ЗАБРЕМЕНУВАЊЕ ВО ДЕКЕМВРИ-2012

Нашите постари теми

Moderator: Модератори

saska075
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1714
Придружен: 17 Apr 2012, 19:48
Му се допанале: 335 пати
Им се допаднал: 614 пати

Re: ЗАБРЕМЕНУВАЊЕ ВО ДЕКЕМВРИ-2012

Post by saska075 » 27 Dec 2012, 15:55

Zdravo zenski ako ste? Abe Belomorka stvarno ja nema denovive, pocnuva da ni fali.Jas inaku trup bolna sum.Tem. 38.5 kaslam, imam treska i sto uste ne. Se mislam deka mi e na nervna baza od slucuvanjata od prethodnite denovi. Denes i utre ne odam na rabota, zedov 2 dena od stariot odmor.
Sakam da ve prasam tie sto pravele dali znaat kolku e In Vitro ama privatno vo Sistina?
I taka pocnav so Jasmin najverojatno ce go pravam kon krajot na Januari, samo ne znam kolku cini privatno. Sigurno ce bide so pomala stimulacija bidejki problemot ispadna kaj MM (cry1) , a ne kaj mene, a jas se lecev 3 godini.
Pozdrav

belomorka
Безрезервен форумски другар
Мислења: 2680
Придружен: 15 Sep 2011, 16:12
Му се допанале: 266 пати
Им се допаднал: 861 пати

Re: ЗАБРЕМЕНУВАЊЕ ВО ДЕКЕМВРИ-2012

Post by belomorka » 27 Dec 2012, 18:03

еве ме и мене за да не ви фалам (smile) . ИВФ на приватно во Систина е од 80.000 денари па нагоре во зависност од хормоните.
Имама прашање. Денес се боцкав на ургентно во систина, ама кога дојдов дома, кога гледам, кај што ме боцнале, еден плик колки парицка од 1 денар а околу црвенило. обично имам малку црвенило ама ваков оток не сум имала, да не имал некој друг (се боцкам со супрефакт)

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: ЗАБРЕМЕНУВАЊЕ ВО ДЕКЕМВРИ-2012

Post by kit-kat » 28 Dec 2012, 07:31

Добро утро. (coffee) (coffee) (coffee) (coffee) (coffee) (coffee) Ајде будете се со
кафенцево.
Беломорка добро е што си тука.И немам такво искуство со боцкање.
Ајде нека се јави наредната домакинка на темата за јануари.
имајте убав ден поздрав

belomorka
Безрезервен форумски другар
Мислења: 2680
Придружен: 15 Sep 2011, 16:12
Му се допанале: 266 пати
Им се допаднал: 861 пати

Re: ЗАБРЕМЕНУВАЊЕ ВО ДЕКЕМВРИ-2012

Post by belomorka » 28 Dec 2012, 07:38

кит -кат мила добро утро. да не испадне дека ти го бојкотирам кафето сега ке се напијам. Што се оденсува до отокот, сабајлево го немаше ама денес ке ја прашам сестрата дали е тоа нормално.
имај пријатен ден.

Neda
Нов член
Нов член
Мислења: 64
Придружен: 02 May 2012, 13:49
Му се допанале: 60 пати
Им се допаднал: 18 пати

Re: ЗАБРЕМЕНУВАЊЕ ВО ДЕКЕМВРИ-2012

Post by Neda » 28 Dec 2012, 11:34

Ajde dobar Vi den na site**** jas sum si denes epten happy - petok pred novogdisen podgotoven vikend (joy) (joy) (joy) , ke se spremame za slavenje i rekov deka nesakam denes da slusnam negativni vesti...i na kolegive od rabota im ja kazav istata rabota i doma, pa eve i na moite forumgjijki koi si gi sakam mnoguuuu
Inace me kine polovina, gradite - se vristi na mene, baska imam nekoe belo pranje, pa izlgeda sum nastinata. I ako g-gjata dosadna Vesterka ne mi dojde do 31.12 - resiv da pravam bas novogodisen test vo novata ni godina i sum resena ovoj pat da bide bfp **** i nikako poinaku . A eve od mene uste eden poklon za denesno ubavo raspolozenie da ve drzi nekolku dena
http://i49.tinypic.com/t0lyco.jpg

