Трудници ајде на кафе и муабет

Нашите постари теми

Moderator: Модератори

srculence
Редовен член
Редовен член
Мислења: 499
Придружен: 13 May 2013, 22:17
Му се допанале: 212 пати
Им се допаднал: 296 пати

Re: Трудници ајде на кафе и муабет

Post by srculence » 16 Jan 2014, 13:09

Чим докторот ти рекол 38 недела контрола тогаш нема потреба од паника...незнам прва бременост ми е и незнам како иде за втората ке знам подобро (laugh1) (laugh1) (laugh1) ..Се ке биде не се секирај на самиот крај сме (kup)

Dollores
Нов член
Нов член
Мислења: 33
Придружен: 09 Jan 2014, 14:41
Му се допанале: 7 пати
Им се допаднал: 12 пати

Re: Трудници ајде на кафе и муабет

Post by Dollores » 16 Jan 2014, 13:49

Hitno e ve molam za pomos ! Bev vo wc i koga se zavrtev, a mi bese sumljivo nekako Tapi bolki osekam i vidov kako mrsul nesto belo bese bas tegavo i koga go staviv na toaletnata kako bledo rozevo ma smego taka nekako! sto da pravam sega! Insku 8 nedela sum

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Трудници ајде на кафе и муабет

Post by Debora » 16 Jan 2014, 13:54

Хепи мам пробај да се смириш, јави се кај твојот др. Веројатно ќе ти дадат утрогестан. Исцедокот не мора да значи ништо страшно. ГУшка. (a2)

srculence
Редовен член
Редовен член
Мислења: 499
Придружен: 13 May 2013, 22:17
Му се допанале: 212 пати
Им се допаднал: 296 пати

Re: Трудници ајде на кафе и муабет

Post by srculence » 16 Jan 2014, 13:58

Хапи Мам не се паничи и мене истото ми се деси почетокот на бременоста имав кафеав нисцедок но кога отидов на лекар ми кажаа дека плодот притиснал капилар,исто како и ЀЀДебора јави се кај твојот лекар нека те види може ке примаш терапија а може и не и следи види како ке ти биде дали се уште ке имаш исцедок (kup)

Dollores
Нов член
Нов член
Мислења: 33
Придружен: 09 Jan 2014, 14:41
Му се допанале: 7 пати
Им се допаднал: 12 пати

Re: Трудници ајде на кафе и муабет

Post by Dollores » 16 Jan 2014, 14:02

Imam bolki vo kicmata desnata strana ! Uff doktorot nemozam da go dobijam nonstop zafateno, a gledam da ne panicam pred mm ke zdive i on. Posle 6 god i se plasam i ova da ne go izgubam

srculence
Редовен член
Редовен член
Мислења: 499
Придружен: 13 May 2013, 22:17
Му се допанале: 212 пати
Им се допаднал: 296 пати

Re: Трудници ајде на кафе и муабет

Post by srculence » 16 Jan 2014, 14:08

Ако паничиш ке си направиш само дополнителен проблем потруди се смири се провери повторно дали имаш исцедок доколку не го добиеш докторот на лекар појди ајдеее смирено само и позитивно

saska075
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1714
Придружен: 17 Apr 2012, 19:48
Му се допанале: 335 пати
Им се допаднал: 614 пати

Re: Трудници ајде на кафе и муабет

Post by saska075 » 16 Jan 2014, 14:15

HappyMum ако нема нон стоп црвено не е страшно. АКо си во можност отиди до кај матичниот нека те види, сигурно ќе ти даде Утрогестан и прогестеронска инекција.
Не чекај само џабе да се стресуваш, ќе видиш се ќе биде во ред.
Ние сме добро, само имам сува кашлица и многу кашлам, матичната ми даде Цефалексин да пијам но не ги зедов, ќе видам до Понеделник ако не ми помине ќе ги почнам да ги пијам.
Другата недела сум на 2 скрининг или 4Д ехо мислам исто е. Се надевам и молам дека се ќе биде во ред.
Мешиња можете да си ставите тикерче да знаеме кој-која недела е, за полесно да се разговараме и споделуваме.
Поздравчиња до срцуленце, рипченце, смешко, кукличкаа, б бебе, маријаЛј и сите останати.и секако да не ги заборавам Дебора, Кит-Кат, Хепи, и РАДОСТ

srculence
Редовен член
Редовен член
Мислења: 499
Придружен: 13 May 2013, 22:17
Му се допанале: 212 пати
Им се допаднал: 296 пати

Re: Трудници ајде на кафе и муабет

Post by srculence » 16 Jan 2014, 14:18

Сашка мило за кашлицата земи Хербион Сипур на природна база од Бршлен мене сега ми го дадоа и кашлицата ми се смири,прашај првен дали можеш за да не пиеш антибиотик.Гушка (a2)

Dollores
Нов член
Нов член
Мислења: 33
Придружен: 09 Jan 2014, 14:41
Му се допанале: 7 пати
Им се допаднал: 12 пати

Re: Трудници ајде на кафе и муабет

Post by Dollores » 16 Jan 2014, 16:38

Doktorot ne go dobiv :( Ovde e mnogu tesko za toa , ama poveke nema nisto , bev vo wc nekolku pati i nema nisto. Samo stravot si go napravi svoeto. Ke vidam kako ke bide vo Tekot na nokva i utre ako ima nesto ke se javam. Majka mi isto vika toa e sosema normalno belo Pranje, se dodeka ne e crveno ili kafeno ne e strasno . Ufff se izvinuvam, no veruvam deka 99,9% od vas ja sfakaAt mojata reakcija. Samo go molam gospod da mi dade sila da ne bidam tolku golem panicar! Otkako zavrsi se, otkako se smiriv malku, si legnav i se iznaplakav od toa sto se stegav celo vreme da ne panicam pred mm. A toj dusicka, mi vika od kalinkata ti e hahh, deka pred toa jadev kalinka. Ne go biva ama ic za tesenje :( ! Vo sekoj slucaj, Vi blagodaram na site za smiruvackite zborovi, mnogu mi znacea. (a2)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Трудници ајде на кафе и муабет

Post by Debora » 16 Jan 2014, 18:27

Хепи мам многу се радувам што си добра. А што се однесува до паниките мила, досега сме немале трудница која не им подлегнала - барем на миг, најнормална работа на свет, кога во тебе носиш нешто толку скапоцено. (love5)
Една силна гушка, ќе ги победиш стравовите и ќе си го гушкаш ова бебче. (a2)

Заклучена

Return to “Архива”