detski no navistina vo posledno vreme premnogu me iritira toa.

Maceto
Домашен член
Домашен член
Мислења: 668
Придружен: 28 Oct 2014, 14:39
Му се допанале: 574 пати
Им се допаднал: 396 пати

Re: Леле колку ме нервира .....

Post by Maceto » 16 Jun 2015, 13:49

Sweety мила ич не се замарај,поминав низ скроз истите муабети (brows) и јас кога останав бремена сите ми викаа аааа машко носиш, се познава разубавена си ( чиниш тие со женско се грди) (ner) и стомакот ти е малечок ич не си поправена, а јас сум склона на поправање, ама фала богу не се поправив многу во бременоста и ок се чувствувам, дури и во 8 ми месец ми имаат речено сигурно е машко, ама ете докторите викаат девојче (joy) (joy) така да само да е живо и здраво а полот е најмалку битен, ама сите ми коментираа дека 100% е машко, и во 18 г.н излезе дека е женско, ама кога ќе се роди ќе видеме какво ќе биде (rolll) (rolll) (rolll)

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: Леле колку ме нервира .....

Post by Filigran » 16 Jun 2015, 22:26

Свекрва ми и золва ми, уффффф
морав да пишам, кога веќе не можам да кажам никому (ner)

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Леле колку ме нервира .....

Post by Vesela » 17 Jun 2015, 13:58

Ufffffffff Filigran, I mene svekor mi I zolva mi ( I mazot nejzin) na zivci mi odat. Nemozam da gi podnesam. Se oni znaat, se jas neznam kako bozem vcera dojdov na planetava. (ner) (comp) (rp) . Sreka zolva mi ne ja gledam cesto, ama svekor mi sekoj den, Leleeeeee uzas (ner)

Bube
Редовен член
Редовен член
Мислења: 448
Придружен: 08 Jul 2014, 12:20
Му се допанале: 180 пати
Им се допаднал: 259 пати

Re: Леле колку ме нервира .....

Post by Bube » 20 Jun 2015, 14:05

Mnogu me nervira sto ne mozan da se uklucam na forumov od kompjuter. Mi se smaci na tel da zjapam I strakam (ner)

imambebe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1603
Придружен: 30 Apr 2011, 00:18
Му се допанале: 216 пати
Им се допаднал: 588 пати

Re: Леле колку ме нервира .....

Post by imambebe » 16 Nov 2015, 12:12

Еве и јас исто како Филигран и Весела, се они знаат, ние паднавме од Марс. Се они го научиле синко, јас и мм не постоиме во животот на детето. Бог да чува.

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Леле колку ме нервира .....

Post by SMESKO » 19 Mar 2016, 13:20

И овде ќе пишам подолг пост зш сум во ситуација во која се мразам себе си.

На ден Прочка слегуваме во кујната каде што се готви заедно со мм и Д,јас отидов да земам дрва и се враќам и го слушам свекор ми на мм му вели ајде да одиме да паковаме,мм му вели денес е празник ништо не работиме,тој ајде за сеното да завршиме работа,мм вели во текот на денот дека ќе завршат работа и дека има работа в чаршија и излегува ми вели мене подај ми ги патиките јас му ги носам и свекор ми ни вели кај сакате одете џенем фатете(што јас го разбрав дека важи за сите нас,ако не се лажам),искрено ставив голема замерка зш не ме ни порастил а и да ме порастил нема право да ме колни(мм нон стоп е мета на некоја негова клетвам што мене ужасно ми смета но мм ме предупредува секогаш кога сакам да му ре4ам да не го правам тоа).За прочка никој со никого не се прости освен јас со мм.
Во вторникот наве4ер заминува на пат секогашго испраќам пвој пат одеше со брат му и мене ми вели не иди (ner) добро реков.
Наве4ерта ми се јавува дека стигнал и да сум се понашала како што треба(што јас појма сум каде грешам,освен што покажав големо поштовање спрема сите,за моите 25 години јас имам однесување исто како да имам 50)и добро .
Другиот ден наве4ерта се јавува и ми вели ,,ти звонам да ти кажам дека јас си легнувам и да не ми звониш да не ми досадуваш (dve) ,,
и на тоа добро реков.Во четвртокот го барав јас кон 12 часот и после наве4ерта патува за Штип и реков да не му звонам јас да не вози ќе звони тој АБЕ КАКО ДА НЕ ЌЕ ЗВОНЕЛ (ner) не се јави и мене ме фати инает па цел ден реков петок не му звонам,и тој не звона да праша како е Д.Значи не барам мене да ме слушни да праша барем за Д (dve) .Иди в4ера и не прави муабет,зшне сум му звонала тој бил бездомник не сум имала маж јас (scared) јас останав така.Наместо јас да се лутам тој се лути бе (laugh1)
И можеби ќе ре4ите за глупости ама не се глупости за мене ова е катастрофа.Секогаш на крајот успева да си ги сврти коцките на своја страна.
А најголема кривица за сето тоа имаат татко му брат му и баба му.За сите нив побрзо со мене не би правел муабет отколку со нив.И тоа е ќе бидиш полоша и од тој штоколни.
А за старата баба немам зборови,таа на земјава е сеуште само мене животот да ми го скрати,имам цел роман да пишам за неа и кавгите штоми ги има направено со мм.
Извинете да долгиот пост ама стравно сум изнервирана.

Одговори

Return to “Секојдневие”