Забременување во Август!

Нашите постари теми

Moderator: Модератори

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Забременување во Август!

Post by kit-kat » 28 Aug 2012, 12:04

И јас мислам дека не треба да има лутење и бегање од форумот.Со добар збор се се може.Ајде бидете малку пооптимисти.Мејбибејби можеби тоа што е заклучена темата е некој знак можеби е заклучена вештерката за тебе наредниве 9 месеци.СЕКОЈА ЖЕНА ЗАСЛУЖУВА ДА БИДЕ МАЈКА,БАРЕМ ЕДНАШ(ова ни го кажуваше професорот по биологија во средно)Затоа трпение ке биде за сите.
Уште еден пример.Имам вујна која се омажи со вујко ми на 36 пред 12 год што значи сега има 48.После толку обиди и год сега е бремена со инвитро(Господ да ја дочува)што значи никогаш не е доцна и за сите има надеж.
Затоа на сите ПРЕСВЕТА БОГОРОДИЦА да има даде по едно здраво и живо (b3) во мешињата.
Па ајде смирсмир и сите (kup) да продолжиме да се радуваме да тагуваме и да си ја олесниме душата.
ЗАЕДНО СМЕ ПОСИЛНИ (thumbsup) (thumbsup) (thumbsup)

Sashka
Администратор
Администратор
Мислења: 869
Придружен: 01 Oct 2009, 22:08
Му се допанале: 1150 пати
Им се допаднал: 550 пати

Re: Забременување во Август!

Post by Sashka » 29 Aug 2012, 02:28

Еве ме и мене (smile) си се вратив дома од одмор заедно со се (rw2) (rolll) ,што е тоа е, септември ќе биде наш месец (joy)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Забременување во Август!

Post by Debora » 29 Aug 2012, 08:38

Сашка како бе така се врати со (rw2) , абе да ја удавеше малку во водата, да не можела да се соземе цела година. Ама ај што е тука е, па еве го септември. (bu)
Кит кет каде го правеше вујна ти ин витрото? Веројатно ќе биде најстара македонска трудница а? (thumbsup)

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Забременување во Август!

Post by kit-kat » 29 Aug 2012, 09:41

Здраво.Дебора мислам дека во систина Скопје ама не сум сигурна.Малку е деликатна тема не можам да се распрашувам во детали.И таа ми е вујна од прв братучед на мајка ми па не ми е толку блиска.
А кога правеше другарка ми инвитро во БТ кај ДР Таше во плодност заедно со неа имаше и една 47 год.
Заедно се породија значи на 48 год роди едно бебе и тоа 4 и пол кг полично бебе не сум видела.Затоа не губете надеж.Поздрав

marinela999
Домашен член
Домашен член
Мислења: 898
Придружен: 14 Jun 2011, 18:32
Му се допанале: 3 пати
Им се допаднал: 6 пати

Re: Забременување во Август!

Post by marinela999 » 29 Aug 2012, 10:41

ЕЕсупер, мн сакам вакви приказни (thumbsup) има надеж за сите, искрено верувам во тоа!!! (rad)

belomorka
Безрезервен форумски другар
Мислења: 2680
Придружен: 15 Sep 2011, 16:12
Му се допанале: 266 пати
Им се допаднал: 861 пати

Re: Забременување во Август!

Post by belomorka » 29 Aug 2012, 12:59

еее девојчиња што ви стана, ова ладново или тоа топлото на сите ни удира во глава. еве и јас месецов реков дека сум лута оти Мики или незнамо кој ме избришал од списокот, ама тоа беше шала не се налутив вистински, па јас ако го немам форумов, со кого ке си муабетам вака на кого ке му кажувам се.
Ајде нека се заврши месецој ако има уште на список (не го ни видов списокот) дајбоже да си ги видат двете црти а ако не септември нека биде јаплоден досега.

koka
Домашен член
Домашен член
Мислења: 703
Придружен: 04 Nov 2010, 11:39
Му се допанале: 36 пати
Им се допаднал: 140 пати

Re: Забременување во Август!

Post by koka » 29 Aug 2012, 13:39

i da znaete deka e se od vremeto abe kakvo lutenje treba da se znae deka treba da se ima nekoj red,mora nekoj da go sproveduva taka da vo ovoj slucaj nikoj ne e navreden za da se luti i temata ne e izbrisena ama si go ceka tocnoto vreme za otvarane klucot e vo debora ona ke go otkluci i mesecot i site zeniki koj imat zakazano za ne dobivanje toj ke e po se izgleda srekata na ovoj mesec ke videte kolku mnogu bepcinja ke ima

ani4ka
Редовен член
Редовен член
Мислења: 427
Придружен: 14 Jun 2012, 12:09
Му се допанале: 98 пати
Им се допаднал: 204 пати

Re: Забременување во Август!

Post by ani4ka » 29 Aug 2012, 13:48

aman bre luge zar ke si igrame ko mali deca...eve i jas vo 2 navrati bev izbrisana od spisokot predthodniot mesec ama niti spomnav nitu se nalutiv i sama pak si se pisav :D ajde kako takvi raboti ke se lutime ko mali deca...i bas kako so rece debora koj saka da se iskluci od forumot negovo pravo sigurno sega nema da se molime ...ajde so sreka na site i da ima sto poveke bfp bfp (t3) (t3) (t3) (t3)

stela
Редовен член
Редовен член
Мислења: 298
Придружен: 29 Apr 2012, 22:20
Му се допанале: 88 пати
Им се допаднал: 149 пати

Re: Забременување во Август!

Post by stela » 29 Aug 2012, 14:38

Devojki moi fala vi na podrskata,jas ovoj mesec za inaet se pisav 2 pati. Prv pat na 3 togas mi bese i rodenden i si vikam mozebi za roden ke si dobijam poklon,i dobiv....ama (rw1) tocno na 28 den
31vi mi e vtora sansa,i ne se nadevam mnogu, samo sakav da prasam dali ima nekoja slicen slucaj kako mojov,na 16ti mi bese ovulacija (po moe) a od 17ti sekoj den me boli leviot jajnik (doktorot mi ima kazano prethodno deka toj e poaktiven) i eve uste me boli i toa me zagrizuva po malku (ner)
Nekoi posebni simptomi nemam osekam pritisok na matkata kako da ke mi dojde

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Забременување во Август!

Post by Debora » 29 Aug 2012, 14:49

Стела нека не те загрижува болката во јајникот, се разбира ако не е многу силна. После овулацијата јајникот си продолжува со активност и таа болка уште може да биде и добар знак. (lovet)
Ајде девојки, па нека имаме барем уште 2-3 трудници во наредниве 2 дена. (w1)
Ја чекаме и Пеперутка, она ни се затаи и изгледа сака да не изненади. (smile)
А останатите ќе се селиме во септември, кој се надевам ќе биде многу поплоден од овој месец. (bu)

Заклучена

Return to “Архива”