Декември2013-месец на многу мешиња

Нашите постари теми

Moderator: Модератори

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Декември2013-месец на многу мешиња

Post by Vesela » 25 Dec 2013, 14:03

Хепи и мене ми почнаа симптомите и мисламдека овој пат може и порано да ми дојде. Но додека не дојде не се бришам (stomp)

Kalla
Член
Член
Мислења: 101
Придружен: 15 Dec 2013, 15:49
Му се допанале: 17 пати
Им се допаднал: 13 пати

Re: Декември2013-месец на многу мешиња

Post by Kalla » 25 Dec 2013, 14:14

И кај мене симптоми...ужасно ме болат градите, а од денес почнаа и слаби болки во долен дел на стомакот. Не се давам имам уште неколку дена надеж (smile)

Neda_Jovan
Редовен член
Редовен член
Мислења: 384
Придружен: 18 Jun 2013, 14:40
Му се допанале: 362 пати
Им се допаднал: 155 пати

Re: Декември2013-месец на многу мешиња

Post by Neda_Jovan » 25 Dec 2013, 14:20

Eve me devojki...za zal so losi vesti ....tockickata ne raste - na eho se gleda deka e ista golemina kako i pred 1 nedela. (cry1) (cry1) (cry1) Uste nemam dobieno, so doktorkata se dogovorime da dojdam otkako ke mi zavrsi. Taa mi vika deka uste minatito pat ne i izgledalo ubavo zoltoto telo..kao da pocnuvalo da digestira a ne da progestira (confus)
Mi veli deka cesto se slucuva da zaradi poremeten prolaktin - zoltoto telo strada. Jas imav samo eden hormonski status so pokacen prolaktin, no utre odam da zakazam magnetna rezonanca na hipofiza i toa da go otkacam. D-rkata mi veli deka ne e losa situacija, no treba da gi sredime site raboti da se vo red....bidejki ednoto regulira drugo i obratno i sl....
Potoa ke treba da naparavm pak hormonski status no vo sredina na cikluc nekade 10-12 den koga estrogenot ne go regulira ili vlijae na prolaktiont (mislam deka dobro razbrav) pa ako se pokaze povisok prolaktin i 1/4 bromergon ke zavrsi rabota
Vo vrska so eutirox od 25mg najverojatno ke se kaci na 50mg - no tek za 3 nedeli koga moram da odam i da go proveram TSH. Mi kaza deka nemoze vednas da se dade pokacena vrednost bidejki eutirox pravi tahikardija-i golema e verojatnosta da tockickata ne napreduva zaradi visokiot TSH i prolaktiont (ner) (ner) (ner) aman aman aman veke!
ete taka devojki malku poopsirno pisav (Debora ako nesto ne e za tuka...slobodno prenasoci me) - ke si pijam apcinja pa zdravje vo 2014ta Gospod mil da ni podarin na site uste bebinja!. Pozdravce

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11047
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5840 пати
Им се допаднал: 3573 пати

Re: Декември2013-месец на многу мешиња

Post by Debora » 25 Dec 2013, 14:24

Неда Јован јас најмногу сум се нервирала кога ми викале дека се е добро. Кога се знае каде е проблемот ќе се знае и како да се делува за да се дојде до резулатат. Биди храбра и еве ја 2014 год., многу бебиња чекаат во неа - за СИТЕ!
Вие што имате симптоми за добивање, добро што не им попуштате - оти многу често лажат. Чекаме уште многу bfp до крајот на месецов. (prayer)

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3254
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1250 пати
Им се допаднал: 1729 пати

Re: Декември2013-месец на многу мешиња

Post by kit-kat » 25 Dec 2013, 21:07

Неда јован баш ми е жал.
Мислев ќе израдував.
Но еве ја новата година ќе се израдуваме сите по ред со нашите мешиња.
Ајде кој е на ред? Нека пријави bfp

Happy^_^
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2265
Придружен: 28 Mar 2013, 11:47
Му се допанале: 206 пати
Им се допаднал: 1170 пати

Re: Декември2013-месец на многу мешиња

Post by Happy^_^ » 27 Dec 2013, 00:24

Јас се бришам од списокот. Дефинитивно 2013 не била моја година :( Се надевам во 2014 ќе добијам близнаци :)) :)) :))

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3254
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1250 пати
Им се допаднал: 1729 пати

Re: Декември2013-месец на многу мешиња

Post by kit-kat » 27 Dec 2013, 14:37

Ќе биде за нас Хепи подобра 2014 (smile)
Силни сме ние жените.
Ве (kup) (bu)

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: Декември2013-месец на многу мешиња

Post by Lena_nela » 27 Dec 2013, 14:52

Неда-јован,Хепи со нови сили одиме во 2014год, е тогаш списокот ке го преполниме со bfp bfp bfp bfp и (b4) (b4) (b4) (b4)

Гушки до вас (kup) (kup) (kup) (kup)

Happy^_^
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2265
Придружен: 28 Mar 2013, 11:47
Му се допанале: 206 пати
Им се допаднал: 1170 пати

Re: Декември2013-месец на многу мешиња

Post by Happy^_^ » 27 Dec 2013, 18:38

Гушки и до вас две :))

Maaja
Редовен член
Редовен член
Мислења: 343
Придружен: 23 Apr 2013, 18:52
Му се допанале: 116 пати
Им се допаднал: 97 пати

Re: Декември2013-месец на многу мешиња

Post by Maaja » 30 Dec 2013, 19:27

Јас се бришам од списочето (tumbdown) Се надевам на повеќе среќа во Новата Година!

Заклучена

Return to “Архива”