Јануари 2014- Нова година, Нов почеток, Нови мешиња

Нашите постари теми

Moderator: Модератори

Bobe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1055
Придружен: 20 Nov 2010, 14:35
Му се допанале: 1344 пати
Им се допаднал: 800 пати

Re: Јануари 2014- Нова година, Нов почеток, Нови мешиња

Post by Bobe » 30 Jan 2014, 13:29

Јас малку не сконтав Ери глупчо-тупчо сум кога сакам,ти дошла менструација нели и после од денот на овулација па до сега ти даде дабростон и сега во суштина кога ти е време за следната менструација а немаш она ти вели имаш жолто тело?????

eri
Член
Член
Мислења: 212
Придружен: 04 Dec 2013, 11:11
Му се допанале: 49 пати
Им се допаднал: 60 пати

Re: Јануари 2014- Нова година, Нов почеток, Нови мешиња

Post by eri » 30 Jan 2014, 13:40

вака мене ми иде на 30 дена,дабрастон пиев од 20 јануари и докторката ми кажа да одам од 10 до 12 дена кога ке го пијам апчето,менњ треба да ми дојсе на 4 мислам.Денеска бњв на гинњколог и жи кажа имаш жолто тели и ми изгледа како циста вели или си бремена или имаш некоја циста.Сакам некој да ми објасни за жолтото тело каква врска има со бременост и дали треба да имам односи овие денови да имаж односи

maried
Домашен член
Домашен член
Мислења: 823
Придружен: 12 May 2012, 01:22
Му се допанале: 192 пати
Им се допаднал: 422 пати

Re: Јануари 2014- Нова година, Нов почеток, Нови мешиња

Post by maried » 30 Jan 2014, 14:50

Ери и мене ми рекоа имаш жолто тело па испадна дека сум бремена (smile) (smile)

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Јануари 2014- Нова година, Нов почеток, Нови мешиња

Post by Vesela » 30 Jan 2014, 15:00

Жолтото тело се создава под дејство на Прогестеронот во бременост и фактички до создавањето на постелката ( или од него се создаваше постелка, сум заборавиле), од него се храни плодот. Доколку има недостаток на жолто тело доаѓа до крварење и мора да се зема Прогестерон. Мене искрено ова ми личи на нова трудница. Но, да почекаме (smile)

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: Јануари 2014- Нова година, Нов почеток, Нови мешиња

Post by Lena_nela » 30 Jan 2014, 15:09

девојки јас сеуште немам добиено денес ми е 31 ден,ке причекам уште два три дена па ке правам тест!!!!! Сеуште не ме бришете од списокот (thumbsup)

Bobe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1055
Придружен: 20 Nov 2010, 14:35
Му се допанале: 1344 пати
Им се допаднал: 800 пати

Re: Јануари 2014- Нова година, Нов почеток, Нови мешиња

Post by Bobe » 30 Jan 2014, 20:37

Eri ti ke ni si malku trudno mi lici rabotava (laugh1)
Lela nela ajde sefte vo februari taman da povleces (thumbsup) (bu)

eri
Член
Член
Мислења: 212
Придружен: 04 Dec 2013, 11:11
Му се допанале: 49 пати
Им се допаднал: 60 пати

Re: Јануари 2014- Нова година, Нов почеток, Нови мешиња

Post by eri » 31 Jan 2014, 15:50

Bobe wrote:Eri ti ke ni si malku trudno mi lici rabotava (laugh1)
Lela nela ajde sefte vo februari taman da povleces (thumbsup) (bu)


Od tvoja usta na bozji usi :ymblushing: :ymblushing: se nadevam deka i kaj site ke bide toa sto posakuvame (thumbsup) (thumbsup) (thumbsup)

Happy^_^
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2265
Придружен: 28 Mar 2013, 11:47
Му се допанале: 206 пати
Им се допаднал: 1170 пати

Re: Јануари 2014- Нова година, Нов почеток, Нови мешиња

Post by Happy^_^ » 31 Jan 2014, 21:01

Јас немам добиено, немам никакви симтоми но мислам дека ќе добијам, ќе ми касни ден два дека се акав низ Ск овој месец (rolll) (rolll) а ако не добијам ќе биде чудо (brows)

belomorka
Безрезервен форумски другар
Мислења: 2680
Придружен: 15 Sep 2011, 16:12
Му се допанале: 266 пати
Им се допаднал: 860 пати

Re: Јануари 2014- Нова година, Нов почеток, Нови мешиња

Post by belomorka » 31 Jan 2014, 21:36

хепи ни јас сеуште не сум добила????????!!!!!!!! чудо а и јас немам ама баш никакви симптоми

Maaja
Редовен член
Редовен член
Мислења: 343
Придружен: 23 Apr 2013, 18:52
Му се допанале: 116 пати
Им се допаднал: 97 пати

Re: Јануари 2014- Нова година, Нов почеток, Нови мешиња

Post by Maaja » 31 Jan 2014, 23:30

Мене тука ми мириса на (t3) (t3) Ајде девојки чекаме bfp (lovet)

Заклучена

Return to “Архива”