Која е вашата прва мисла наутро?

Работи со кои се соочуваме во секојдневниот живот, а сакаме да ги споделиме

Moderator: Модератори

Maceto
Домашен член
Домашен член
Мислења: 668
Придружен: 28 Oct 2014, 14:39
Му се допанале: 574 пати
Им се допаднал: 396 пати

Re: Која е вашата прва мисла наутро?

Post by Maceto » 24 Mar 2016, 00:47

Со тоа легнувам со тоа станувам,Фала ти боже за се,што сме живи и здрави сите,цела фамилија,а најмногу В (pipi) И после веднаш лелелеле кафеееее,најомилено нешто ми е кафето (coffee) Утринското кафе мој верен другар (laugh1) (coffee)

happiness
Домашен член
Домашен член
Мислења: 746
Придружен: 02 May 2014, 21:37
Му се допанале: 221 пати
Им се допаднал: 269 пати

Re: Која е вашата прва мисла наутро?

Post by happiness » 07 Apr 2016, 23:59

Кога ке се разбудам наспана ? (laugh1)

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: Која е вашата прва мисла наутро?

Post by Lena_nela » 08 Apr 2016, 08:05

Хепинес последнава година дена и јас си го помислувам истото (thumbsup) Кога ке станам наспана,без некој да ме разбуди било гугање,плачење,барање на млеко,преоблекување ....Сепак си викам фала ти боже што имам кој и вака да ме буди.

Одговори

Return to “Секојдневие”