Какви Ви се колегите на работа?

Работи со кои се соочуваме во секојдневниот живот, а сакаме да ги споделиме

Moderator: Модератори

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 940 пати
Им се допаднал: 618 пати

Какви Ви се колегите на работа?

Post by Peperutka » 08 Nov 2010, 10:26

Неисцрпна тема!

Kjara
Модератор
Модератор
Мислења: 439
Придружен: 11 Nov 2009, 17:48
Им се допаднал: 6 пати

Re: Какви Ви се колегите на работа?

Post by Kjara » 10 Nov 2010, 16:47

Неподносливи!!!! Стари , во климакс со релативно стари навики и сфакања. А за биде уште полошо јас сум единствена која е млада . . . епа сега видете (smile)

Ana.I
Домашен член
Домашен член
Мислења: 523
Придружен: 27 Oct 2010, 22:03
Им се допаднал: 8 пати

Re: Какви Ви се колегите на работа?

Post by Ana.I » 10 Nov 2010, 20:43

uf,nie sme mnogu zeni vo edna firma,nekoj od nei mi se super pogodeni i za rabota kako koleski i muabet da si napravis,ama drugiot del od koleskite,mislam deka sekoj den glava me boli od niv,samo gledaat nesto da te zaebat (se izvinuvam za zborov)

aneta
Нов член
Нов член
Мислења: 61
Придружен: 06 Nov 2010, 14:47
Им се допаднал: 1 time

Re: Какви Ви се колегите на работа?

Post by aneta » 12 Nov 2010, 11:36

Секакви ги има!
И фини,пријателски настроени како и колегијални и секако доминираат болно љубоморни,злобни и искомплексирани и исфрустрирани нелеаризирани!

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Какви Ви се колегите на работа?

Post by Petra » 24 Nov 2010, 12:38

И кај мене на работа сите сме различни. Јас со нив сум скоро три год. и многу сум благодарна како ме прифатија. Кога бев нова ме упатија во целата работа и ми помагаа. Колегијални сме и си помагаме кога има потреба. Понекогаш има мали непријатности, кои гледам да не ги забележувам, што најчесто се последица од притисоот кој го ствара работата или начин на размислуање. Гледам со сите да имам добар однос доколку зависиод мене , со нив поминувам најголем дел од денот.

imambebe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1603
Придружен: 30 Apr 2011, 00:18
Му се допанале: 216 пати
Им се допаднал: 588 пати

Re: Какви Ви се колегите на работа?

Post by imambebe » 04 Sep 2012, 09:52

Koleskite mi se super, nemam zborovi

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Какви Ви се колегите на работа?

Post by Vesela » 13 Mar 2013, 12:28

Чудни се (smile) , некако не сме на иста бранова должина, ама тераме (т.е глумиме). Нема везе сите сме на работа за да заработиме, на крајот од денот дома заборавам се.

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Какви Ви се колегите на работа?

Post by kit-kat » 28 Mar 2013, 18:11

Многу време се мислам да одговарам на темата.
Јас со мојот колега сум во супер односи,се смееме,се караме,спиеме заедно.Тој е најомилен маж на син ми.Исто така ми купува подароци,ми плаќа патувања...
Мојот колега и шеф е МОЈОТ МАЖ (smile)

milicka9283
Член
Член
Мислења: 179
Придружен: 12 Aug 2012, 19:59
Location: Skopje
Му се допанале: 17 пати
Им се допаднал: 26 пати

Re: Какви Ви се колегите на работа?

Post by milicka9283 » 30 Mar 2013, 19:13

site se razlicni ama vo sekoj slucaj sekoj gleda za sebe nikoj nema da ti pomogne osven ako ne mora t.e ne mu naredi nekoj od gore...taka da si glumime....

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4049
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1286 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Какви Ви се колегите на работа?

Post by Lejla7 » 09 Apr 2013, 08:04

Леле девојки, можеби ќе звучам како идиотка, ама морам ова да го споделам со вас. Од пред една година имам нова колешка и баш се израдував што ми е генерација, оти до сега бев опкружена само со постари, а сепак со нив не можеш за се да разговараш. Отпрвин си мислев дека ми се причинува, ама секој нејзин потег и гест е имитација. А бе copy cat. Јас си носам постојана марама на врат, ги имам разни (и од здравствени причини) и сега почна и таа да носи и дури ги врзува исто како мене. Дури и ме прашуваше како ги врзувам за и таа така да ги носи. Ако јас си купам марама во жолта/зелена/било каква боја, веднаш купува и таа. Носам и дезенирани хулахопки, и таа почна да носи и тоа постојано.Штета само што нема кај нас продавница иста од каде што купувам јас, инаку и потполно исти како мене ќе купеше. Ај можеби ова не ви звучи страшно, но копирањето оди дури дотаму што и сендвичите што ги носи на работа почна да ги прави како мене - со истите состојки, завиткани на ист начин, ако јас ставам кисели краставички, веднаш другиот ден - оп и таа, и вели „Еее, и тоа од тебе го видов“. Многу се нервирам од вакви работи (ner) (ner) (ner) (ner) До мене ли е, до неа ли е, не знам веќе што да кажам, ама страшно ми оди на нерви. Не ми се смејте, не сум параноична, навистина е копи/пејст (fr)

Одговори

Return to “Секојдневие”