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: ЗАБРЕМЕНУВАЊЕ ВО ДЕКЕМВРИ-2012

Post by Debora » 28 Dec 2012, 12:53

Добар ден дочекувалки (kup)
Кит кет фала за кафето. (joy)
Неда ти си донела одлична одлука, епа ајде старава година да ја испратиме со славење за твојот тест. (rad)
Беломорка штом денес го немаш отокот, сигурно не е нешто страшно. (thumbsup) За секој случај нека ти потврди сестрата. (smile)
Сашка75 како си денес? Стресот знае да го среди имунитетот. (tumbdown)

bubuvce_84
Редовен член
Редовен член
Мислења: 251
Придружен: 30 Aug 2011, 18:47
Му се допанале: 13 пати
Им се допаднал: 28 пати

Re: ЗАБРЕМЕНУВАЊЕ ВО ДЕКЕМВРИ-2012

Post by bubuvce_84 » 28 Dec 2012, 13:46

Dobar den devojki ,bev na lekar i cistata puknala ama nemase nisto cista mi bese martkata i mi rece deka ke cekame da mi dojde ,i uste ja nema neznam mozebi od cistata mi kasni ako imase nesto belkim ke se videse na abdomenalno eho

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: ЗАБРЕМЕНУВАЊЕ ВО ДЕКЕМВРИ-2012

Post by Debora » 28 Dec 2012, 13:56

Бубувче оти да ти касни од пукната циста? (joy) Со абдоминално ехо сигурно ништо нема да се види толу рано. Уф, колку сакам да ти касни од тоа што треба. (b4) (bu)
А едно тестче да направеше утре сабајле?

Raphaella
Член
Член
Мислења: 172
Придружен: 03 May 2011, 14:54
Им се допаднал: 6 пати

Re: ЗАБРЕМЕНУВАЊЕ ВО ДЕКЕМВРИ-2012

Post by Raphaella » 28 Dec 2012, 14:55

Добар ден девојки,
јас некако по навика се на оваа тема ќе мора да ме брката од тука по се изгледа (rolll) , ама па и не можев а да не пишам (smile)
Кит кет може ли јас да се послужам со утринското кафе на пладне?
Бубувче стварно зошто да ти касни од нешто што го немаш (confus) , цистата ја нема е па зошто да ти касни од неа. Јас се сложувам со Дебора каснењето голема е веројатноста дека е од нешто сосем друго чекаме да направиш тест и да не израдуваш. (joy) (joy) (joy) И немој да си мислиш дека ако на ехо не се видело ништо - не е тоа, па кај некои жени дури со позитивен тест кога ќе појдат на доктор со вагинално ехо не можат да им го видат некогаш толку рано бебчето, а не па со абдоменално ехо.
Беломорка а со што те боцнаа? Да не има некоја реакција на она со што те боцнале. Знам за прогестеронот матичниот лекар као не сакал да ме боцка зашто знаел дека имал доста контраиндикации и не знам што, ама пошто јас веќе примав кај матичниот гинеколог и немаше никакви реакции па не се бунеше. Најдобро е да се консултираш во Систина.
Неда чиста 10-ка за одлуката (thumbsup) Ајде пријавувај ги bfp

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: ЗАБРЕМЕНУВАЊЕ ВО ДЕКЕМВРИ-2012

Post by kit-kat » 29 Dec 2012, 08:21

(gm) (gm) (gm) девојки. (coffee) (coffee) (coffee) (coffee)
Повелете кафе.
Леле овде ве фатила празнична еуфорија и нигде ве нема да пишувате.Ама оправдано,празници се движат.
До каде е списочето?
Рафаела во секое време повели на кафенце.
Поздрав (bu) (bu) (bu)

Заклучена

Return to “Архива”