Декември2013-месец на многу мешиња

Нашите постари теми

Moderator: Модератори

Заклучена
kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3254
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1250 пати
Им се допаднал: 1729 пати

Декември2013-месец на многу мешиња

Post by kit-kat » 30 Nov 2013, 08:24

Жената е карпа.Полна со љубов,храброст,убавина,трпение,среќа,пријателство,чест.
Жената е чудо.Создадена да биде МАЈКА.
Низ времето рекле:
За мажот животот е слава,за жената-ЉУБОВ.
ХРАБРОСТА е особина на луѓето кои во опасност прават големи дела.
УБАВИНАТА не може да се види ниту да се допре.Може само да се почувствува.
СРЕЌАТА никогаш не се намалува кога ќе се подели со ПРИЈАТЕЛ.
ЧЕСТА за другите е нивното мислење,а за нас самите нашиот страв од тоа мислење.

Само едно на земјата е поубаво и подобро од жената-МАЈКАТА.

НО ПОНЕКОГАШ ПАТОТ ДО ЦЕЛТА ДА СЕ БИДЕ МАЈКА НЕ Е ТОЛКУ ЛЕСЕН И ЕДНОСТАВЕН.
Тој е тежок и трнлив.
Но никогаш не треба да се губи НАДЕЖ.
НАДЕЖТА е како сонце како оган.Го уништува мракот.Не грее и затоплува.НАДЕВАЈТЕ СЕ.
Како што вирусите не преживуваат во зовриена вода над оган,така и лошото ќе исчезне,бидејки е протерано од вистинска НАДЕЖ.

Овој месец од срце ви посакувам на сите да си ги видите вашите bfp .Во вашите мешиња нека зачне ЖИВОТ,нека ви го згрее срцето,нека среќата навлезе длабоко ва вашите души (love5)
Мајчината љубов е безусловна,свезаштитна,свеопфатна и таа не може ни да се контролира,ниту да се потроши. (love5)
Нека овој месец сите бидете Благословени во вашите утроби па за неколку месеци сите да бидете ословувани со зборот МАЈКА.
Бидејки сте жени,а секоја жена заслужува да биде Мајка.

Декемврискиот список е отворен-Ве чекам девојки да се запишувате.Како што расне бројот на запишани така да расне бројот на bfp bfp bfp bfp .
(bu) (bu) (bu) (bu) (bu) (bu) (bu) (bu)

Радост
Модератор
Модератор
Мислења: 2203
Придружен: 23 May 2013, 07:48
Location: Скопје
Му се допанале: 1320 пати
Им се допаднал: 1927 пати

Re: Декември2013-месец на многу мешиња

Post by Радост » 30 Nov 2013, 08:32

По едно вакво за 9 месеци, кај сите во кревет да спие :


http://s7.postimg.org/bifqvaauj/1463298 ... 3575_n.jpg

(bu)

NadicaG

Re: Декември2013-месец на многу мешиња

Post by NadicaG » 30 Nov 2013, 09:26

кит-кет многу убав почеток на декември месец
нека Бог го благослови овој месец со многу мешиња (t3) (t3) (t3) (t3) (t3) (t3) (t3) (t3)

belomorka
Безрезервен форумски другар
Мислења: 2680
Придружен: 15 Sep 2011, 16:12
Му се допанале: 266 пати
Им се допаднал: 860 пати

Re: Декември2013-месец на многу мешиња

Post by belomorka » 30 Nov 2013, 09:27

еве јас се запишувам за 11 декември

11 декември - беломорка.

RedRose30
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1060
Придружен: 26 Oct 2013, 11:05
Му се допанале: 1303 пати
Им се допаднал: 446 пати

Re: Декември2013-месец на многу мешиња

Post by RedRose30 » 30 Nov 2013, 09:34

Колку убаво кажано Кит Кет... ќе го изодиме патот, со крената глава .... и ќе се запишеме во списоците на трудници и мајки, некои порано, некои покасно затоа што Бог е со нас (t3) (t3) (t3) (t3) (t3) (t3) (t3) (t3) (t3) (t3)

Bobe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1055
Придружен: 20 Nov 2010, 14:35
Му се допанале: 1344 пати
Им се допаднал: 800 пати

Re: Декември2013-месец на многу мешиња

Post by Bobe » 30 Nov 2013, 09:50

Прекрасно отварање на месецов,К-кетче,многу радост да донесеш (rad) ,да биде еден од најплодните месеци (a2) (bu) (love5)
Да си ги добиеме најубавите поклони (bu) (bu) (bu) (bu) (bu)
Сите што ке се запишат во месецов им посакувам позитивни тестчиња и многу радосни моменти (bu) (bu) (bu) (love5) (love5) (love5)

http://s27.postimg.org/f7gjetl4z/145663 ... 4555_n.jpg

Martinka
Член
Член
Мислења: 114
Придружен: 16 Apr 2013, 11:21
Му се допанале: 4 пати
Им се допаднал: 57 пати

Re: Декември2013-месец на многу мешиња

Post by Martinka » 30 Nov 2013, 10:20

еве и јас се запишувам за 05 декември..:)

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3254
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1250 пати
Им се допаднал: 1729 пати

Re: Декември2013-месец на многу мешиња

Post by kit-kat » 30 Nov 2013, 10:39

Габриелла-03.12 (bu)
Мартинка -05.12 (bu)
Беломорка-11.12 (bu)
Кит-кет -18.12 (bu)

Crnokosaa
Домашен член
Домашен член
Мислења: 572
Придружен: 11 Nov 2012, 22:16
Му се допанале: 102 пати
Им се допаднал: 236 пати

Re: Декември2013-месец на многу мешиња

Post by Crnokosaa » 30 Nov 2013, 11:05

Kit Kat mnogu dobro zapocnat mesec, me rasplaka napisanoto , bravo !
Drzam srekja I molam da bidetr blagosloveni so polni mesinja .. Na Sekoja da I se ostvari sakanoto, da ja zavrsime ovaa godina.so najmnogu trudnici I da ja zapocneme novata so uste poveke novi trudnici I bebinja. Gospod da ve blagoslovi site I da vi daruva najslatki bebinja . Pozdrav. (a2) (bu) (love5)

saska075
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1714
Придружен: 17 Apr 2012, 19:48
Му се допанале: 335 пати
Им се допаднал: 614 пати

Re: Декември2013-месец на многу мешиња

Post by saska075 » 30 Nov 2013, 11:12

Ви посакувам овој месец да ви биде најсреќен во животот. Да го добиете новогодишното пакетче (b4) по кое многу копнееме. Само со верба и надеж до посакуваните bfp
Габриелла-03.12 (bu)
Мартинка -05.12 (bu)
Беломорка-11.12 (bu)
Кит-кет -18.12 (bu)

Заклучена

Return to “Архива”