Колку сте штедливи?

Работи со кои се соочуваме во секојдневниот живот, а сакаме да ги споделиме

Moderator: Модератори

imambebe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1603
Придружен: 30 Apr 2011, 00:18
Му се допанале: 216 пати
Им се допаднал: 588 пати

Re: Колку сте штедливи?

Post by imambebe » 25 Aug 2012, 23:38

Vo posledno vreme se opustiv malku, inaku da stedam a i mm mi e pogoden za toa, pa sega zaedno si stedime.

Miki
Домашен член
Домашен член
Мислења: 600
Придружен: 09 May 2012, 17:27
Му се допанале: 33 пати
Им се допаднал: 133 пати

Re: Колку сте штедливи?

Post by Miki » 29 Aug 2012, 09:40

Колку? Николку (sad1) и тоа ме загрижува...

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Колку сте штедливи?

Post by kit-kat » 29 Aug 2012, 16:37

Па зависи ама се сметам за доволно штедлива личност никогаш не трошам без мерка.

Herra
Редовен член
Редовен член
Мислења: 264
Придружен: 12 Dec 2011, 03:13
Му се допанале: 107 пати
Им се допаднал: 22 пати

Re: Колку сте штедливи?

Post by Herra » 07 Oct 2012, 10:00

Воопшто не сум штедлива (unsure) Среќа па мм не е некој трошач на пари инаку каде ни е крајот (unsure)

Nadja
Редовен член
Редовен член
Мислења: 445
Придружен: 26 Aug 2012, 19:03
Му се допанале: 9 пати
Им се допаднал: 52 пати

Re: Колку сте штедливи?

Post by Nadja » 14 Nov 2012, 14:31

Јас сум штедлива личност. Секогаш трошам со мерка.

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Колку сте штедливи?

Post by Vesela » 30 May 2013, 15:33

Се трудам да бидам штедлива, ама тешко да се заштеди, се нешто излегува. Инаку одкако е роден синко мора да признаа дека сум поштелива во однос на мене. Порано пред да се роди синко знаев да се почастам со нешто убаво, ама сега гледам за него и за дома да има, па за мене ако остане (cl) (cl) (cl)

mamigabi
Редовен член
Редовен член
Мислења: 250
Придружен: 19 Jul 2013, 13:49
Му се допанале: 216 пати
Им се допаднал: 142 пати

Re: Колку сте штедливи?

Post by mamigabi » 10 Nov 2013, 12:54

За штедлива сум и тоа многу, знам од малку голема сума да заштедам, и потоа за еден миг ќе ги потрошам и пак од почеток (laugh1) (rolll) (rolll)

DANIELAA
Нов член
Нов член
Мислења: 85
Придружен: 30 Aug 2013, 15:11
Му се допанале: 45 пати
Им се допаднал: 51 пати

Re: Колку сте штедливи?

Post by DANIELAA » 10 Nov 2013, 17:50

Stedliva = ic,i so maz mi si imam stalno dueli od tipot se tebe ti fali :S

ripcence
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1127
Придружен: 03 Aug 2013, 02:50
Location: Скопје
Му се допанале: 1340 пати
Им се допаднал: 892 пати

Re: Колку сте штедливи?

Post by ripcence » 10 Nov 2013, 19:03

Се што ќе понесам За секој случај-го трошам Во секој случај (pipi) не сум штедлива ич, ама па затоа мм е "банката". (smile)

Bella85
Член
Член
Мислења: 147
Придружен: 11 Mar 2013, 18:19
Му се допанале: 108 пати
Им се допаднал: 35 пати

Re: Колку сте штедливи?

Post by Bella85 » 10 Nov 2013, 19:09

Pa moze da se kaze deka sme stedlivi.del od mesecnite primanja odat nastrana.ako ne bese taka ne kesi kupevme avtomobil pred tri dena :ymblushing: mala falba :ymblushing:

Одговори

Return to “Секојдневие”