Искрено пријателство

Работи со кои се соочуваме во секојдневниот живот, а сакаме да ги споделиме

Moderator: Модератори

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 940 пати
Им се допаднал: 618 пати

Искрено пријателство

Post by Peperutka » 23 Oct 2010, 18:06

Јас немам искрено пријателство и не верувам во тоа бидејќи многу пријатели се покажаа во вистинско светло уште кога го запознав маж ми.Со сите познаници и "пријатели " се држам на дистанца и единствено верувам само на моето семејство

Lady D
Домашен член
Домашен член
Мислења: 854
Придружен: 01 Oct 2010, 17:24
Му се допанале: 7 пати
Им се допаднал: 17 пати

Re: Искрено пријателство

Post by Lady D » 23 Oct 2010, 18:48

Сум имала многу другарки и пријателки...сум сменила многу друштва, но вистинско пријателство имало и останало само со 2 девојки,кои ми се како сестри. А инаку се согласувам дека е многу тешко во денешно време да најдеш вистински пријател... секој си гледа за себе, некако многу лошо време е дојдено (unsure)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Искрено пријателство

Post by Debora » 23 Oct 2010, 19:02

Имам неколку навистина блиски пријателства во кои имам доверба. Тие ми траат со години и заедно сме поминале и добро и лошо. Имало и некои други што се покажало дека не се од истиот материјал, ама со текот на годините се диференцираат и се покажуваат вистинските мотиви.
Навистина многу пати Му заблагодарувам на Бога за блиските пријателства, тие ми се голема помош и охрабрување. Многу ми значи што имам со кого да ги споделам мислите, радостите, разочарувањата, а имам една пријателка со која често пати само си седиме, си ќутиме и си уживаме во тишината. (smile)
Да, верувам дека постои искрено пријателство. (bu)

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Искрено пријателство

Post by Petra » 28 Oct 2010, 17:26

Денес навистина е тешко да се има вистински искрени пријателства во кои ќе имаш доверба. Имам неколку вистински пријатели во кои имам доверба и многу сум благодарна за тоа. Имам со кого да споделам и радост и тага, да добијам подршка и утеха. Верувам дека постои искрено вистинско пријателство и за мене тоа е благослов од Бога. (bu) (bu) (bu)

Marina
Домашен член
Домашен член
Мислења: 643
Придружен: 22 Mar 2011, 15:00
Location: Giessen,Germany
Му се допанале: 2 пати
Им се допаднал: 20 пати

Re: Искрено пријателство

Post by Marina » 26 Apr 2011, 20:14

spored mene edna od najvaznite raboti vo zivotot,imam nekolku vistinski drugarki ,si gi smetam kako semejstvo,i onaka se mn bliski i so moite i sestra mi i mnogu mi e tesko sto ne gi gledam sekoj den (cry1)

Happy_Mommy
Домашен член
Домашен член
Мислења: 630
Придружен: 17 May 2011, 21:34
Location: USA
Му се допанале: 5 пати
Им се допаднал: 42 пати

Re: Искрено пријателство

Post by Happy_Mommy » 25 Aug 2011, 05:18

Dodeka veruvav vo vistinsko prijatelstvo, se poveke i poveke se razocaruvav. So tek na vreme svativ nekoi raboti, veke nekoe vreme si gledam samo za sebe i moeto semejstvo ...

babygirl
Нов член
Нов член
Мислења: 35
Придружен: 08 Sep 2011, 15:18

Re: Искрено пријателство

Post by babygirl » 09 Sep 2011, 19:44

Имам само една другарка која знам дека ми е вистинска, се дружиме веќе 10 години. За сите останати во различни ситуации сум видела какви се во суштина... Ретки се вистинските пријателства, многу ретки...

imambebe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1603
Придружен: 30 Apr 2011, 00:18
Му се допанале: 216 пати
Им се допаднал: 588 пати

Re: Искрено пријателство

Post by imambebe » 25 Aug 2012, 23:46

Najdobar drugar i prijatel mi se mm i majka mi, site onie drugarstva prijatelstva od osnovno sredno fakultet veke gi nema, sega sme samo na edno zdravo,kako si i tolku, za nekoi drugarstva mi e zal sto se raspadnaa,no sto e tuka e, i vaka sum si srekna,imame sirok krug na prijateli, so koi cesto si se gledame

milicka9283
Член
Член
Мислења: 179
Придружен: 12 Aug 2012, 19:59
Location: Skopje
Му се допанале: 17 пати
Им се допаднал: 26 пати

Re: Искрено пријателство

Post by milicka9283 » 26 Aug 2012, 20:54

kako sto pominuvase vremeto se pokaza deka bas i ne sum imala vistinski prijateli.vo momentov imam eden prijatel koj se znae i so mm.toj mi pomognal koga mi trebalo najmnogu pa duri i koga mm ne bil vo sostojba i moznost da mi pomogne.drugi luge vo koi imam doverba se moite i sekako sestra mi.i mene marince tesko mi e sto ne mozam da gi gledam sekoj den,a uste poveke za sestra mi koja e i pomala od mene...sekogas sum imala nekoi posebni cuvstva i povrzanost so nea i mi fali sekoj den...eve i sega koga pisuvam za nea placam..mi nedostiga (cry1)

Nadja
Редовен член
Редовен член
Мислења: 445
Придружен: 26 Aug 2012, 19:03
Му се допанале: 9 пати
Им се допаднал: 52 пати

Re: Искрено пријателство

Post by Nadja » 14 Nov 2012, 14:41

Во денешно време многу е тешко да се најдат искрени пријатели. Јас имам 3 другарки кои што знам дека се искрени. До сега многу пати ми го докажале тоа. Имав една друагрка за која што мислев дека е искрена, ама излезе дека таа всушност цело време ми љубоморела. Кога го дознав тоа, не контактирам веќе со неа.

Одговори

Return to “Секојдневие”