Трудници ајде на кафе и муабет

Нашите постари теми

Moderator: Модератори

bebenca3
Член
Член
Мислења: 249
Придружен: 19 Aug 2011, 13:39
Му се допанале: 2 пати
Им се допаднал: 25 пати

Re: Трудници ајде на кафе и муабет

Post by bebenca3 » 20 Jan 2014, 16:52

Dobar den mesinja neka ni e za mnogu godini praznikot i mnogu cestitki na site tie sto go slavat denesniot praznik .Inaku deneska me fatila nekoja ne objasniva sostojba i neznam sto mi e me fala panika za utresniot den,posto sum na skrining i priska celata sum (ner) (scared) (sad1) se mi e ispomesano ufff mn mi e strav sto i kako ke bide ,dli e vo red bebusko ,dali se razviva prailno .Odvaj cekam da dojde utre i da vidime sto i kako. Ajde da ne ve zamaram poveke so moeto psikicko stanje ostanete mi so dobro raspolozenie i se citkame (kup)

saska075
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1714
Придружен: 17 Apr 2012, 19:48
Му се допанале: 335 пати
Им се допаднал: 614 пати

Re: Трудници ајде на кафе и муабет

Post by saska075 » 20 Jan 2014, 17:02

Бебенца3 сите ги имаме тие стравови, но мислам дека се ќе биде во ред.
Ќе пукам јас гледам ракомет, абе ме излудуваат ракометариве (ner) Инфаркт ќе добијам. Дури ни бебево абер нема да мрдне или се јави (sad1)
Гишки до сте

ripcence
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1127
Придружен: 03 Aug 2013, 02:50
Location: Скопје
Му се допанале: 1340 пати
Им се допаднал: 892 пати

Re: Трудници ајде на кафе и муабет

Post by ripcence » 20 Jan 2014, 17:27

Мешиња еве не и нас да пишеме тука (smile)
Добри сме, завршив со Панцефот, сега само Хеферол пијам, ама имам дијареа неколку дена, во упатството и на двата лека пишува дека може да се јави, сега сум само на Хеферол па да видам како ќе ми биде ако не секако ќе одам неделава кај докторката па ќе побарам да ми ги смени, не се издржува мислам цело време сум во тоалет (cry1)
И сакам да ги прашам поголемите мешиња и мамичките овие неколку дена бебево си клоца нормално ама понекогаш ми прави чудни движења како да се тресе (confus) , никако неможам да се сетам во претходните бремености дали ми правеле така бебушите (unsure) , како треперење осеќам и знам дека е од него ама никако не ми е јасно како го прави тоа.

Имајте убава вечер ве (kup) сите
п.с. Сашка смени програм (rolll)

Радост
Модератор
Модератор
Мислења: 2203
Придружен: 23 May 2013, 07:48
Location: Скопје
Му се допанале: 1320 пати
Им се допаднал: 1927 пати

Re: Трудници ајде на кафе и муабет

Post by Радост » 20 Jan 2014, 23:20

Бебенца3, те чекаме со убави вести. (part)
Сашка, јас во 21 недела некаде убаво ја осетив прв пат. Претходно беа вибрации. Не се грижи, после ќе ти е криво на што си ја трошела енергијата. (a2)
Рипченце, другарчето наше пливка повеќе и затоа така те тресе. (rad) Ми има и мене така направено, што еднаш дури и нагон на повраќање ми направи. (whistle) Гушки до вас, за полесно да ви помине маката. (a2)
Срцуленце вие како сте? (a2)
Кукличка опушти се да не те карам и тебе. (rp) (a2)

И има право имамбебе, спијте и за нас. За мене и два саати таман ќе се. (laugh1) Не измачија грчевите, плус адаптирано, доење, одмолзување ... машинерија сме дома и нема мрдање од шаблонот зошто дури тогаш нема како да се постигне. (rolll)
Дај Боже сите ваков умор да осетите. (kup) (love5)

Заклучена

Return to “Архива”