Колку сте штедливи?

Работи со кои се соочуваме во секојдневниот живот, а сакаме да ги споделиме

Moderator: Модератори

sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1153
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 548 пати
Им се допаднал: 738 пати

Re: Колку сте штедливи?

Post by sunshine_2012 » 10 Nov 2013, 21:26

Бела честито кола , со здравје да си ја возите (smile)
околу оваа прашење јас не сум од оние што штедат, не дека нешто трошам за мене туку повеке сум од типот за другите, ама затоа јас ниту сакам да располагам со пари ниту ништо, кога ке побарам на мм ако може ми дава пари. Кога оди на патување, ке ми остави повеке пари и ми вика неморфа сега за два дена да ги потрошиш, хаха ете и јас не сум од оние што штедат многу многу.

Радост
Модератор
Модератор
Мислења: 2203
Придружен: 23 May 2013, 07:48
Location: Скопје
Му се допанале: 1320 пати
Им се допаднал: 1927 пати

Re: Колку сте штедливи?

Post by Радост » 11 Nov 2013, 07:21

Колку може да се биде штедлив ... толку успевам и јас. :)

anabejbi
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1522
Придружен: 21 Nov 2012, 17:19
Му се допанале: 462 пати
Им се допаднал: 850 пати

Re: Колку сте штедливи?

Post by anabejbi » 11 Nov 2013, 11:39

Порано пред да се омажам бев и секогаш имав пари. А откако сум мажена трошоци на сите страни и кредитни картици до крај искористени (cry1), така да и да сакаме да штедиме нема од каде.

Happy^_^
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2265
Придружен: 28 Mar 2013, 11:47
Му се допанале: 206 пати
Им се допаднал: 1170 пати

Re: Колку сте штедливи?

Post by Happy^_^ » 11 Nov 2013, 12:05

Мм е поштедлив од мене. Јас си имам полиса за животно осигурување и тоа ми е единствено штедење, се надевам по 25 години нема да се каам (smile)

andrea
Редовен член
Редовен член
Мислења: 297
Придружен: 22 Oct 2013, 14:07
Му се допанале: 60 пати
Им се допаднал: 142 пати

Re: Колку сте штедливи?

Post by andrea » 11 Nov 2013, 14:10

za stedenje sme isti i jas i maz mi,rasipokucnici,do kaj ke stigneme neznam,ako ne se osvestime.. (smile) se nadevam deka ke se promenime koga ke dobieme dete,toa mi e uteha..

Одговори

Return to “Секојдневие”