Какви Ви се колегите на работа?

Работи со кои се соочуваме во секојдневниот живот, а сакаме да ги споделиме

Moderator: Модератори

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Какви Ви се колегите на работа?

Post by Vesela » 09 Apr 2013, 14:38

(laugh1) (laugh1) (laugh1) (laugh1) (laugh1) (laugh1) , Лејла неможев, а да не се насмеам. Ти верувам дека е така, можеби девокјата има проблем со идентитот. Навистина ти велам, сите имамае некој пример по кој сакаме да бидеме, нели. Е сега има некој не ја знае границата , па забегува. Јас имав една колешка на факултет која беше мое копи/пејст (laugh1) (laugh1) (laugh1) . А, јас се ишишам она кајмојот фризер ( со мене како модел (laugh1) (laugh1) (laugh1) (laugh1) , така да ја ишишаат, јас ќе купам нешто за носење, оп утре и она. Лично, не ми сметаше, башка дипломиравме и не ја видов повеќе. Може сега има нова жртва за копирање (laugh1) (laugh1) (laugh1) (laugh1) . Ако толку ти смета, разговарај со неа , кажи од околу дека не сакаш да биде како тебе и дека е доволно возрасна да си има свој стил и живот. Или едноставно стави ја на игнор. (laugh1) (laugh1) (laugh1)

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4049
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1285 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Какви Ви се колегите на работа?

Post by Lejla7 » 09 Apr 2013, 18:39

Е Весела баш ме потсети дека ме прашуваше и кај кој фризер одам за и таа да се шиша таму, тоа заборавив да го спомнам. Нејзиниот фризер не знаел да и направи шишки како моите (ner) (ner) (ner) Ништо, ќе морам да ја ставам на игнор, тоа и се обидувам да го направам, ама тешко ми оди. Се мислам да си направам генерален makeover па да видиме дали и тогаш пак ќе проба да копира

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Какви Ви се колегите на работа?

Post by Petra » 03 May 2013, 20:02

Не има секакви. (laugh1) За разлика од претходното работно место, овде работата е повеќе тимска.
Овде на новото работно место, на почетокот се случи да ме мести една колешка пред газдите на фирмата. Беше во врска со работата и и поверував, бев нова и немав поим дека правам неисправно. (smile) Фала Му на Бог, Кој не ме заборава, „случајно“ дојдоа двајца колеги и кога видоа што правам набрзина се средија да не ме фатат. Веќе следниот момент минеа газдите на фирмата, но се си беше како што треба. (rad)
Покрај таа мала и незначајна работа, сум задоволна од сите. Многу ми помагаат од самиот почеток да ја научам работата што побрзо и подобро. Сменив повеќе места за да научам повеќе операции и секаде поминав супер. Има добра соработка. (joy)

ripcence
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1127
Придружен: 03 Aug 2013, 02:50
Location: Скопје
Му се допанале: 1340 пати
Им се допаднал: 892 пати

Re: Какви Ви се колегите на работа?

Post by ripcence » 14 Aug 2013, 17:02

Со оглед на тоа што пвеќето сме жени, поголемиот дел од нив се кој, со кого, кога, каде, зошто...знаат од мува да направат слон (ner) , не им се вклопувам во муабетот па не ме дружат или не ги дружам, но има и прекрасни личности со кои се дружиме и приватно со мажите и децата, правиме седенки и ги сакам многу (love5)

Одговори

Return to “Секојдневие”