Фобија

Работи со кои се соочуваме во секојдневниот живот, а сакаме да ги споделиме

Moderator: Модератори

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 940 пати
Им се допаднал: 618 пати

Фобија

Post by Peperutka » 19 Nov 2010, 14:35

Имате ли фобија од нешто? (sad1)

Ana.I
Домашен член
Домашен член
Мислења: 523
Придружен: 27 Oct 2010, 22:03
Им се допаднал: 8 пати

Re: Фобија

Post by Ana.I » 26 Nov 2010, 17:29

od zabari-moze da se kaze (sad1)

Ariel
Нов член
Нов член
Мислења: 30
Придружен: 25 Nov 2010, 09:43
Им се допаднал: 1 time

Re: Фобија

Post by Ariel » 26 Nov 2010, 19:22

пчели и свекрва ми (dve)

taci83
Член
Член
Мислења: 239
Придружен: 14 Nov 2009, 00:57

Re: Фобија

Post by taci83 » 30 Jan 2011, 00:13

od voda mislam na more,reka ,ezero itn

luna
Нов член
Нов член
Мислења: 78
Придружен: 07 Dec 2010, 15:41
Им се допаднал: 1 time

Re: Фобија

Post by luna » 31 Jan 2011, 15:06

taci83 wrote:od voda mislam na more,reka ,ezero itn
исто... и плус од височини..... аууу неможам да гледам надолу одма ми се врти во глава (scared)

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 940 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Фобија

Post by Peperutka » 31 Jan 2011, 16:06

Од змии :sad: :sad: :sad:

Lady D
Домашен член
Домашен член
Мислења: 854
Придружен: 01 Oct 2010, 17:24
Му се допанале: 7 пати
Им се допаднал: 17 пати

Re: Фобија

Post by Lady D » 01 Feb 2011, 15:01

И јас од високо ауу (unsure) И од тесно (unsure)

Gugence
Нов член
Нов член
Мислења: 22
Придружен: 29 May 2011, 10:52
Location: STIP
Им се допаднал: 1 time

Re: Фобија

Post by Gugence » 29 May 2011, 17:54

od site mozni insekti osobeno od pajaci (scared) (scared) (scared) (scared)

Milly
Редовен член
Редовен член
Мислења: 302
Придружен: 10 Feb 2011, 20:21
Му се допанале: 4 пати
Им се допаднал: 15 пати

Re: Фобија

Post by Milly » 08 Jun 2011, 19:28

Отсекогаш мислев дека не се плашам од молњи и грмење. Ама денес си се уверив во спротивното (laugh1) Досега секогаш кога грмело сум била со некој, а сега мм беше до кај вујко му имаше нешто работа, и овде спука згрме како што не згрмело одамна, се упрпав (scared)
И од пајаци си се плашам (scared) (scared) (scared)

malenaD
Домашен член
Домашен член
Мислења: 840
Придружен: 03 May 2011, 11:30
Му се допанале: 155 пати
Им се допаднал: 121 пати

Re: Фобија

Post by malenaD » 08 Jun 2011, 20:37

I jas imam mnogu fobija od visocina,a sto se odnesuva do insekti nesakam nisto da vidam posebno pajaci (scared)

Одговори

Return to “Секојдневие”