Колку често си велите-Кога отиде времето?

Работи со кои се соочуваме во секојдневниот живот, а сакаме да ги споделиме

Moderator: Модератори

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 941 пати
Им се допаднал: 618 пати

Колку често си велите-Кога отиде времето?

Post by Peperutka » 24 Nov 2010, 20:06

Колку често гледаме на саат и колку ни претставува стрес кога ќе видиме дека поминало многу време?

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5852 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Колку често си велите-Кога отиде времето?

Post by Debora » 24 Nov 2010, 20:25

Не многу често. Немам чувство на пролетано време. (smile)

Lady D
Домашен член
Домашен член
Мислења: 854
Придружен: 01 Oct 2010, 17:24
Му се допанале: 7 пати
Им се допаднал: 17 пати

Re: Колку често си велите-Кога отиде времето?

Post by Lady D » 25 Nov 2010, 01:04

Знам да речам дека лета времево, не дека ми претставува стрес, едноставно кога ќе се задлабочам во нешто времето навистина брзо оди (laugh1)

Ana.I
Домашен член
Домашен член
Мислења: 523
Придружен: 27 Oct 2010, 22:03
Им се допаднал: 8 пати

Re: Колку често си велите-Кога отиде времето?

Post by Ana.I » 26 Nov 2010, 17:30

koga sum doma,da,se cuda kako mi "leta" vremeto,ama pa koga sum na rabota nikako da pomine (hair)

Vera
Нов член
Нов член
Мислења: 86
Придружен: 10 May 2012, 00:03

Re: Колку често си велите-Кога отиде времето?

Post by Vera » 27 Jun 2012, 02:24

eve i ovde da napisam nesto jas sum obratno od Ana I koga sum doma nikako da mi pomine vremeto ke zavrsam milion raboti i pak imam vreme za se,a stom izlezam stom otidam nekade vremeto ne go osekam 5 casovi kako 5 minuti mi minuvaat (confus)

imambebe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1603
Придружен: 30 Apr 2011, 00:18
Му се допанале: 216 пати
Им се допаднал: 588 пати

Re: Колку често си велите-Кога отиде времето?

Post by imambebe » 25 Aug 2012, 23:35

Mnogu cesto, samo sto kako i na Ana.I pobrzo mi leta vremeto doma otkolku na rabota

Matea27
Домашен член
Домашен член
Мислења: 867
Придружен: 02 Feb 2011, 11:15
Му се допанале: 151 пати
Им се допаднал: 47 пати

Re: Колку често си велите-Кога отиде времето?

Post by Matea27 » 26 Aug 2012, 10:14

многу често со мм кога ке си легнеме или кога си правиме муабет му викам леле колку брзо отиде времето,поготово ова лето ама ич не го осетив,дури да трепнеш помина...лелеле

Happy_Mommy
Домашен член
Домашен член
Мислења: 630
Придружен: 17 May 2011, 21:34
Location: USA
Му се допанале: 5 пати
Им се допаднал: 42 пати

Re: Колку често си велите-Кога отиде времето?

Post by Happy_Mommy » 13 Sep 2012, 06:00

Кога се сетам, лани овој период имав бебе во меше, а сега за некој месец тоа нема да е веќе бебе, ќе полни годинка (scared) (w1) мислам вчера се роди... оваа година најбрзо ми помина, а деновите беа најдолги...

Nespretna
Домашен член
Домашен член
Мислења: 553
Придружен: 17 May 2012, 05:21
Му се допанале: 86 пати
Им се допаднал: 107 пати

Re: Колку често си велите-Кога отиде времето?

Post by Nespretna » 13 Sep 2012, 06:09

Многу често. Посебно последнва година. Од лани септември до годинава, а бе не помина, летна 1 година. А се нешто ни се случуваше, перипетии некои. И смао си го враќаме филмот (thumbup)

А сега, некако секој ден ми мине брзо, како да не е 24 часа, како да е 16 (rolll)

Herra
Редовен член
Редовен член
Мислења: 264
Придружен: 12 Dec 2011, 03:13
Му се допанале: 107 пати
Им се допаднал: 22 пати

Re: Колку често си велите-Кога отиде времето?

Post by Herra » 30 Sep 2012, 21:56

Многу често! Особено во последниве 3-4 години имам чуство како да лета времето, не сум ни свесна дека некои работи ми се случиле а тие веќе се месеци и години позади мене. Како вчера да беше кога го запознав мм а ние веќе сме во брак една година, еве за некој ден (w1) Откако завршив факултет пребрзо некако ми лета времево, неделите како да ми се претворија во денови, месеците во недели...

Одговори

Return to “Секојдневие”