Трудници ајде на кафе и муабет

Нашите постари теми

Moderator: Модератори

keke
Член
Член
Мислења: 120
Придружен: 14 Nov 2012, 12:46
Му се допанале: 16 пати
Им се допаднал: 28 пати

Re: Трудници ајде на кафе и муабет

Post by keke » 15 Jan 2014, 14:41

Lele vi zaviduvam, moite macnini me poludea od sabajle. Sekoe utro od krevet na praznenje creva pa posle se ostanato. Doktorot vika deka e normalno ama sabajle i casata voda ja povrativ.

b bebe
Член
Член
Мислења: 179
Придружен: 11 Mar 2013, 18:45
Му се допанале: 2 пати
Им се допаднал: 68 пати

Re: Трудници ајде на кафе и муабет

Post by b bebe » 15 Jan 2014, 16:49

trudnicki mesinja, denes bevme na eho i sme polni 35+1den, teski sme 2500kgi deka se e vo red, samo mi rekoa deka postelkata e zrela od 3 stadium , sto znaci toa, ke ve cekam za odgovor, dali ke se porodam porano ili ?

Dollores
Нов член
Нов член
Мислења: 33
Придружен: 09 Jan 2014, 14:41
Му се допанале: 7 пати
Им се допаднал: 12 пати

Re: Трудници ајде на кафе и муабет

Post by Dollores » 15 Jan 2014, 23:30

Jas pred se ke moram da se izvinam poradi latinicata,no vo momentov nemam druga opcija,ne saka laptopov nikako da se predrli na MK, ma 3 pati go restartirav. (ner) (ner)

Marija blazesi ti tebe. edvaj cekam i jas da gi pominam prvite 13 nedeli, so strav sekoj den go pominuvam...Vikas deka usete vo 13 nedela se gleda bebusot taka ubavo ? Llele neznaev :) Kaj mene najverojatno deka prviot pat mi bese plodot bez srceva reakcija pa edvaj do 13 nedela neznam kako doguravme i na kiretaza zavrsivme i zatoa nemav poim deka se gleda kako covece malo (smile) -

Keke ti koja nedela si ? Jas iskreno nikakvi macnini nemam, osven sto cesto odam vo wc i malku sum umorna i pospana..

Edno prasanje : Vcera i denes taka osekam kako nekoja tapa bolka i peckanje,ama slabo i retko, pa si vikam normalno e se siri matkata ili ne e ?
Zvuci moze cudno, no koj ednas se izgorel ke duva i na kiselo mleko..

Pozdrav do drugite mesinja Vi posakuvam dobra nok na site i ubavi sonista (kup) (kup)

kuklickaaa
Нов член
Нов член
Мислења: 65
Придружен: 29 Oct 2013, 12:45
Им се допаднал: 45 пати

Re: Трудници ајде на кафе и муабет

Post by kuklickaaa » 16 Jan 2014, 00:14

Marija bebusko ti kazaa sto e? mene na 14 ne mozese da se vidi pa sega mi zakazaa duri na 10 fevruari si vikam kako ke docekam dotogas da go vidam bebusko kolku e porasnat...HappyMom dobredojde na forumov i ti posakuvam lesna bremenost toa''prvoto''poveketo go imame pominato ama bog ne blagoslovi i ni podari bebuski vo naseto mese povtorno za koe treba da se grizime i ovoj pat da ne mislime negativni raboti...samo napred...so lesno !!

Dollores
Нов член
Нов член
Мислења: 33
Придружен: 09 Jan 2014, 14:41
Му се допанале: 7 пати
Им се допаднал: 12 пати

Re: Трудници ајде на кафе и муабет

Post by Dollores » 16 Jan 2014, 08:37

Dobro utro mesinja, kako ste utrovo? Imajte ubav i lesen den.

