Забременување во Јули

Нашите постари теми

Moderator: Модератори

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Забременување во Јули

Post by Debora » 31 Jul 2012, 23:11

Леле убави вестииииииииииииииииии (jmp) , Пеперутче најискрено се надевам дека тоа е тоа. (a2)

ani4ka
Редовен член
Редовен член
Мислења: 427
Придружен: 14 Jun 2012, 12:09
Му се допанале: 98 пати
Им се допаднал: 204 пати

Re: Забременување во Јули

Post by ani4ka » 31 Jul 2012, 23:41

super peperutkaa :) Bog gi slusna nasite molitvi :)) (joy) (joy) (joy) (joy) (joy)

bubuvce_84
Редовен член
Редовен член
Мислења: 251
Придружен: 30 Aug 2011, 18:47
Му се допанале: 13 пати
Им се допаднал: 28 пати

Re: Забременување во Јули

Post by bubuvce_84 » 01 Aug 2012, 01:22

Leeeeleeee kolku ubavi vesti peperutka DAJ BOZE da ima bebce lele nemozam da se sozemam jas si placam i za ubavo aaaaaaaaaaaaa (rad) (rad) (rad) (rad) (rad) (rad) (rad) sabajle direkno na bhcg i oficijalno da pocneme so ubavi vesti uste od 1 avgust , pet minuti pisuvam samo bukvi jadam od vozbuda

Bambi
Член
Член
Мислења: 229
Придружен: 29 Oct 2011, 12:19
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 16 пати

Re: Забременување во Јули

Post by Bambi » 01 Aug 2012, 09:30

Пеперутка (rad) (rad) (rad) (rad) (rad) ми го разубави утрото,леле прекрасна вест,премногу сум среќна,искрено да ти кажам можеби нема да ми веруваш но откако ја прочитав твојата жална вест почнав секое одење во црква да се молам за сите овде форумџики да си добијат здрави и прави (b4) ,но посебно тебе од тогаш па навака те имам во секоја молитва пред спиење,да си добиеш што побрзо едно (b4) и што побрзо да ја заборавите ти и тм тагата во вашите срца.Денес мојата желба се исполни и прочитав дека си видела bfp ,те молам потврди ни во скоро време и сите ќе сме (rad) (rad) (rad) .
На сите други кои очекувате bfp овој месец ви посакувам да сте (t3) .Ве имам во мислите и моите молитви (kup) (l2) (s) (prayer)

ilovebabies
Домашен член
Домашен член
Мислења: 597
Придружен: 05 Apr 2012, 23:53
Му се допанале: 159 пати
Им се допаднал: 194 пати

Re: Забременување во Јули

Post by ilovebabies » 01 Aug 2012, 10:56

dali moze da ima poubava vest od ovaa denes sto ja procitav (joy) (joy) (joy) (joy) (joy) (joy) (joy) (joy) (joy) (joy) (joy) (joy) (joy) (joy) (joy) (joy) (joy) (joy) (joy) Peperutce i toa kako ne izraduva site, dokaz deka Gospod znae da se smiluva i sepak da ne blagoslovi. Cestitki (con) (con) (con) (con) (con) (con) ke cekame a se potvrdi ova, ama posle dva testa mislam nema mesto za somnez, se raduvame so tebe mila (bu) (bu) (bu) (bu) (bu) (bu)

marinela999
Домашен член
Домашен член
Мислења: 898
Придружен: 14 Jun 2011, 18:32
Му се допанале: 3 пати
Им се допаднал: 6 пати

Re: Забременување во Јули

Post by marinela999 » 01 Aug 2012, 11:12

Пеперутчеее dance dance (love5) (love5) , најубава вест (a2) !!!Дај боже само потврди ни за 100% да сме сигурни. (lovet) Со оваа работа, тагата во вашите срца мн побрзо ќе ја смена (a2) . Ајде види оди на гинеколог, крв било како само донеси ни најубава сигурна вест... (joy) (joy) (joy) (joy) (bu)

happy cumulus
Домашен член
Домашен член
Мислења: 759
Придружен: 13 Oct 2011, 04:57
Му се допанале: 83 пати
Им се допаднал: 169 пати

Re: Забременување во Јули

Post by happy cumulus » 01 Aug 2012, 17:41

Како мислиш совет??? Честитки и уживај во бременоста! (joy) (joy) (joy)
Почекај малку па оди на лекар да ти потврдат. Па после ти ќе ни потврдиш на нас (smile). Радувај се, заслужуваш! Ми го разубави денот :*

Беломорка, на тебе среќен брак. Верувам дека и твоите цртички чекаа официјална венчавка. Сега ќе се појават, кај и да е (smile)

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Забременување во Јули

Post by kit-kat » 01 Aug 2012, 20:35

Пеперутка прекрасна вест (rad) (rad) (rad) .
Кога ја прочитав твојата сторија немав зборови и сила да ти пишам нешто за утеха.
А сега рацете ми летаат по буквите и верувај од срце ти посакувам се најдобро.
Да си жива и здрава ти и твоето бебе со убаво се да се заврши и за девет месеци да си го имаш во раце највредното богатство за една жена и мајка но овојпат засекогаш.
Поздрав до сите

Matea27
Домашен член
Домашен член
Мислења: 867
Придружен: 02 Feb 2011, 11:15
Му се допанале: 151 пати
Им се допаднал: 47 пати

Re: Забременување во Јули

Post by Matea27 » 01 Aug 2012, 23:01

Читам и неможам да поверувам,не ми е стварно....лелел овој месец стварно многу убав месец,многу трудници...
мила не се секирај Бог знае што прави,оди си на контрола и ќе ти потврди дека има бебенце,после дождот иде сонце,мисли позитивно,не ми се секирај,како што е запишано така ќе ни биде,само напред и те чекам да ни потврдиш дека има бебеце па може и двечки....затвори го месецов со убавкооо....Те гушчаммммм (kup) (kup) (rad) (rad) (rad) (rad) (rad) (rad) (rad) (rad) (rad) (rad) (jmp) (jmp) (jmp) (jmp) (jmp)

Hera
Домашен член
Домашен член
Мислења: 736
Придружен: 20 Nov 2010, 23:27
Му се допанале: 89 пати
Им се допаднал: 75 пати

Re: Забременување во Јули

Post by Hera » 01 Aug 2012, 23:22

А јас дури сега ја читам оваа вест. Леле Пеперутка срцево ми лупа, се препотив од возбуда.
Не се појавуваат туку така тие бледите цртички, си го знаеш и ти тоа многу убаво. (rad) Ај ќе почекаме со сигурност да ни потврдиш, ама не чекај многу со проверката преку крв. (smile) Те гушкам многу силно. (a2) (a2) (a2) Душава ми вика дека доаѓа твојот благослов.
Беломорка среќен брак! (con) Да ви се полни домот со дечиња!

Заклучена

Return to “Архива”