Јануари 2014- Нова година, Нов почеток, Нови мешиња

Нашите постари теми

Moderator: Модератори

Заклучена
maried
Домашен член
Домашен член
Мислења: 823
Придружен: 12 May 2012, 01:22
Му се допанале: 192 пати
Им се допаднал: 422 пати

Јануари 2014- Нова година, Нов почеток, Нови мешиња

Post by maried » 31 Dec 2013, 15:29

Само едно нешто е поубаво од тоа да бидеш жена, а тоа е да бидеш мајка!!!!! Зад нас оставаме година која секој ќе ја памети по нешто добро. За мене годината која помина беше најубавиот дел од мојот живот, родив ангел, мојот живот доби смисла, го добив најубавиот епитет, станав МАЈКА (smile) (smile) (smile) (smile) (smile)

Најмили мои идни мешиња, ја отворам темата, верувам и знам дека месецов, а и годината која ни престои ќе биде плодна, на форумов ќе имаме многуууу мешиња (rad) (rad)

Го отварам јакуарскиот список, чекам пријаување, и секако многу мешковци уште месецов.....Нека има bfp bfp bfp
Нека има славењееее (part) (part) (part) (part)

belomorka
Безрезервен форумски другар
Мислења: 2680
Придружен: 15 Sep 2011, 16:12
Му се допанале: 266 пати
Им се допаднал: 860 пати

Re: Јануари 2014- Нова година, Нов почеток, Нови мешиња

Post by belomorka » 31 Dec 2013, 15:53

jas samo ke im poсакам на сите кои ке се запишат на јануарскиот список да си ги видат двете цтрички. би се запишала, но вој месец воопшто немав односи така да глупо е да се пишувам (smile) .

mamamama
Нов член
Нов член
Мислења: 54
Придружен: 25 Mar 2013, 21:17
Му се допанале: 24 пати
Им се допаднал: 10 пати

Re: Јануари 2014- Нова година, Нов почеток, Нови мешиња

Post by mamamama » 31 Dec 2013, 16:03

Koga si mama nikogas ne si sama :) i jas ovaa 2013 godina stanav MAJKA na prekrasna kerkicka koja za edna nedela ke polni 6 meseci :) pozz do site idni mami4ki

saska075
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1714
Придружен: 17 Apr 2012, 19:48
Му се допанале: 335 пати
Им се допаднал: 614 пати

Re: Јануари 2014- Нова година, Нов почеток, Нови мешиња

Post by saska075 » 31 Dec 2013, 16:05

На сите дочекувалку кои ќе се запишат во Јануарскиот список им посакувам да си ги видат своите bfp Јануари е месец на топлина хармонија и сплотеност, месец на Господ -Исус Христос, месец на чуда, и затоа ви посакувам сите да успеете да се израдувате овој месец.

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11047
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5840 пати
Им се допаднал: 3573 пати

Re: Јануари 2014- Нова година, Нов почеток, Нови мешиња

Post by Debora » 31 Dec 2013, 16:07

АМИН!!! 2014 да биде многу плодна година, да се родат многу среќни и благословени бебиња. (part)
Мерид нека биде секогаш радосен и да ви носи радост твојот ангел. (love5) (bu)
Исто и Мамамама со ќеркичката. (kup)
И како што кажа Беломорка, сите што ќе се запишат месецов да се префрлат кај мешковците. (t3) (kup)
Да нема разочарувања, ниту таги, да биде само славење на темава. (part)
Сашка075 баш така, месец на чуда и хармонија. (a2)

RedRose30
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1060
Придружен: 26 Oct 2013, 11:05
Му се допанале: 1303 пати
Им се допаднал: 446 пати

Re: Јануари 2014- Нова година, Нов почеток, Нови мешиња

Post by RedRose30 » 31 Dec 2013, 17:23

Ајде јас на среќа да се запишам во јануарскиот список (part) (part) (part) новогодишниот... да ни биде исполнета годината со убаво (rad) (rad) со многу мешиња и бебиња нека биде оваа година најплодна до сега на форумов (lovet) bfp

(joy) (joy) (joy) (joy) (joy) (joy) (joy) (joy)
(t3) (t3) (t3) (t3) (t3) (t3) (t3) (t3) (t3) (t3) (t3) (t3) (t3) (t3) (t3) (t3) (t3) (t3) (t3) (t3) (t3)
(b4) (b4) (b4) (b4) (b4) (b4) (b4) (b4) (b4) (b4) (b4) (b4) (b4) (b4) (b4) (b4) (b4) (b4) (b4) (b4) (b4)

hrizantema
Домашен член
Домашен член
Мислења: 516
Придружен: 01 Nov 2013, 11:44
Му се допанале: 150 пати
Им се допаднал: 252 пати

Re: Јануари 2014- Нова година, Нов почеток, Нови мешиња

Post by hrizantema » 31 Dec 2013, 17:39

Ајдеее нека тргне плодно во новата година и така да заврши на крај.Посакувам многу bfp (t3) (b4)

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4048
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1284 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Јануари 2014- Нова година, Нов почеток, Нови мешиња

Post by Lejla7 » 31 Dec 2013, 20:44

E pa site samo ubavi raboti posakuvate,a nikoj ne se pisuva (fr)
Ajde jas da go probijam ledot (ne oti planski nesto pravime ili pak mnoooogu se obiduvame,cisto onaka od merak i od sto Maried mnogu topla i nadezna atmosfera napravila so otvaranjevo na temava (cl) )

Lejla 24.01.

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3254
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1250 пати
Им се допаднал: 1729 пати

Re: Јануари 2014- Нова година, Нов почеток, Нови мешиња

Post by kit-kat » 31 Dec 2013, 22:14

Мерид прекрасно отварање на темата.Нека не повтори твојата судбина од лани на 01,01. (smile)
И јас да се пишам за 11.01

Кит-кет-11.01.
Лејла-24.01.

RedRose30
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1060
Придружен: 26 Oct 2013, 11:05
Му се допанале: 1303 пати
Им се допаднал: 446 пати

Re: Јануари 2014- Нова година, Нов почеток, Нови мешиња

Post by RedRose30 » 01 Jan 2014, 04:25

Е јас прва се пишав, ама не знам датум... нека биде 30.01.2014 (rad) (b4) (b4) (lovet)

Заклучена

Return to “Архива”