Фобија

Работи со кои се соочуваме во секојдневниот живот, а сакаме да ги споделиме

Moderator: Модератори

aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Фобија

Post by aneance » 20 Apr 2015, 01:27

Мене ми е страв од змии, ни на тв неможам да ги гледам а камоли во живо, лани додека возев кола на пат имаше една згазната и зелена, рипав во кола неможев да возам и пред тоа имам видено неколку пати а пред три години затемнето беше надвор го шетав пекинезерот и ја поминав и мислев е јаже кога се вратив имав што да видам малецка змија, имав видено и смок покрај пат на земја лежеше свиткан а јас со сестра ми шетавме кога го видовме коса ми се дигна и она како мене скока ти се чини во нозе ти е заплеткан
Исто имам страв од земјотреси, навечер кога ќе легнам се мислам се тересе нешто, во последно време ги има често а мм кога ќе осети не ми кажува да не паничам ама ги осеќам и само ме теши, лани имаше јак дури плакарот се тресеше
И на крај летање со авион. Лани првпат летав , една недела пред да одиме на одмор не ни јадев ни зборев од што ми беше страв ај некако отидовме ама за назад сонував лош сон и се тоа ми беше во глава, се качивме и веќе знам како е ама ме фати дремка и од еднаш како да се изгаснаа моторите како почна да се спушта од памет се извадив и цел пат укочена бев се стегав, кога се симнав вратот ме болеше, а годинава сакаме за хургада да одиме ама пусти страв од авиони пак ќе имам мака, а мм нема гајле одма дремка го фати јас го стегам за рака од страв , он лани беше за Кина 11h нонстоп во авион јас би умрела

Одговори

Return to “Секојдневие”