Февруари-Месец на Љубовта, време за плод !

Нашите постари теми

Moderator: Модератори

Заклучена
Ninushka
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1095
Придружен: 17 Sep 2013, 17:00
Му се допанале: 988 пати
Им се допаднал: 697 пати

Февруари-Месец на Љубовта, време за плод !

Post by Ninushka » 31 Jan 2014, 13:27

Месец познат по 14ти-Ден на заљубените или пак ден на љубители на виното....Дефиниција на Божјата крв.
Наздравете со чаша добро вино со вашата Љубов и препуштете се на страста и желбата да сте едно....а од тоа да излезе ваш плод.
Плод направен од љубов, плод кој уште толку ќе ја ојача истата таа љубов.
Бог на сите да ни даде таков плод, бидејќи сме Негови чеда преполни со верба и чиста љубов.
Од се срце ви посакувам конечно вашите мешиња да се исполнат со Божји благослов.
Затоа што тоа е тоа што го заслужувате. (kup)

http://www.rootsweb.ancestry.com/~txfal ... 022005.jpg

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11047
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5840 пати
Им се допаднал: 3573 пати

Re: Февруари-Месец на Љубовта, време за плод !

Post by Debora » 31 Jan 2014, 13:33

АМИН!!! Бог на сите што чекаат да им даде благослов во мешто, плод на љубов и израснат во чиста, безусловна љубов. Нина каков убав благослов ни посака, вистинската љубов секогаш да те грее и обвиткува. (a2)

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Февруари-Месец на Љубовта, време за плод !

Post by Vesela » 31 Jan 2014, 13:35

Дај Боже Нина.
Еве јас прва се запишувам на списокот за недобивање
03.02- Весела

Ninushka
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1095
Придружен: 17 Sep 2013, 17:00
Му се допанале: 988 пати
Им се допаднал: 697 пати

Re: Февруари-Месец на Љубовта, време за плод !

Post by Ninushka » 31 Jan 2014, 13:37

Дај Боже Дебора, Весела....Големиот ги слуша нашите желби, денес бев повторно сведок на тоа. Сета позитивна енергија ви ја насочувам на вас...Списокот е отворен....Ќе ви пишам подоцна откако ќе се пријават уште милички (kup) (bu) (bu) (bu)

Радост
Модератор
Модератор
Мислења: 2203
Придружен: 23 May 2013, 07:48
Location: Скопје
Му се допанале: 1320 пати
Им се допаднал: 1927 пати

Re: Февруари-Месец на Љубовта, време за плод !

Post by Радост » 31 Jan 2014, 13:59

http://s23.postimg.org/b7icwfrnf/sweet_ ... gether.jpg


И овој месец ви ја посакувам целата среќа на светот. (bu) Не со едно, туку со многу бебиња да ви се наполни домот. (kup)

Kalla
Член
Член
Мислења: 101
Придружен: 15 Dec 2013, 15:49
Му се допанале: 17 пати
Им се допаднал: 13 пати

Re: Февруари-Месец на Љубовта, време за плод !

Post by Kalla » 31 Jan 2014, 14:12

Одлично кажано (cl) Се запишувам за недобивање на 27 февруари. Нека има многу мешиња во февруари

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3254
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1250 пати
Им се допаднал: 1729 пати

Re: Февруари-Месец на Љубовта, време за плод !

Post by kit-kat » 31 Jan 2014, 14:18

Браво Нина и АМИН.
Јас требаше за 4 да се пишам но денес дојде веши (rw1) па се пишувам за 27 февруари.
Лани кога Дебора го отвори февруарското списоче беше добитно за мене.Добив на 1 а се запишав за 28.Се надевам дека и оваа година ќе биде среќен месец како досега(свадбата ни беше февруари,лани забременив иако не се заврши добро)
Со среќа на сите (bu) (bu) (bu) (bu)
Весела 03.02
Калла 27.02
Кит Кет 27.02

Mimi Bella
Редовен член
Редовен член
Мислења: 258
Придружен: 04 Jul 2013, 11:06
Му се допанале: 100 пати
Им се допаднал: 68 пати

Re: Февруари-Месец на Љубовта, време за плод !

Post by Mimi Bella » 31 Jan 2014, 14:37

Bog te slusnal Nina...
Na site vi ja pustam celata srekja i mesecov da ima mnogu mnogu (t3) (t3) (t3) (t3) i (b4) (b4) (b4) (b4) (b4)
Kaj mene uste nisto nema (rad)

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: Февруари-Месец на Љубовта, време за плод !

Post by Lena_nela » 31 Jan 2014, 14:42

На сите што сте на список и оние што нема да се запишуваат ви посакувама овој месец да си ги дочекаат bfp bfp bfp и мешињата да ви растат (love5) (love5) (love5) Јас сеуште немам добиено, ке земам утре тест и во недела би требало да дознаам зошто ми доцни (bu)
К-кет ти посакувам овој 27 да ти биде најсреќниот датум
Девојки ми мириса дека Фебруар ке биде највеселиот и најплодниот месец,затоа фатете си ги мажињата и акција (ttc) (ttc) (ttc) (love5) (love5) (love5) (love5) (love5)
Мими Бела сме пишувале во исто време ,значи и ти како мене,епа ајде јас и ти овој месец да го отвориме со bfp bfp bfp ДОГОВОРЕНО (w1)

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 941 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Февруари-Месец на Љубовта, време за плод !

Post by Peperutka » 31 Jan 2014, 14:56

Нека во месецот на љубовта и виното се зачне плод во Вашите утроби (love5) (bu) (love5) (bu)
Ви посакувам многу среќа и рипање од радост заради позитивен тест- bfp

Заклучена

Return to “Архива”