Кога ѕвони алармот :D

Работи со кои се соочуваме во секојдневниот живот, а сакаме да ги споделиме

Moderator: Модератори

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Кога ѕвони алармот :D

Post by Petra » 04 Nov 2010, 16:43

Ајде да видиме како се будиме. (smile) Што правиме кога ѕвони алармот.
Уф мене ова мислам дека ми е најтешката работа на светот. (mad1) Скоро секогаш сум одела само прва смена, а никако да се научам да се будам веднаш штом ќе го слушнам алармот. Имам неколку активирани алрми. Кога ќе го лушнам првиот веднаш го гасам или го правм повторно да ѕвони. Тоа го правам со сите други. И на крај со исклучени аларми се доспивам и наеднаш се штрекнувам леле ќе се успијам и станувам.
Досега само еднаш се имам успано за на работа. Чиста среќа е што секој ден не доцнам. :oops: Понекогаш и не се сеќавам кога ги исклучувам за да не ме вознемируваат. За срам. Секој ден истата приказна, вистинско мачење ми е станувањето рано. Кога живеев сама моите често ме прашуваа како се будам. Си имаат со мене искуство кога ме разбудува за на училиште по неколку пати викање. (laugh1)

Lady D
Домашен член
Домашен член
Мислења: 854
Придружен: 01 Oct 2010, 17:24
Му се допанале: 7 пати
Им се допаднал: 17 пати

Re: Кога ѕвони алармот :D

Post by Lady D » 04 Nov 2010, 16:45

Еее аларм... јас сум навикната, станувам без проблем, помирена сум дека треба да се стане рано и тоа е тоа (laugh1)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Кога ѕвони алармот :D

Post by Debora » 04 Nov 2010, 16:50

Прво го исклучувам, па си полежувам.
Често пати првата мисла на ум ми била: Кога ќе се вратам од работа, одма ќе си легнам да спијам. (rolll)

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 940 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Кога ѕвони алармот :D

Post by Peperutka » 04 Nov 2010, 17:31

Добра тема!Јас кога работев,и кога бев девојка и кога се омажив,станував веднаш штом ќе заѕвонеше алармот.А каква спанка сум и колку ми беше тешко станувањето,јас си знам ама на се ќе се навикне човек!!!

Ana
Домашен член
Домашен член
Мислења: 624
Придружен: 20 Nov 2009, 11:24
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 11 пати

Re: Кога ѕвони алармот :D

Post by Ana » 04 Nov 2010, 18:18

odma si stanuvam zosto odvaj cekam da pijam kafe a prvoto mi e na rabota hahahaha

Kjara
Модератор
Модератор
Мислења: 439
Придружен: 11 Nov 2009, 17:48
Им се допаднал: 6 пати

Re: Кога ѕвони алармот :D

Post by Kjara » 04 Nov 2010, 21:02

Јас станувам уште пред да зазвони алармот (rolll)

Ana.I
Домашен член
Домашен член
Мислења: 523
Придружен: 27 Oct 2010, 22:03
Им се допаднал: 8 пати

Re: Кога ѕвони алармот :D

Post by Ana.I » 04 Nov 2010, 22:00

jas sum teska za stnuvanje,sto pati mi zvoni alarmot

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Кога ѕвони алармот :D

Post by Petra » 17 Dec 2010, 17:53

Од денес на одмор сум, се ослободив од рано ѕвонење на алармот. Уф колку ми е полесно. (rolll) (rolll) (rolll) (joy)

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Кога ѕвони алармот :D

Post by Petra » 26 Jan 2011, 18:09

Ѕвонењето на алармот ми стана вистинско мачење. (sad1) Навистина не преспивам и не легнувам рано, ама наутро одвај се одлепувам од креветот. Скоро секој ден по 30 мин. ми ѕвоната алармите на двата телефона да се подразбудам.

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Кога ѕвони алармот :D

Post by Petra » 28 Jan 2011, 16:44

Уф уф какво олеснување, два дена не го слушам алармот во 04:45 мин. (rolll)

Одговори

Return to “Секојдневие”