Kuklicka vo pravo si duso,ama nekogas se tie stravovi posilni od nas.. Jas vikam, fala mu na Gospoda i ovoj pat ke bide (drool) , no pri sekoja promena ili nekoe cudno nesto,mi doagaat tie misli na pamet... (sad1)

MarijaLj
Нов член
Нов член
Мислења: 73
Придружен: 29 Nov 2013, 11:17
Му се допанале: 59 пати
Им се допаднал: 31 пати

Re: Трудници ајде на кафе и муабет

Post by MarijaLj » 16 Jan 2014, 09:30

Kuklicka neznam sto e ne se gledase voopsto, samo go gledav deka pretka skoka dzambasce, sega zdravje i jas sum na 3ti februari pa mozebi ke se vidi do togas, ako ne na skriningot vo 5-ti mesec sekako treba veke dobro da se gleda sto e.

Happy mom samo ne misli na loso i ke bide se kako sto treba, jas neznam sto bilo prethodno i sto ti se slucuvalo no ako ti e za uteha jas imav eden spontan abortus prethodno vo 5-ta nedela, pa fala mu na boga sega za sega se e vo red, veke se pomiriv deka nemozam nikako da vlijaam jas, zosto sto e do mene vnimavam na se sto treba od redovna ishrana, do tableti do minutka da bidat ispieni.
A toa sto te pecka i osekas macnina istoto go imam i jas mi rece doktorot deka e sosema normalno se siri matkata.

Taka da pozitivno samo, toa e edinstveno nesto sto ostanuva (joy) (joy) (joy) (joy) (joy) (joy) (joy)

srculence
Редовен член
Редовен член
Мислења: 499
Придружен: 13 May 2013, 22:17
Му се допанале: 212 пати
Им се допаднал: 296 пати

Re: Трудници ајде на кафе и муабет

Post by srculence » 16 Jan 2014, 11:37

Добро утро мешиња,еве не нас првен уринокултурата е добра нема бактери (thumbsup) потоа отидовме кај матичната на контрола да видиме бебуш како напредува,одговараме за 37 недела тежиме 2700/2800 многу мрдаше неможеше убаво да ја измери и ми напомена дека постелката е зрела и дека може породувањето да биде наскоро (scared) (scared).Малку се исплашив но како даде господ така само нека не чува (smile) .
Ми зема последен брис Г.Б.С но бидејки беше касно на институт не ми го земааа се испокарав тамуу ми идеше да ги (mg),за резултатот од крвта ми кажа да направам повторно кр.слика па утре ке одам и да го направам лекот со коприва и мед ...ајде и тоа ке пробаме.Поздрав мешиња имајте убав ден (kup)

b bebe
Член
Член
Мислења: 179
Придружен: 11 Mar 2013, 18:45
Му се допанале: 2 пати
Им се допаднал: 68 пати

Re: Трудници ајде на кафе и муабет

Post by b bebe » 16 Jan 2014, 12:13

srculence i jas vo postot pogore prasuvav za toa deka postelkata i mene mi e veke zrela, sto znaci toa, sto ti kaza d-r, ubavo objasni mi, jas sum 35 nedela +2 dena, mene vcera taka mi kazaa na kontrola vo ginekologija cair

srculence
Редовен член
Редовен член
Мислења: 499
Придружен: 13 May 2013, 22:17
Му се допанале: 212 пати
Им се допаднал: 296 пати

Re: Трудници ајде на кафе и муабет

Post by srculence » 16 Jan 2014, 12:21

B bebe pa I mene mi rece deka mi e zrela deka porano ke bide poroduvanjeto ,no do sega citav po sajtovive mislam deka nema proctor za panika pa da izgurame uste nekolku dena jas taka vikam poslem 36 nedela koga saka neka izlaga (rolll) (rolll) (rolll)
Jas sum drugata nedela pak na kontrola na GAK pa ke vidime [to ke kazat tamu,
Cair li ke se poragas???

b bebe
Член
Член
Мислења: 179
Придружен: 11 Mar 2013, 18:45
Му се допанале: 2 пати
Им се допаднал: 68 пати

Re: Трудници ајде на кафе и муабет

Post by b bebe » 16 Jan 2014, 12:55

da vo cair ke se poragam, no d-r mi rece na kontorla duri vo 38 nedela da odam, a mene mi e mnogu do togas, sepak mislam deka barem ednas nedelno treba da me prati stom e takva rabotata

Заклучена

Return to “Архива”